10.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Polska niepodległość - współczesny punkt widzenia

Już po raz drugi Poseł na Sejm RP Marek Rząsa przy współudziale Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Przemyślu są organizatorami konkursu literackiego „Polska niepodległość - współczesny punkt widzenia”.

Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do wykorzystania eseju, felietonu, rozprawki lub opowiadania jako jednej z form wypowiedzi, a także do poznawania przeszłości i historii Polski w sposób aktywny oraz kształtowanie u młodzieży tożsamości narodowej i postawy patriotycznej.

Wykorzystanie jednego z wymienionych gatunków pozwoli na swobodną interpretację tematu, kształtowanie własnego niepowtarzalnego stylu pisania oraz doskonalenie umiejętności wypowiadania indywidualnych opinii. W tegorocznej edycji konkursu organizatorzy proponują zapoznanie się z dwoma, jakże wymownymi  utworami: grupy Zipera „Patriota”  oraz Marii Peszek „Sorry Polsko”. 

Regulamin Konkursu

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl