2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

XIII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński zawitał do Przemyśla

Po przejechaniu 5 tysięcy kilometrów i odwiedzeniu wielu miejsc pamięci narodowej, uczestnicy XIII Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego zawitali 9 września do Przemyśla. Blisko 80 motocyklistów po przekroczeniu granicy z Ukrainą w Medyce wjechało do naszego Miasta zatrzymując się na krótko pod Pomnikiem Ojca Świętego Jana Pawła II, a następnie na Placu Orląt Przemyskich, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze. W imieniu Prezydenta Miasta przywitał ich Zastępca Prezydenta Grzegorz Hayder.

Rajd ruszył 24 sierpnia sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie - co roku zatacza  krąg docierając w pierwszej kolejności do miejsc związanych ze Zbrodnią Katyńską a na jego trasie znajdują się m.in. Kuropaty, Las Katyński, Miednoje, Piachatki pod Mińskiem, Bykownia pod Kijowem. Rajd jest jednocześnie wyprawą na Kresy Rzeczypospolitej, stąd na trasie Wilno, Lwów, Żytomierz, Bar, Kamieniec Podolski, Chocim oraz liczne inne miejscowości – miejsca związane z historią Polski. Motocykliści odwiedzają tam naszych Rodaków, groby żołnierskie, polskie szkoły - jadą z przesłaniem "Kocham Polskę. I Ty ją kochaj."

Kolumna motocyklistów ruszyła dzisiaj z Przemyśla w kierunku Krakowa, a następnie Węgier i stolicy Austrii Wiednia, gdzie 12 września br. uczestnicy Rajdu uczczą rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl