10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezentacja nowych wagonów na Dworcu Głównym PKP

PKP Intercity prowadzi obecnie największy w historii spółki projekt modernizacji i zakupu taboru na ponad 5,5 mld zł. Jednym z jego elementów jest odnowa taboru na linii Przemyśl – Rzeszów  – Kraków – Katowice – Wrocław – Poznań – Szczecin. Już niebawem na tą trasę wyruszy 68  zmodernizowanych wagonów. Będą one dostosowane do prędkości 160 km/h, co po zakończeniu modernizacji, pozwoli skrócić czas przejazdu z Przemyśla do Szczecina o prawie cztery godziny.

Docelowo dla tej relacji PKP Intercity  wprowadzi  218 wagonów – wyposażonych w klimatyzację, gniazdka, urządzenia do wzmacniania sygnału telefonii komórkowej, nowoczesne toalety. Wagony będą  dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, podróżnych z dziećmi oraz do przewozu rowerów.

W najbliższą sobotę, 26 października 2013 roku, na Dworcu Przemyśl Główny, o godzinie 11:00 nastąpi prezentacja pociągu, zestawionego ze zmodernizowanych wagonów.

11:00 - 12:00 - Spotkanie z mediami w wagonie konferencyjnym z udziałem przedstawiciela zarządu PKP Intercity. Po spotkaniu przewidziany jest półgodzinny poczęstunek serwowany przez WARS

11:00 - 15:00 - Event dla pasażerów i odwiedzjących dworzec (atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz konkursy z nagrodami)

Dodatkowe informacje:

Specjalny pociąg będzie zestawiony ze zmodernizowanych wagonów (kl. 2 przystosowany dla osób niepełnosprawnych, kl. 2 do przewozu rowerów, wagon barowy oraz dodatkowo wagon konferencyjny, w którym odbędzie się spotkanie z mediami).  W wagonie barowym  będą rozdawane gorące napoje oraz drobne przekąski. Partnerami wydarzenia są PKP, PKP PLK, WARS oraz SOK.
 

JPGNULL (392,90KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 22-10-2013 12:48
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-01-2014 20:42