10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Festiwal Partnerstwa 2013" we Lwowie

W sobotę 14 września br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla wziął udział w wydarzeniach drugiego dnia „Festiwalu Partnerstwa 2013” we Lwowie. Pierwszym punktem były wspólne obrady zaproszonych gości, przedstawicieli miast partnerskich Lwowa w sali posiedzeń lwowskiej Rady Obwodowej. Samorządowcy polscy i ukraińscy podsumowali realizacje dotychczasowych, międzynarodowych projektów oraz zaprezentowali przyszłe wyzwania, które będą realizowane wspólnie przez partnerów z Polski i Ukrainy.
Województwo Podkarpackie reprezentował Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, który podkreślał potrzebę przygotowywania projektów które będą mogły być dofinansowane w ramach nowej perspektywy finansowej przez Unię Europejską. Robert Choma nawiązując do Forum Ekonomicznego w Krynicy mówił o potrzebie realizacji projektów karpackich wspólnie z miastami na Ukrainie oraz o potrzebie rozszerzania współpracy o nowe obszary zarówno społeczne, jak i gospodarcze. Samorządowcy z Ukrainy dziękując swoim polskim kolegom za dotychczasową, aktywną współpracę mówili również o jej kierunkach przyszłych kierunkach. Obrady podsumował Jarosław Drozd Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie. Podkreślił, iż takie spotkania sprzyjają wymianie doświadczeń oraz stają się również inspiracją do dalszego działania.
Na zaproszenie Konsula Generalnego po zakończeniu obrad uczestnicy przeszli do Kaplicy p.w. Matki Boskiej Gromnicznej gdzie obejrzeli niezwykłe i unikatowe freski autorstwa Jana Henryka Rosena o których opowiedział historyk sztuki Jurij Smirnow.
Robert Choma wziął udział w oficjalnym otwarciu tegorocznej imprezy, które odbyło się na Lwowskim Rynku Starego Miasta. Jarosław Drozd Konsul Generalny RP we Lwowie podziękował wszystkim za przybycie i życzył dobrej zabawy.
Festiwal Partnerstwa to wydarzenie, które przybliża Polakom i Ukraińcom nie tylko kulturę, rzemiosło i historię to również doskonała okazja do wzajemnej promocji turystycznej. Miasto Przemyśl w tym roku przygotowało wspólne stoisko w Wydawnictwem BOSZ. Oprócz materiałów promocyjnych mieszkańcy Lwowa mogą zapoznać się z ofertą wydawniczą polskich książek i czasopism. Imprezie towarzyszą również koncerty muzyki kameralnej, jazzowej oraz folklorystycznej. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego fotoreportażu.

Organizatorami II Festiwalu Partnestwa są Konsul Generalny RP we Lwowie, Obwodowa Administracja Lwowa oraz Samorząd Miasta Lwowa.

JPG Samorządowcy polscy i ukraińscy podsumowali realizacje dotychczasowych, międzynarodowych projektów oraz zaprezentowali przyszłe wyzwania, które będą realizowane wspólnie przez partnerów z Polski i Ukrainy.(fot. Rafał Porada) (394,56KB)

JPGNa zaproszenie Konsula Generalnego po zakończeniu obrad uczestnicy przeszli do Kaplicy p.w. Matki Boskiej Gromnicznej gdzie obejrzeli niezwykłe i unikatowe freski autorstwa Jana Henryka Rosena o których opowiedział historyk sztuki Jurij Smirnow. (578,23KB)

JPGMiasto Przemyśl w tym roku przygotowało wspólne stoisko w Wydawnictwem BOSZ. Oprócz materiałów promocyjnych mieszkańcy Lwowa mogą zapoznać się z ofertą wydawniczą polskich książek i czasopism.(fot. Rafał Porada) (368,79KB)

JPGNa zaproszenie Konsula Generalnego po zakończeniu obrad uczestnicy przeszli do Kaplicy p.w. Matki Boskiej Gromnicznej gdzie obejrzeli niezwykłe i unikatowe freski autorstwa Jana Henryka Rosena o których opowiedział historyk sztuki Jurij Smirnow. (509,13KB)

JPGNa zaproszenie Konsula Generalnego po zakończeniu obrad uczestnicy przeszli do Kaplicy p.w. Matki Boskiej Gromnicznej gdzie obejrzeli niezwykłe i unikatowe freski autorstwa Jana Henryka Rosena o których opowiedział historyk sztuki Jurij Smirnow. (604,61KB)

JPG Samorządowcy polscy i ukraińscy podsumowali realizacje dotychczasowych, międzynarodowych projektów oraz zaprezentowali przyszłe wyzwania, które będą realizowane wspólnie przez partnerów z Polski i Ukrainy.(fot. Rafał Porada) (339,50KB)

JPG"Festiwal Partnerstwa 2013" we Lwowie (584,23KB)

JPGFestiwal Partnerstwa to wydarzenie, które przybliża Polakom i Ukraińcom nie tylko kulturę, rzemiosło i historię to również doskonała okazja do wzajemnej promocji turystycznej.(fot. Rafał Porada) (763,64KB)

JPG Samorządowcy polscy i ukraińscy podsumowali realizacje dotychczasowych, międzynarodowych projektów oraz zaprezentowali przyszłe wyzwania, które będą realizowane wspólnie przez partnerów z Polski i Ukrainy.(fot. Rafał Porada) (504,30KB)

JPGFestiwal Partnerstwa to wydarzenie, które przybliża Polakom i Ukraińcom nie tylko kulturę, rzemiosło i historię to również doskonała okazja do wzajemnej promocji turystycznej.(fot. Rafał Porada) (644,87KB)

JPGRobert Choma wziął udział w oficjalnym otwarciu tegorocznej imprezy, które odbyło się na Lwowskim Rynku Starego Miasta. Jarosław Drozd Konsul Generalny RP we Lwowie podziękował wszystkim za przybycie i życzył dobrej zabawy.(fot. Rafał Porada) (528,64KB)

JPGFestiwal Partnerstwa to wydarzenie, które przybliża Polakom i Ukraińcom nie tylko kulturę, rzemiosło i historię to również doskonała okazja do wzajemnej promocji turystycznej.(fot. Rafał Porada) (489,47KB)

JPG Samorządowcy polscy i ukraińscy podsumowali realizacje dotychczasowych, międzynarodowych projektów oraz zaprezentowali przyszłe wyzwania, które będą realizowane wspólnie przez partnerów z Polski i Ukrainy.(fot. Rafał Porada) (424,68KB)

JPG Samorządowcy polscy i ukraińscy podsumowali realizacje dotychczasowych, międzynarodowych projektów oraz zaprezentowali przyszłe wyzwania, które będą realizowane wspólnie przez partnerów z Polski i Ukrainy.(fot. Rafał Porada) (379,81KB)

JPGNa zaproszenie Konsula Generalnego po zakończeniu obrad uczestnicy przeszli do Kaplicy p.w. Matki Boskiej Gromnicznej gdzie obejrzeli niezwykłe i unikatowe freski autorstwa Jana Henryka Rosena o których opowiedział historyk sztuki Jurij Smirnow. (530,34KB)

JPGMiasto Przemyśl w tym roku przygotowało wspólne stoisko w Wydawnictwem BOSZ. Oprócz materiałów promocyjnych mieszkańcy Lwowa mogą zapoznać się z ofertą wydawniczą polskich książek i czasopism.(fot. Rafał Porada) (424,64KB)

JPGFestiwal Partnerstwa to wydarzenie, które przybliża Polakom i Ukraińcom nie tylko kulturę, rzemiosło i historię to również doskonała okazja do wzajemnej promocji turystycznej.(fot. Rafał Porada) (526,94KB)

JPG"Festiwal Partnerstwa 2013" we Lwowie (664,61KB)

JPGFestiwal Partnerstwa to wydarzenie, które przybliża Polakom i Ukraińcom nie tylko kulturę, rzemiosło i historię to również doskonała okazja do wzajemnej promocji turystycznej.(fot. Rafał Porada) (602,90KB)

JPGRobert Choma wziął udział w oficjalnym otwarciu tegorocznej imprezy, które odbyło się na Lwowskim Rynku Starego Miasta. Jarosław Drozd Konsul Generalny RP we Lwowie podziękował wszystkim za przybycie i życzył dobrej zabawy.(fot. Rafał Porada) (293,20KB)

JPGNa zaproszenie Konsula Generalnego po zakończeniu obrad uczestnicy przeszli do Kaplicy p.w. Matki Boskiej Gromnicznej gdzie obejrzeli niezwykłe i unikatowe freski autorstwa Jana Henryka Rosena o których opowiedział historyk sztuki Jurij Smirnow. (894,51KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 14-09-2013 19:13
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-01-2014 20:39