2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyskie Niedźwiedzie zapraszają do wspólnego kibicowania podczas rozgrywek w Przemyślu

W niedzielę 13 października br. do Przemyśla przyjadą trzy najlepsze drużyny futbolu amerykańskiego w wydaniu ośmioosobowym. O tytuł Mistrza Polski będą rywalizować Warsaw Eagles C, Zagłębie Steelers B, AZS Silesia ReBels oraz beniaminek rozgrywek Przemyśl Bears. Wielki finał rozpocznie się o godz 10:00 na obiekcie KS Czuwaj Przemyśl.

Rozgrywki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego wystartowały w 2006 roku. W pierwszym sezonie rywalizowało cztery zespoły, w obecnym 74 z ponad 30 polskich miast. Futbol ośmioosobowy pojawił się trzy lata temu, a liga PLFA 8 jest swoistym inkubatorem dla zaplecza drużyn TopLigowych lub nowo powstających zespołów. W tegorocznych rozgrywkach wystartowało 19 drużyn podzielonych na pięć dywizji. Po rozegraniu 6 spotkań poznaliśmy czwórkę najlepszych- Eagles, Rebels, Steelers i Bears. 

Możliwość zorganizowania Finału Ligi na własnym obiekcie, przed własną publicznością do tego z Nami w jednej z głównych ról jest nobilitacją i spełnieniem marzeń. Podobnie jak przed dwoma miesiącami postaramy się znów wysoko podnieść organizacyjną poprzeczkę- zapowiada Bartosz Wardęga, prezes Przemyśl Bears.

Oprócz emocji sportowych nie zabraknie również ciekawych atrakcji skierowanych zarówno do dorosłych jak i dzieci. Turniej będzie swoistym piknikiem rodzinnym, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie. Malowanie twarzy, zjeżdżalnie, wata cukrowa i mnóstwo konkursów z nagrodami powinny przyciągnąć na Czuwaj całe rodziny.

Finał to przede wszystkim emocje sportowe, zwieńczenie całorocznych przygotowań.

Jeszcze przed rokiem nie mieliśmy w czym grać. Obecnie jesteśmy wśród czterech najlepszych drużyn w kraju. Mamy kilka kontuzji w składzie jednak przed nami tylko dwa mecze. Mobilizacja wśród zawodników jest olbrzymia, szczególnie, że na trybunach zasiądą ich najbliżsi- przekonuje Bartosz Kościółko, trener Bears.

W trakcie turnieju zasady oraz przebieg gry będzie tłumaczył profesjonalny spiker. Nie zabraknie również występów Bears Cheerleaders.

Przemyskie Niedźwiedzie swój półfinał rozpoczną o godzinie 11:40.


10:00 Warsaw Eagels C- Zagłębie Steelers

11:40 Przemyśl Bears - AZS Silesia Rebels

13:50 Mecz o 3 miejsce

15:30 Finał rozgrywek
 

JPGPrzemyskie Niedźwiedzie zapraszają do wspólnego kibicowania podczas rozgrywek w Przemyślu (fot. Łukasz Solski) (848,17KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 08-10-2013 09:37
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 14-10-2013 08:06