5.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nieprawdziwe informacje o likwidacji Przedszkola Nr 16 w Przemyślu

W związku z rozpowszechnianymi wśród mieszkańców Przemyśla pogłoskami o planowanej likwidacji Przedszkola Nr 16, przy ul. Prądzyńskiego 47 w Przemyślu, chciałbym z całą stanowczością zdementować te nieprawdziwe informacje,  które celowo wprowadzają w błąd zarówno rodziców, nauczycieli, jak i pozostałych mieszkańców miasta.

Oświadczam, że nie były, nie są i nie będą podejmowane żadne działania zmierzające do likwidacji ww. jednostki. Tym bardziej, że ostatnie zmiany przepisów, wynikające z tzw. „ustawy przedszkolnej”, nakładają na samorządy obowiązek zapewnienia miejsca w przedszkolach również dzieciom 4 – letnim (od 1.09.2015r.) i 3 –letnim (od 1.09.2017r.). W takim stanie prawnym likwidacja publicznego przedszkola byłaby decyzją nieracjonalną i nie znajdującą żadnego uzasadnienia.

Apeluję do osób, które swoimi działaniami wprowadzają wśród mieszkańców miasta atmosferę niepewności i niepokoju o zaprzestanie rozgłaszania nieprawdziwych informacji.

Robert Choma
Prezydent Miasta Przemyśla

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl