5.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień solidarności z osobami chorymi na schizofrenię

14 października br.przed budynkiem Urzędu Miejskiego odbył się happening pn. "Otwórzmy drzwi" będący wyrazem solidarności z osobami chorymi na schizofrenię. Inicjatorami wydarzenia byli: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Przemyślu, Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Przemyślu oraz Prezydent Miasta Przemyśla.

W happeningu wzięli udział podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym na placu przed Urzędem spotkali się z nimi przedstawiciele samorządu: Prezydent Miasta Robert Choma wraz z Zastępcą dr Grzegorzem Hayderem, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Bartmiński i Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Danuta Wiech. Organizatorzy zachęcali zebranych i mieszkańców Przemyśla do przekraczania symbolicznych drzwi - wyrazu solidarności z chorymi - które stanęły w tym dniu na Rynku Starego Miasta. Spotkanie było okazją do przypomnienia, że ta choroba może dotknąć każdego bez względu na płeć i wiek, problem dotyczy 1% naszego społeczeństwa.

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl