7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Młodzi Liderzy Profilaktyki gośćmi Prezydenta Miasta

W czwartek 24 października br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla spotkał się z młodzieżą wychowankami świetlicy „Przystań” działającej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Przemyślu. Podczas spotkania opiekunowie i dzieci przedstawili główne założenia realizowanego przez siebie programu profilaktycznego pod hasłem „Chcę ci dać to, co najlepsze”, który oparty jest na skutecznych strategiach oddziaływań profilaktycznych oraz profilaktyce rówieśniczej. Młodzi Liderzy Profilaktyki podczas spotkania zaprezentowali swoje talenty, które są inspiracją dla uczniów przemyskich szkół gdzie odbywają się spotkania z Liderami. W spotkaniu uczestniczyli również radni Rady Miejskiej Robert Bal i Tomasz Schabowski.


Działania z zakresu profilaktyki rówieśniczej, gdzie widzi się, jako przykład rówieśnika, dają bardziej korzystne efekty niż wielość słów wypowiedzianych przez dorosłych.

Sama forma przekazu jest pomyślana, jako pewnego rodzaju show, dynamicznej prezentacji, trwającej ok 60 - 90 min. Młodzi Liderzy Profilaktyki prezentują swoje pasje, talenty, nietypowe umiejętności min.: triki z zakresu piłki nożnej,  gra na instrumentach, talenty wokalne, taniec nowoczesny, hip hop – Break Dance, jump style i inne. Celem tej części prezentacji jest wzbudzenie u dzieci, pewnego rodzaju zaciekawienia, żywiołowych reakcji, nawet zachwytu nad umiejętnościami prezentujących Liderów, zobaczenia w nich pozytywnych Idoli. Po zakończeniu pokazu pasji i talentów oraz stworzeniu swoistej atmosfery. Liderzy siedząc na krzesłach, w półkolu, przed publicznością opowiadają o swoich zainteresowaniach, zdolnościach, jednak to tylko pretekst, bowiem ich opowiadanie celowo wchodzi w świat wartości. Młodzież mówi o sytuacjach, w których udało się być asertywnym, wyjść zwycięsko z  propozycji mających zawiązek z uzależnieniami. Dzielą się tym, jak życie w wolności od szkodliwych używek może być wspaniałe, dowartościowywać człowieka. Jednocześnie MLP zachęcają dzieci do podjęcia walki o swoją przyszłość, poprzez poszukiwanie i realizowanie pasji. Wskazują na miejsca, jak np. placówki wsparcia dziennego np. TPD „Przystań” na oś. Kazanów, gdzie znajdą instruktorów i wychowawców, którzy pomogą im odkrywać w sobie ukryte talenty. Warto dodać, że skład zespołu MLP zasilają także wychowankowie Świetlicy TPD „Przystań”, którzy właśnie tam pod okiem instruktorów rozbudzali  i doskonalili swoje zainteresowania, którymi teraz mogą się dzielić.

JPGMłodzi Liderzy Profilaktyki gośćmi Prezydenta Miasta (fot. R. Porada) (1,20MB)

JPGMłodzi Liderzy Profilaktyki gośćmi Prezydenta Miasta (fot. R. Porada) (1,36MB)

JPGMłodzi Liderzy Profilaktyki gośćmi Prezydenta Miasta (fot. R. Porada) (1,58MB)

JPGMłodzi Liderzy Profilaktyki gośćmi Prezydenta Miasta (fot. R. Porada) (1,57MB)

JPGMłodzi Liderzy Profilaktyki gośćmi Prezydenta Miasta (fot. R. Porada) (1,28MB)

JPGMłodzi Liderzy Profilaktyki gośćmi Prezydenta Miasta (fot. R. Porada) (1,54MB)

JPGMłodzi Liderzy Profilaktyki gośćmi Prezydenta Miasta (fot. R. Porada) (1,51MB)

JPGMłodzi Liderzy Profilaktyki gośćmi Prezydenta Miasta (fot. R. Porada) (1,17MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 24-10-2013 15:11
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-01-2014 20:42