8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Centralne Obchody dnia Służby Celnej w Przemyślu

21 września – w dniu patrona funkcjonariuszy celnych  Św. Mateusza- Służba Celna obchodzi swoje święto. Tegoroczne Centralne Obchody Dnia Służby Celnej odbędą się w Przemyślu i będą okazją do prezentacji sposobu, w jaki Służba Celna wspiera nowoczesny obrót gospodarczy w dobie cyfrowego stylu życia.

Uroczystości rozpoczną się (21.09.2013) poranną Mszą św.  w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, po której nastąpi przemarsz w szyku na Plac Niepodległości.

To tutaj o godz. 11.30 odbędzie się uroczysty apel z udziałem Szefa Służby Celnej Jacka Kapicy. Wśród spodziewanych gości znajdą się przedstawiciele rządu, przedstawiciele administracji celnej z całego kraju,  posłowie, przedstawiciele władz wojewódzkich, lokalnych a także współpracujących służb i instytucji.

Po zakończeniu apelu odbędzie się pokaz musztry paradnej w wykonaniu orkiestry wojskowej oraz rozpoczną się ciekawe prezentacje plenerowe. Służba Celna przygotowała na ten dzień pokazy i eksperymenty laboratorium celnego. Miłośnicy przyrody będą mieli doskonałą okazję do obejrzenia zatrzymanych na granicy zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt. Swoje umiejętności pokażą także wyszkolone do wyszukiwania papierosów i narkotyków psy Służby Celnej.  Osoby zainteresowane tematyką ułatwień będą miały okazję do poznania szerokiego zakresu rozwiązań usprawniających obsługę zarówno podróżnych jak i przedsiębiorców. W tym dniu będzie można spotkać nie tych polskich, ale także słowackich i ukraińskich celników.

Nie zabranie także licznych konkursów i atrakcji dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy! Przemyśl, Plac  Niepodległości 21.09.2013 godz. 11.30

Dzień wcześniej, w ramach obchodów odbędzie  się także konferencja „i-granica, przyszłość, współpraca, partnerstwo”.

Służba Celna jest istotnym elementem administracji państwa, która dba o bezpieczeństwo finansowe nie tylko Polski, ale także Unii Europejskiej. Obsługuje sektor przynoszący 30 % budżetu państwa.

Służba Celna przyjmuje rocznie 5,5 mln zgłoszeń celnych i deklaracji akcyzowych, obsługuje 10 mln ciężarówek i 2 mln samochodów osobowych przekraczających granice, odprawia 1,6 mln kontenerów w ruchu kolejowym i 37,5 mln podróżnych.

JPGNULL (157,48KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 17-09-2013 15:18
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-01-2014 20:39