13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uczennica SP 1 w Przemyślu z brązowym medalem Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Na stadionie Resovii w Rzeszowie odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce. Znakomicie spisała się w nich reprezentantka Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu Karolina Kocur, która wróciła do domu z brązowym medalem.

Zawody, w których w kilkunastu konkurencjach, wystartowało prawie stu młodych lekkoatletów, rozegrane zostały 1 października br. Karolina Kocur, którą do zawodów przygotowywał nauczyciel wychowania fizycznego w przemyskiej „jedynce” Andrzej Makara, wystartowała w rzucie piłeczką palantową. W ścisłym finale tej konkurencji K. Kocur rzuciła na odległość 40,50 m, co dało jej 3. miejsce i brązowy medal Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Karolina przy okazji ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Warto dodać, że pięć dni wcześniej, 26 października, uczennica SP 1 bezproblemowo wygrała zawody na szczeblu powiatowym z rezultatem 39 m.

Karolina Kocur była jedyną młodą lekkoatletką z Przemyśla, która przywiozła z rzeszowskiego finału medal. Niestety, żadnemu innemu uczniowi z nadsańskiego miasta nie udało się zdobyć miejsca na podium.

JPGUczennica SP 1 w Przemyślu z brązowym medalem Igrzysk Młodzieży Szkolnej

JPGUczennica SP 1 w Przemyślu z brązowym medalem Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Opublikował:  | Data publikacji: 03-10-2013 13:14
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 14-10-2013 08:06