27 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowa Konsul Generalna USA z wizytą w Przemyślu

Ellen Germain Konsul Generalna Stanów Zjednoczonych w Krakowie rozpoczęła swoją służbę dyplomatyczną pod koniec sierpnia br. Niedawno, 26 września br. gościliśmy ją w naszym mieście. Okazją do tego były imprezy odbywające się w Przemyślu w ramach "Spotkań z kulturą USA". Pierwszym punktem wizyty było spotkanie z Prezydentem Miasta Robertem Chomą, a w rozmowie wzięła udział obok Pani Konsul Iwona Sadecka Doradca ds. Prasy i Kultury krakowskiego Konsulatu, a także Przewodniczący RM Jan Bartmiński i Wiceprzewodniczący RM Adam Łoziński

Ponieważ była to wizyta zapoznawcza, pierwsza w naszym mieście, rozmowa z Prezydentem dotyczyła podsumowania dotychczasowej, bardzo udanej współpracy z Konsulatem Generalnym w Krakowie, organizacji wydarzeń kulturalnych w naszym mieście, spotkań z młodzieżą i współpracy samorządu z partnerami ukraińskimi. Obie strony podkreśliły, że te działania należy kontynuować.

Następnie Pani Konsul spotkała się w „Piwnicy Artystycznej pod Niedźwiadkiem” z młodzieżą z przemyskich szkół ponadgimnazjalnych, a rozmowa toczyła się wokół spraw polityki, kultury i dnia codziennego.  Kolejnym elementem spotkania z kulturą USA w naszym mieście było otwarcie wystawy „Curiosity Wins” (Zwycięża Ciekawość) w Galerii Zamku Kazimierzowskiego. Wystawa dokumentuje marsjańską misję łazika Curiosity. Fotografie i wizualizacje przedstawiają kolejne etapy technicznych przygotowań do misji oraz widoki zarejestrowane na Marsie.

Następna część czwartkowego spotkania związana była z kulturą. Na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpił Stan Breckenridge - amerykański muzykolog, pianista i wokalista doktorat z muzykologii uzyskał na Claremont Graduate University. Ten ceniony wykładowca jako profesjonalny muzyk często również koncertuje. Występuje solo jak również wspólnie z innymi znanymi artystami. Na scenie PCKiN ZAMEK stworzył wspaniały duet z fortepianem i od samego początku, aż do ostatniej nuty czarował publiczność. Jego jazzowe wykonania światowych hitów oraz showmańska osobowość zasługują na najwyższą ocenę. Tę ostatnią oficjalną część otworzyli wspólnie  Pani Konsul Ellen Germain i Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder. 

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 30-09-2013 16:05
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-01-2014 20:42