13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rewia gwiazd młodzieżowej lekkiej atletyki w Przemyślu

W ostatnią sobotę 31 sierpnia 2013 r. na stadionie szkolnym Juwenia przy ul. Dworskiego odbyły się ogólnopolskie zawody  lekkoatletyczne. VI Mityng POZLA – „Witaj Szkoło” oraz Otwarte Mistrzostwa Miasta Przemyśla.

W zmaganiach sportowych w poszczególnych konkurencjach wzięło udział 340 reprezentantów z 22 klubów z województw lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz za wschodniej granicy z Sambora /UKR/,  w 25 konkurencjach, które znalazło się w programie zawodów.

Zawody były dla wielu pierwszym sprawdzianem po okresie obozowym lub leczeniu urazów i kontuzji z intensywnej pracy w I części sezonu sportowego – udziałem w imprezach krajowych jak i zagranicznych, zagranicznych, ponieważ uczestniczyło u nas wiele medalistów Mistrzostw Polski różnych kategorii wiekowych, reprezentantów kraju - uczestników Mistrzostwa Europy i Świata w kategoriach młodzieżowych oraz nie zabrakło Mistrza Świata w kategorii weteranów.

Jak na pierwsze zawody po długiej przerwie, padło wiele dobrych rezultatów, rekordów życiowych. Walka w wielu konkurencjach była zacięta do końca. Przejdźmy do wyników sportowych i startów naszych młodzieżowych gwiazd królowej sportów oraz jak wypadli nasi rodzimi lekkoatleci z Przemyśla.

    Pierwszą gwiazdą zawodów była nie niewątpliwie zawodniczka KKS Victorii Stalowa Wola- Danuta Urbanik, wielokrotna uczestniczka najważniejszych imprez światowych w biegach średnich. Danusia zwyciężyła na dwóch dystansach, pierwszy to 600 m – z czasem 1:31.56 by 20 minut później wystartować w biegu pucharowym na 400 m i zwyciężyć z wynikiem 56.93 co jest nowym rekordem życiowym. Przykro, że w tej konkurencji nie mogła uczestniczyć nasza złota medalistka na 400 m ppł K – Weronika Wyka. Kontuzja kolana nie pozwoliła jej na rywalizację. Weronika przybyła na stadion i rozgrzewała się do konkurencji, ale dolegliwość była silniejsza od woli walki.

Następna wielka postać, choć nie wielkiej postury, to Anna Wójcik koleżanka klubowa Urbanik. Wielokrotna medalistka zawodów MP, wygrała dystans 1000 m z dużą przewagą nad drugą zawodniczką z Agrosu Zamość z czasem 2:56.69.
Bardzo dobry występy zaprezentowały także:
Justyńska Kamila /młodziczka/  UKS Trójka Sandomierz - 300 m z wynikiem 42.28
Dąbrowska Wioleta- ULKS Technik Trzcinica w skoku w dal 5.25
Patrycja Kazienko /młodziczka/ – UKS Tempo 5 Przemyśl w skoku wzwyż -1.55 , podopieczna trenera Roberta Szkółki trzyma równą formę cały sezon,
Karolina Śledziona / młodziczka/ - CWK Resovia Rzeszów z wynikiem 15.18 na 100 m ppł , wygrała także dystans 300 m ppł uzyskując czas 48.05 s.
W rzutach dobrą formę zaprezentowała Klaudia Puzacz – UKS Tempo 5 Przemyśl, w dysku uzyskała 33.15, natomiast w kuli 9.60 m.

W konkurencjach męskich, 100 m wynikiem 11.41, wygrał Dariusz Wnęk – MUKLA Dębica, uzyskaniu dobrych wyników w sprintach przeszkadzał przeciwny wiatr. Na stadionie obecny był Hubert Kalandyk, tegoroczny złoty medalista Mistrzostw Świata Juniorów, ale nie wyleczony uraz przyczepu nie pozwolił na podjęcie rywalizacji w tej pucharowej konkurencji.
Woś Zbigniew – z Agrosu Zamość, wygrał 300 m z wynikiem 36.46,
Na  dystansie 400 m wygrał przedstawiciel Ukrainy – Romanyshyn Olech wynikiem 51.67,
Jedną z pucharowych konkurencji zawodów - 2000 m z przeszkodami zwyciężył Paweł Chabko – UKS Tempo 5 Przemyśl, z czasem  6:08.59 - uzyskując najlepszy wynik w tym roku na tym dystansie, trzecie miejsce zajął Mistrz Świata Weteranów Stanisław Łańcucki ze Stalowej Woli.

W skokach brylowali uczestnicy MP w kategoriach juniorskich, w skoku wzwyż wygrał złoty medalista tegorocznej Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży – Kopala Igor – CWKS Resovia Rzeszów, z wynikiem 195 cm, natomiast w skoku w dal walkę o zwycięstwo walczyło dwóch uczestników z tegorocznych MP, wygrał zawodnik KKS Victorii Stalowa – Kamil Pęcak z wynikiem 6.39, przed Ernestem Smyczkiem - CWKS Resovia Rzeszów- 6.30 m.

W rzutach ton nadawali uczestnicy MP Juniorów – pchnięcie kulą wygrał bezapelacyjnie Bartłomiej Stój / uczestnik 8 Mistrzostw Świata Juniorów, V m w rzucie dyskiem/- KKS Victorii Stalowa z wynikiem 17.49, w koronnej konkurencji –dysku  uzyskał wynik 51.64 m.

W rzucie oszczepem 800 g zwyciężył najlepszy w ostatnim okresie oszczepnik naszego regionu podopieczny trenera Leszka Wojciechowskiego- Piotr Koralewicz z wynikiem 57.88.

Więcej szczegółów w komunikacie zawodów.

Krzysztof Tulej    

 

JPGNULL (82,35KB)

JPGNULL (71,60KB)

JPGNULL (71,74KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 06-09-2013 15:04
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 06-09-2013 15:13