14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Stypendia dla uzdolnionych gimnazjalistów

Od 2003 roku trwa program stypendialny „Klasa BGŻ”- kierowany do uzdolnionych absolwentów gimnazjum. Aby stać się stypendystą, należy spełniać następujące kryteria- średnia ocen powyżej 4.8, jak i pochodzenie z rodziny o niższym statusie materialnym, ze wsi lub miasta powiatowego.

Jori Gerula pochodzi z Przemyśla, przykładna, rzetelna i pracowita, angażuje się w życie szkolne i środowisko lokalne, w którym pełni rolę wolontariuszki. Przez okres trwania szkoły gimnazjalnej otrzymywała stypendium za wybitne wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Od września br. podjęła naukę w jednym z najlepszych liceów w Krakowie- I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego.

Fundacja BGŻ  organizuję także 10- dniowy obóz językowy, w którym mogło wziąć udział 60 tegorocznych stypendystów. Dla młodzieży obóz ten jest lepszą perspektywą na rozwijanie umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim. Oprócz nauki języka uczniowie także mieli szanse zwiedzać Warszawę, Stadion Narodowy i Centrum Nauki Kopernik.


Projekt ten jest szansą dla młodych, ambitnych uczniów, którym sytuacja materialna często utrudnia edukację na odpowiednim poziomie. Stypendyści mogą liczyć na naukę w pięciu prestiżowych liceach w największych miasta w Polsce: Wrocławiu, Krakowie Gdyni, Szczecinie bądź Warszawie. Program stypendialny oferuje  pełne finansowanie 3 lat nauki w liceum, stancję w internacie, jak i stypendium pomostowe na I roku studiów.


Chętni stypendyści swoje aplikacje mogą składać on-line pod adresem: http://www.fundacja.bgz.pl/klasa_bgz/Aplikacja_on_line.html .Więcej informacji o programie www.fundacja.bgz.pl
 

JPGUczestnicy obozu językowego (1,86MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 16-09-2013 13:37
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-01-2014 20:39