9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Ogólnopolski Dzień Diabetyka

W dniu 16 listopada br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, w ramach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Diabetyka.
Patronat honorowy obchodów pełnili: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski i Prezydent Miasta Kielc.
Program obchodów był bardzo bogaty, prowadzony jako seminarium przez: Prof. zw. dr hab. med. Jacka Sieradzkiego, Prof. dr hab. med. Mieczysława Szaleckiego i dr Magdalenę Dolecką-Ślusarczyk.
W części artystycznej mogliśmy wysłuchać koncertu orkiestry rozrywkowej.
W trakcie trwającej uroczystości uczestnicy wzięli udział w warsztatach – pt. "Dieta cukrzycowa w praktyce", połączonych z degustacją potraw zalecanych dla diabetyków.
Ponadto uczestnicy mogli skorzystać z konsultacji lekarskich, dietetycznych, z nauki udzielania pierwszej pomocy i z komputerowego badania stóp.

W uroczystościach tych, jako jedyny z Przemyśla, wziął udział Prezes PSD Przemyskiego Koła Terenowego Nr 15 Jan Zrajko, który w trakcie tych uroczystości został odznaczony przez Prezydenta PR Bronisława Komorowskiego SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI za wkład pracy w ochronę zdrowia diabetyków w Polsce.
Zarząd Wojewódzki PSD w Kielcach przyznał mu dyplom wdzięczności za ogromne serce, pomoc i wsparcie w ramach współpracy z Stowarzyszeniem Diabetyków w Kielcach.

 

JPGWicewojewoda świętokrzyski wręcza Janowi Zrajko SREBRNY KRZYŻ ZASŁUGI (51,04KB)

JPGPrezes Zarządu Głównego wręcza Janowi Zrajko Dyplom Wdzięczności. (76,43KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 19-11-2013 14:08
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-05-2014 13:43