24 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Formacje "A-Z" w tanecznej czołówce światowej – sukcesy przemyskich Tancerzy

W dniach 4-5 października br. przemyscy tancerze ze Szkoły Tańca "A-Z" wzięli udział w IDO Latin Dance Days World Championship & World Cup European Championship -  Graz w Austrii. W wyniku ostrej rywalizacji solistów i grup tanecznych z wielu krajów  w silnej obsadzie, nasi tancerze odnieśli wielki sukces – 3 – krotnie stawali na podium. 

Mamy finalistów w Pucharze i Mistrzostwach Świata 2013 IDO „International Dance Organization”: Wielkie wzruszenie przeżyli wszyscy Polacy będący w Austrii, gdy usłyszeli i zaśpiewali HYMN POLSKI za sprawą naszej złotej medalistki tancerki Róży Pszonak, która pokonała 24 rywalki z innych krajów i uzyskała tytuł Mistrza w Pucharze Świata zajmując - I miejsce w kategorii solo latin show do lat 15. Grupa "Azetki" wytańczyła tytuł Wicemistrza w Pucharze Świata - srebro i II miejsce w kat. formacje Latin Show do lat 15 lat. Formacja Taneczna "A-Z" potwierdziła swój wysoki kunszt taneczny uzyskując tytuł II Wicemistrza Świata'2013 IDO w kat. Latin Show w kategorii dorośli.

To kolejny wielki sukces Przemyślan, podopiecznych Szkoły Tańca „A-Z” z Przemyśla, która po raz kolejny promowała nasze Miasto poprzez taniec na arenie międzynarodowej.  Gratulujemy zarówno tancerzom, jak i trenerom wszystkich sukcesów i życzymy  wielu kolejnych chwil, które na długo zapiszą się w pamięci tancerzy oraz miłośników i sympatyków tańca na całym świecie. Formacja "A-Z" składa serdeczne podziękowania swoim kibicom, sponsorom i Przemyskiej Fundacji Rozwoju Tańca za pomoc i wsparcie.

Jednocześnie zapraszamy już w sobotę 12 października, do hali POSiR (ul. Mickiewicza 30),  na Przemyską Galę Taneczną rozgrywaną   "O Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla". Podczas występów będzie można na żywo podziwiać młodzież uczącą się tańca w szkole A-Z w Przemyślu. 
 

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 09-10-2013 07:42
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-01-2014 20:42