11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Poparcie dla inicjatywy ustanowienia 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian

8 października br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu obyło się spotkanie poświęcone inicjatywie ustawodawczej na rzecz ustanowienia 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian.

Obok Przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Bartmińskiego, Prezydenta Miasta Roberta Chomy oraz Starosty Przemyskiego Jana Pączka wzięli w nim udział przedstawiciele związków Sybiraków, rodzin kresowych, duchowieństwa oraz Instytutu Pamięci Narodowej. Zebrani podjęli decyzję o włączeniu się w prace istniejącego już Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. Od dzisiaj chętni do wsparcia tego pomysłu mogą składać podpisy na listach dostępnych w holu Urzędu Miejskiego  w Przemyślu (Rynek 1, parter). 14 października br. podobny punkt zostanie uruchomiony w Starostwie Powiatowym - podpis będzie można złożyć w Biurze Obsługi Klienta.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu ustawy „Tragedia Polaków na Kresach Wschodnich II RP powinna być przywrócona pamięci historycznej współczesnych pokoleń. Jest to zadanie wszystkich władz publicznych, w imię lepszej przyszłości i porozumienia naszej części Europy, w tym szczególnie Polaków, Ukraińców oraz Litwinów”.

JPGNULL (901,65KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 08-10-2013 15:44
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-01-2014 20:42