2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbyły się III Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa

Już po raz trzeci przy polsko-ukraińskim słupie granicznym nr 480 odbyły się Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Wydarzenie to poprzez cykl wydarzeń muzyczno – kulturalnych integruje społeczność po obu stronach granicy. Podczas tegorocznej edycji, wzorem lat ubiegłych  nie zabrakło artystycznych akcentów regionalnych. Miłośnicy dwóch kółek wzięli udział w Wycieczce rowerowej zorganizowanej przez PTTK i Prezydenta Miasta Przemyśla. Trasa wiodła z przez Niżankowice, Solanki Dobromilskie , Dobromil i Nowe Miasto. Wzięło w niej udział około 60 osób. Dwudniowej imprezie towarzyszył transgraniczny jarmark, a na scenie prezentowały się zespoły z Polski i Ukrainy. Pierwszy dzień imprezy zakończyła międzynarodowa dyskoteka, którą poprowadził DJ HUBERTUS.
W niedzielę 8 września br. odbyło się polsko-ukraińskie forum z udziałem przedstawicieli samorządów województw, miast i gmin. Województwo Podkarpackie reprezentował Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, który przewodniczył obradom. Samorząd Przemyśla podczas tej części reprezentowali Wojciech Błachowicz Zastępca Prezydenta Miasta, Jan Bartmiński Przewodniczący Rady Miejskiej oraz radni Rady Miejskiej. Obecni byli Jan Pączek Starosta Powiatu Przemyskiego oraz Marek Kudła Wicestarosta Powiatu Przemyskiego. Ze strony ukraińskiej udział wzięli przedstawiciele różnego szczebla administracji rządowej i samorządowej.
Ważnym elementem Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa jest wspólna modlitwa ekumeniczna. Duchowni i wierni kilku obrządków modlili się o budowanie przyszłości opartej na poszanowaniu prawdy, pamięci i godności Polaków i Ukraińców. Podkreślali, iż od tego zależy wiarygodność naszych narodów i dalsza wspólna przyszłość.
Podobnych akcentów nie zabrakło w oficjalnych wystąpieniach przedstawicieli samorządów. Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego powiedział, iż wydarzenia takie jak to zbliżają Ukrainę do wejścia w struktury Unii Europejskiej, która doceniła organizację wydarzenia poprzez dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Robert Choma Prezydent Przemyśla podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w starania związane z zaplanowaną budową przy słupie granicznym 480 przejścia granicznego. Dodał, że będzie to najkrótsza droga w Karpaty wschodnie. Wyraził zadowolenie, iż partnerzy z Ukrainy również widzą wielką szansę dla rozwoju terenów przygranicznych w tej inicjatywie i aktywnie się w nią włączają. Hymn Unii Europejskiej zagrali wspólnie muzycy z Lwowskiej Orkiestry Dętej i Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej w Żurawicy. Parlamentarzyści, samorządowcy, harcerze i mieszkańcy z Polski i Ukrainy wykonali symboliczny gest zawiązując łańcuch przyjaźni przez teren przejścia granicznego. Cykl występów artystycznych na scenie zakończył Koncert Zespołu KOZAK SYSTEM.
Organizatorami wydarzenia byli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Powiatu Przemyskiego. Impreza otrzymała częściowe dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Projekt otrzymał również wsparcie ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

JPGW niedzielę 8 września br. odbyło się polsko-ukraińskie forum z udziałem przedstawicieli samorządów województw, miast i gmin. (405,44KB)

JPGWażnym elementem Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa jest wspólna modlitwa ekumeniczna (514,86KB)

JPGMiłośnicy dwóch kółek wzięli udział w Wycieczce rowerowej zorganizowanej przez PTTK i Prezydenta Miasta Przemyśla. Trasa wiodła z przez Niżankowice, Solanki Dobromilskie , Dobromil i Nowe Miasto. Wzięło w niej udział około 60 osób. (858,33KB)

JPGWładysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego powiedział, iż wydarzenia takie jak to zbliżają Ukrainę do wejścia w struktury Unii Europejskiej, która doceniła organizację wydarzenia poprzez dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. (374,02KB)

JPGWażnym elementem Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa jest wspólna modlitwa ekumeniczna (527,79KB)

JPGHymn Unii Europejskiej zagrali wspólnie muzycy z Lwowskiej Orkiestry Dętej i Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej w Żurawicy. (578,08KB)

JPGMiłośnicy dwóch kółek wzięli udział w Wycieczce rowerowej zorganizowanej przez PTTK i Prezydenta Miasta Przemyśla. Trasa wiodła z przez Niżankowice, Solanki Dobromilskie , Dobromil i Nowe Miasto. Wzięło w niej udział około 60 osób. (919,40KB)

JPGMiłośnicy dwóch kółek wzięli udział w Wycieczce rowerowej zorganizowanej przez PTTK i Prezydenta Miasta Przemyśla. Trasa wiodła z przez Niżankowice, Solanki Dobromilskie , Dobromil i Nowe Miasto. Wzięło w niej udział około 60 osób. (881,42KB)

JPGMiłośnicy dwóch kółek wzięli udział w Wycieczce rowerowej zorganizowanej przez PTTK i Prezydenta Miasta Przemyśla. Trasa wiodła z przez Niżankowice, Solanki Dobromilskie , Dobromil i Nowe Miasto. Wzięło w niej udział około 60 osób. (853,23KB)

JPGW niedzielę 8 września br. odbyło się polsko-ukraińskie forum z udziałem przedstawicieli samorządów województw, miast i gmin. (472,89KB)

JPGWażnym elementem Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa jest wspólna modlitwa ekumeniczna (753,44KB)

JPGParlamentarzyści, samorządowcy, harcerze i mieszkańcy z Polski i Ukrainy wykonali symboliczny gest zawiązując łańcuch przyjaźni przez teren przejścia granicznego. (494,63KB)

JPGWażnym elementem Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa jest wspólna modlitwa ekumeniczna (618,06KB)

JPGMiłośnicy dwóch kółek wzięli udział w Wycieczce rowerowej zorganizowanej przez PTTK i Prezydenta Miasta Przemyśla. Trasa wiodła z przez Niżankowice, Solanki Dobromilskie , Dobromil i Nowe Miasto. Wzięło w niej udział około 60 osób. (1,03MB)

JPGMiłośnicy dwóch kółek wzięli udział w Wycieczce rowerowej zorganizowanej przez PTTK i Prezydenta Miasta Przemyśla. Trasa wiodła z przez Niżankowice, Solanki Dobromilskie , Dobromil i Nowe Miasto. Wzięło w niej udział około 60 osób. (953,17KB)

JPGMiłośnicy dwóch kółek wzięli udział w Wycieczce rowerowej zorganizowanej przez PTTK i Prezydenta Miasta Przemyśla. Trasa wiodła z przez Niżankowice, Solanki Dobromilskie , Dobromil i Nowe Miasto. Wzięło w niej udział około 60 osób. (798,59KB)

JPGW niedzielę 8 września br. odbyło się polsko-ukraińskie forum z udziałem przedstawicieli samorządów województw, miast i gmin. (398,58KB)

JPGW niedzielę 8 września br. odbyło się polsko-ukraińskie forum z udziałem przedstawicieli samorządów województw, miast i gmin. (303,06KB)

JPGW niedzielę 8 września br. odbyło się polsko-ukraińskie forum z udziałem przedstawicieli samorządów województw, miast i gmin. (472,78KB)

JPGObecni byli Jan Pączek Starosta Powiatu Przemyskiego oraz Marek Kudła Wicestarosta Powiatu Przemyskiego. (583,94KB)

JPGOdbyły się III Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa (612,65KB)

JPGMiłośnicy dwóch kółek wzięli udział w Wycieczce rowerowej zorganizowanej przez PTTK i Prezydenta Miasta Przemyśla. Trasa wiodła z przez Niżankowice, Solanki Dobromilskie , Dobromil i Nowe Miasto. Wzięło w niej udział około 60 osób. (1 005,48KB)

JPGMiłośnicy dwóch kółek wzięli udział w Wycieczce rowerowej zorganizowanej przez PTTK i Prezydenta Miasta Przemyśla. Trasa wiodła z przez Niżankowice, Solanki Dobromilskie , Dobromil i Nowe Miasto. Wzięło w niej udział około 60 osób. (744,88KB)

JPGWażnym elementem Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa jest wspólna modlitwa ekumeniczna (500,29KB)

JPGWażnym elementem Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa jest wspólna modlitwa ekumeniczna (761,30KB)

JPGRobert Choma Prezydent Przemyśla podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w starania związane z zaplanowaną budową przy słupie granicznym 480 przejścia granicznego. Dodał, że będzie to najkrótsza droga w Karpaty wschodnie. Wyraził zadowolenie, iż partnerzy z Ukrainy również widzą wielką szansę dla rozwoju terenów przygranicznych w tej inicjatywie i aktywnie się w nią włączają. (476,21KB)

JPGMiłośnicy dwóch kółek wzięli udział w Wycieczce rowerowej zorganizowanej przez PTTK i Prezydenta Miasta Przemyśla. Trasa wiodła z przez Niżankowice, Solanki Dobromilskie , Dobromil i Nowe Miasto. Wzięło w niej udział około 60 osób. (1 003,81KB)

JPGObecni byli Jan Pączek Starosta Powiatu Przemyskiego oraz Marek Kudła Wicestarosta Powiatu Przemyskiego. (464,79KB)

JPGHymn Unii Europejskiej zagrali wspólnie muzycy z Lwowskiej Orkiestry Dętej i Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej w Żurawicy. (913,14KB)

JPGWażnym elementem Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa jest wspólna modlitwa ekumeniczna (679,05KB)

JPGW niedzielę 8 września br. odbyło się polsko-ukraińskie forum z udziałem przedstawicieli samorządów województw, miast i gmin. (469,45KB)

JPGWażnym elementem Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa jest wspólna modlitwa ekumeniczna (427,72KB)

JPGWażnym elementem Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa jest wspólna modlitwa ekumeniczna (379,33KB)

JPGW niedzielę 8 września br. odbyło się polsko-ukraińskie forum z udziałem przedstawicieli samorządów województw, miast i gmin. (448,92KB)

JPGParlamentarzyści, samorządowcy, harcerze i mieszkańcy z Polski i Ukrainy wykonali symboliczny gest zawiązując łańcuch przyjaźni przez teren przejścia granicznego. (508,64KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 09-09-2013 09:13
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-01-2014 20:39