Wymiana międzyszkolna w Gimnazjum nr 3

Już od 3 lat trwa polsko-niemiecka wymiana młodzieży  Gimnazjum nr 3 w Przemyślu oraz Edith-Stein-Schule w Friedrichsthal w Niemczech. W dniach od 3 do 8 października  uczniowie niemieccy wraz z opiekunami ponownie gościli w murach przemyskiego gimnazjum. Podczas swojego pobytu, wspólnie z polskimi kolegami, poznawali najciekawsze miejsca w Przemyślu, aktywnie uczestnicząc w  edukacyjnej grze miejskiej. Zwiedzili również zamek w Łańcucie i Arboretum w Bolestraszycach. W Urzędzie Miejskim spotkali się z władzami miasta. Spędzali też czas w szkole, gdzie wspólnie z polskimi kolegami poznawali  tajniki  fizyki i chemii oraz uczyli się kroków naszego rodzimego tańca - poloneza. W szkole odbyły się też warsztaty, podczas których uczestnicy  wymiany przedstawili na plakatach swoje wrażenia z pobytu w Polsce.

Oczywiście nie zabrakło czasu na zabawę. Wiele radości przyniosła młodzieży wizyta na torze saneczkowym, w kręgielni oraz w gospodarstwie agroturystycznym w Orzechowcach, gdzie uczniowie jeździli konno, grali w piłkę i w  gry zręcznościowe.

Nowością podczas tegorocznego spotkania było przeznaczenie całego dnia (niedzieli) wyłącznie do dyspozycji polskich rodzin. Młodzi Niemcy  mogli w ten sposób lepiej poznać naszą kulturę, obyczaje i spędzić więcej czasu ze swoimi polskimi kolegami. Wielu z nich wzięło udział w wycieczkach, m. in. w Bieszczady i do parku linowego.

Wizytę niemieckich gości zakończył wieczorek pożegnalny z kolacją przygotowaną przez rodziców. Rozpoczął się od wspólnie zatańczonego poloneza, a zakończył dyskoteką.

Uczniowie niemieccy podczas całego pobytu w Polsce mieszkali w domach swoich polskich kolegów. Stanowiło to okazję do lepszego poznania się i do wzbogacenia umiejętności językowych. Pozostały miłe wspomnienia, nowo zawarte przyjaźnie i motywacja do nauki języków obcych. Tym bardziej, że następne spotkanie już za rok.
Wymiana międzyszkolna jest możliwa dzięki wsparciu i dofinansowaniu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

JPGNULL (106,75KB)

JPGNULL (135,70KB)

JPGNULL (121,37KB)

JPGNULL (167,44KB)

JPGNULL (151,70KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 25-10-2013 08:38 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 25-10-2013 08:41

Na skróty