14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podsumowanie tegorocznej kwesty na ratowanie zabytków przemyskich cmentarzy

W sobotę 2 listopada br.  zakończyła się trzydniowa kwesta podczas której zbierane były pieniądze na ratowanie zabytków na przemyskim cmentarzach. Wśród osób, które zbierały do puszek datki Przemyślan byli: Prezydent Miasta Przemyśla, Zastępcy Prezydenta, parlamentarzyści, radni Rady Miejskiej, artyści i dziennikarze, pracownicy urzędów i instytucji kultury, przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji oraz uczniowie i nauczyciele z przemyskich szkół. Podczas trzech dni udało się łącznie zebrać kwotę: 27075,48 zł.

Podczas kwesty można było nabyć film  „Przemyskie cmentarze”, według scenariusza i w realizacji Przemyślanina Jana Miszczaka. To filmowa opowieść o najważniejszych nekropoliach Przemyśla, wybranych spośród 17 cmentarzy znajdujących się w tym mieście. Na szczególną uwagę zasługuje unikatowy w skali europejskiej kompleks cmentarzy wojennych, a także Cmentarz Główny, kryjący prochy wybitnych osobistości Miasta, wyróżniający się bogactwem przyrody i pięknem sztuki sepulkralnej. Prezentowane w filmie nekropolie to ważna i ciekawa karta złożonej historii Przemyśla. Płytę zakupiło około 140 osób.

W imieniu organizatorów kwesty: Towarzystwu Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz Prezydenta Miasta Przemyśla serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w kwestowanie. Przemyślanom i innym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie tej ważnej inicjatywy.

JPGPodsumowanie tegorocznej kwesty na ratowanie zabytków przemyskich cmentarzy (fot. Witold Wołczyk)

JPGPodsumowanie tegorocznej kwesty na ratowanie zabytków przemyskich cmentarzy (fot. Rafał Porada)

JPGPodsumowanie tegorocznej kwesty na ratowanie zabytków przemyskich cmentarzy (fot. Witold Wołczyk)

JPGPodsumowanie tegorocznej kwesty na ratowanie zabytków przemyskich cmentarzy (fot. Rafał Porada)

Opublikował:  | Data publikacji: 04-11-2013 11:32
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-01-2014 20:42