11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbyło się Święto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013

Msza św. odprawiona w kościele OO. Franciszkanów – gdzie spoczywają relikwie patrona naszego Miasta św. Wincentego – połączona z procesją ulicami starówki rozpoczęła to wyjątkowe wydarzenie. Od wielu lat w ostatni weekend sierpnia przybywają na nie Przemyślanie z całego kraju i z zagranicy, uczestnikami są również zaproszeni goście z Miast Partnerskich Przemyśla. W samo południe w sercu Miasta – na przemyskim rynku – rozpoczął  się Jarmark Świętego Wincentego. Na scenie w Rynku rozpoczęła się impreza – towarzysząca   świętu Patrona Miasta – pod hasłem „Tornister Pełen Uśmiechów”, której organizatorem był Caritas Polska we współpracy z oddziałem w Przemyślu. Był to już piąty finał tej akcji charytatywnej w Polsce dzięki której dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących mogły skorzystać z wprawki szkolnej. Podczas trwania tego bloku programowego miały miejsce relacje na żywo z naszego Miasta w TVP 1 podczas trwania audycji „Między Ziemią, a Niebem”.
Artyści, tancerze oraz inne atrakcje czekały na wszystkich w różnych miejscach starówki. Przy Placu Niepodległości zaprezentowali się muzycy z Krakowa, Przemyśla i Lwowa. Taneczne rytmy w wykonaniu artystów Szkoły Tańca A-Z zgromadziły liczną publiczność podczas specjalnie przygotowanego Ne tę okoliczność programu tanecznego. W Piwnicy Artystycznej pod Niedźwiadkiem miłośnicy sztuki teatralnej mogli podziwiać aktorów Teatru Fredreum w spektaklu zatytułowanym „Oświadczyny”. Barwny korowód prowadzony przez szczudlarzy przeprowadził wszystkich przed estradę w Rynku gdzie oficjalnie imprezę otworzył Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz o. Paweł Krzysztof Solecki Gwardian Klasztoru Ojców Franciszkanów w Przemyślu. Na scenie rozpoczął się cykl koncertów, wystąpili: Zespół „Dusza we Mgle”, Monika Kuszyńska z Zespołem oraz Kasia Kowalska z Zespołem. Efektowy pokaz laserowy „Visula Sensation” zakończył tegoroczne obchody Święta Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego.
Wydarzeniami towarzyszącymi tegorocznej Wincentiadzie był między innymi mecz piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Rozegrany został on w sobotni ranek na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego „POLONIA” Przemyśl. Zwycięzcą tego spotkania  była drużyna przemyskiego samorządu, która pokonała prawników 2 punktami wygrywając 4:2. Pod opieką przewodnika PTTK chętni mogli skorzystać z wycieczki „Święty Wincenty w Kościele Franciszkanów”. Mieszkańcy Miasta zwiedzali także gabinet Prezydenta Miasta oraz salę narad przemyskiego ratusza. Była to również okazja do osobistego spotkania Prezydenta Miasta, wspólnych zdjęć i rozmów. Spotkaniem towarzyszącym była również promocja książki dr Tomasza Pudłockiego pt. „Będziemy działać”. Wincenta Tarnawska w służbie niepodległości Polski.
 

Wideorelacja z tegorocznej wincentiady przygotowana przez: tvpodkarpacka.pl

                   

                  

 

Organizatorami wydarzenie byli: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK”, Prezydent Miasta Przemyśla oraz Klasztor i parafia OO. Franciszkanów w Przemyślu, Cartias Archidiecezji Przemyskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom i mieszkańcom za obecność i dobrą zabawę. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy również do Firm i Instytucji, które wsparły to wydarzenie.

 

 

JPGEfektowy pokaz laserowy „Visula Sensation” zakończył tegoroczne obchody Święta Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego. (487,50KB)

JPGNa scenie w Rynku rozpoczęła się impreza – towarzysząca świętu Patrona Miasta – pod hasłem „Tornister Pełen Uśmiechów”, której organizatorem był Caritas Polska we współpracy z oddziałem w Przemyślu. (549,88KB)

JPGŚwięto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013 (683,72KB)

JPGEfektowy pokaz laserowy „Visula Sensation” zakończył tegoroczne obchody Święta Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego. (487,50KB)

JPGNa scenie w Rynku rozpoczęła się impreza – towarzysząca świętu Patrona Miasta – pod hasłem „Tornister Pełen Uśmiechów”, której organizatorem był Caritas Polska we współpracy z oddziałem w Przemyślu. (549,88KB)

JPGPrzy Placu Niepodległości zaprezentowali się muzycy z Krakowa, Przemyśla i Lwowa. (828,66KB)

JPGMsza św. odprawiona w kościele OO. Franciszkanów – gdzie spoczywają relikwie patrona naszego Miasta św. Wincentego – połączona z procesją ulicami starówki rozpoczęła to wyjątkowe wydarzenie. (797,89KB)

JPGMsza św. odprawiona w kościele OO. Franciszkanów – gdzie spoczywają relikwie patrona naszego Miasta św. Wincentego – połączona z procesją ulicami starówki rozpoczęła to wyjątkowe wydarzenie. (668,03KB)

JPGPrzy Placu Niepodległości zaprezentowali się muzycy z Krakowa, Przemyśla i Lwowa. (629,70KB)

JPGNa scenie w Rynku rozpoczęła się impreza – towarzysząca świętu Patrona Miasta – pod hasłem „Tornister Pełen Uśmiechów”, której organizatorem był Caritas Polska we współpracy z oddziałem w Przemyślu. (626,25KB)

JPGBarwny korowód prowadzony przez szczudlarzy przeprowadził wszystkich przed estradę w Rynku gdzie oficjalnie imprezę otworzył Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz o. Paweł Krzysztof Solecki Gwardian Klasztoru Ojców Franciszkanów w Przemyślu. (573,51KB)

JPGWydarzeniami towarzyszącymi tegorocznej Wincentiadzie był między innymi mecz piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Rozegrany został on w sobotni ranek na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego „POLONIA” Przemyśl. Zwycięzcą tego spotkania była drużyna przemyskiego samorządu, która pokonała prawników 2 punktami wygrywając 4:2. (1,52MB)

JPGWydarzeniami towarzyszącymi tegorocznej Wincentiadzie był między innymi mecz piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Rozegrany został on w sobotni ranek na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego „POLONIA” Przemyśl. Zwycięzcą tego spotkania była drużyna przemyskiego samorządu, która pokonała prawników 2 punktami wygrywając 4:2. (1,64MB)

JPGMsza św. odprawiona w kościele OO. Franciszkanów – gdzie spoczywają relikwie patrona naszego Miasta św. Wincentego – połączona z procesją ulicami starówki rozpoczęła to wyjątkowe wydarzenie. (704,32KB)

JPGPod opieką przewodnika PTTK chętni mogli skorzystać z wycieczki „Święty Wincenty w Kościele Franciszkanów”. (877,22KB)

JPGNa scenie rozpoczął się cykl koncertów, wystąpili: Zespół „Dusza we Mgle”, Monika Kuszyńska z Zespołem oraz Kasia Kowalska z Zespołem. (627,65KB)

JPGMsza św. odprawiona w kościele OO. Franciszkanów – gdzie spoczywają relikwie patrona naszego Miasta św. Wincentego – połączona z procesją ulicami starówki rozpoczęła to wyjątkowe wydarzenie. (810,34KB)

JPGMsza św. odprawiona w kościele OO. Franciszkanów – gdzie spoczywają relikwie patrona naszego Miasta św. Wincentego – połączona z procesją ulicami starówki rozpoczęła to wyjątkowe wydarzenie. (737,89KB)

JPGNa scenie rozpoczął się cykl koncertów, wystąpili: Zespół „Dusza we Mgle”, Monika Kuszyńska z Zespołem oraz Kasia Kowalska z Zespołem. (570,31KB)

JPGNa scenie w Rynku rozpoczęła się impreza – towarzysząca świętu Patrona Miasta – pod hasłem „Tornister Pełen Uśmiechów”, której organizatorem był Caritas Polska we współpracy z oddziałem w Przemyślu. (635,09KB)

JPGWydarzeniami towarzyszącymi tegorocznej Wincentiadzie był między innymi mecz piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Rozegrany został on w sobotni ranek na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego „POLONIA” Przemyśl. Zwycięzcą tego spotkania była drużyna przemyskiego samorządu, która pokonała prawników 2 punktami wygrywając 4:2. (2,02MB)

JPGŚwięto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013 (562,15KB)

JPGŚwięto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013 (782,76KB)

JPGW samo południe w sercu Miasta – na przemyskim rynku – rozpoczął się Jarmark Świętego Wincentego. (829,81KB)

JPGW Piwnicy Artystycznej pod Niedźwiadkiem miłośnicy sztuki teatralnej mogli podziwiać aktorów Teatru Fredreum w spektaklu zatytułowanym „Oświadczyny”. (627,02KB)

JPGEfektowy pokaz laserowy „Visula Sensation” zakończył tegoroczne obchody Święta Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego. (469,23KB)

JPGNa scenie w Rynku rozpoczęła się impreza – towarzysząca świętu Patrona Miasta – pod hasłem „Tornister Pełen Uśmiechów”, której organizatorem był Caritas Polska we współpracy z oddziałem w Przemyślu. (732,11KB)

JPGPod opieką przewodnika PTTK chętni mogli skorzystać z wycieczki „Święty Wincenty w Kościele Franciszkanów”. (842,45KB)

JPGŚwięto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013 (866,30KB)

JPGNa scenie w Rynku rozpoczęła się impreza – towarzysząca świętu Patrona Miasta – pod hasłem „Tornister Pełen Uśmiechów”, której organizatorem był Caritas Polska we współpracy z oddziałem w Przemyślu. (732,97KB)

JPGWydarzeniami towarzyszącymi tegorocznej Wincentiadzie był między innymi mecz piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Rozegrany został on w sobotni ranek na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego „POLONIA” Przemyśl. Zwycięzcą tego spotkania była drużyna przemyskiego samorządu, która pokonała prawników 2 punktami wygrywając 4:2. (1,59MB)

JPGNa scenie w Rynku rozpoczęła się impreza – towarzysząca świętu Patrona Miasta – pod hasłem „Tornister Pełen Uśmiechów”, której organizatorem był Caritas Polska we współpracy z oddziałem w Przemyślu. (686,91KB)

JPGŚwięto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013 (539,41KB)

JPGŚwięto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013 (540,79KB)

JPGPod opieką przewodnika PTTK chętni mogli skorzystać z wycieczki „Święty Wincenty w Kościele Franciszkanów”. (680,04KB)

JPGNa scenie rozpoczął się cykl koncertów, wystąpili: Zespół „Dusza we Mgle”, Monika Kuszyńska z Zespołem oraz Kasia Kowalska z Zespołem. (634,37KB)

JPGMsza św. odprawiona w kościele OO. Franciszkanów – gdzie spoczywają relikwie patrona naszego Miasta św. Wincentego – połączona z procesją ulicami starówki rozpoczęła to wyjątkowe wydarzenie. (753,76KB)

JPGPrzy Placu Niepodległości zaprezentowali się muzycy z Krakowa, Przemyśla i Lwowa. (657,23KB)

JPGŚwięto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013 (970,89KB)

JPGŚwięto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013 (867,34KB)

JPGŚwięto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013 (584,34KB)

JPGNa scenie rozpoczął się cykl koncertów, wystąpili: Zespół „Dusza we Mgle”, Monika Kuszyńska z Zespołem oraz Kasia Kowalska z Zespołem. (594,94KB)

JPGWydarzeniami towarzyszącymi tegorocznej Wincentiadzie był między innymi mecz piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Rozegrany został on w sobotni ranek na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego „POLONIA” Przemyśl. Zwycięzcą tego spotkania była drużyna przemyskiego samorządu, która pokonała prawników 2 punktami wygrywając 4:2. (1,73MB)

JPGPrzy Placu Niepodległości zaprezentowali się muzycy z Krakowa, Przemyśla i Lwowa. (681,41KB)

JPGNa scenie w Rynku rozpoczęła się impreza – towarzysząca świętu Patrona Miasta – pod hasłem „Tornister Pełen Uśmiechów”, której organizatorem był Caritas Polska we współpracy z oddziałem w Przemyślu. (826,64KB)

JPGSpotkaniem towarzyszącym była również promocja książki dr Tomasza Pudłockiego pt. „Będziemy działać”. Wincenta Tarnawska w służbie niepodległości Polski. (798,86KB)

JPGNa scenie w Rynku rozpoczęła się impreza – towarzysząca świętu Patrona Miasta – pod hasłem „Tornister Pełen Uśmiechów”, której organizatorem był Caritas Polska we współpracy z oddziałem w Przemyślu. (664,83KB)

JPGNa scenie rozpoczął się cykl koncertów, wystąpili: Zespół „Dusza we Mgle”, Monika Kuszyńska z Zespołem oraz Kasia Kowalska z Zespołem. (398,37KB)

JPGŚwięto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013 (779,53KB)

JPGSpotkaniem towarzyszącym była również promocja książki dr Tomasza Pudłockiego pt. „Będziemy działać”. Wincenta Tarnawska w służbie niepodległości Polski. (739,65KB)

JPGŚwięto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013 (618,95KB)

JPGŚwięto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013 (568,85KB)

JPGMsza św. odprawiona w kościele OO. Franciszkanów – gdzie spoczywają relikwie patrona naszego Miasta św. Wincentego – połączona z procesją ulicami starówki rozpoczęła to wyjątkowe wydarzenie. (699,97KB)

JPGNa scenie w Rynku rozpoczęła się impreza – towarzysząca świętu Patrona Miasta – pod hasłem „Tornister Pełen Uśmiechów”, której organizatorem był Caritas Polska we współpracy z oddziałem w Przemyślu. (715,95KB)

JPGWydarzeniami towarzyszącymi tegorocznej Wincentiadzie był między innymi mecz piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Rozegrany został on w sobotni ranek na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego „POLONIA” Przemyśl. Zwycięzcą tego spotkania była drużyna przemyskiego samorządu, która pokonała prawników 2 punktami wygrywając 4:2. (1,49MB)

JPGBarwny korowód prowadzony przez szczudlarzy przeprowadził wszystkich przed estradę w Rynku gdzie oficjalnie imprezę otworzył Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz o. Paweł Krzysztof Solecki Gwardian Klasztoru Ojców Franciszkanów w Przemyślu. (751,21KB)

JPGŚwięto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013 (649,33KB)

JPGNa scenie rozpoczął się cykl koncertów, wystąpili: Zespół „Dusza we Mgle”, Monika Kuszyńska z Zespołem oraz Kasia Kowalska z Zespołem. (653,80KB)

JPGW Piwnicy Artystycznej pod Niedźwiadkiem miłośnicy sztuki teatralnej mogli podziwiać aktorów Teatru Fredreum w spektaklu zatytułowanym „Oświadczyny”. (799,63KB)

JPGBarwny korowód prowadzony przez szczudlarzy przeprowadził wszystkich przed estradę w Rynku gdzie oficjalnie imprezę otworzył Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz o. Paweł Krzysztof Solecki Gwardian Klasztoru Ojców Franciszkanów w Przemyślu. (752,20KB)

JPGWydarzeniami towarzyszącymi tegorocznej Wincentiadzie był między innymi mecz piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Rozegrany został on w sobotni ranek na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego „POLONIA” Przemyśl. Zwycięzcą tego spotkania była drużyna przemyskiego samorządu, która pokonała prawników 2 punktami wygrywając 4:2. (1,90MB)

JPGPod opieką przewodnika PTTK chętni mogli skorzystać z wycieczki „Święty Wincenty w Kościele Franciszkanów”. (760,28KB)

JPGNa scenie rozpoczął się cykl koncertów, wystąpili: Zespół „Dusza we Mgle”, Monika Kuszyńska z Zespołem oraz Kasia Kowalska z Zespołem. (603,06KB)

JPGMsza św. odprawiona w kościele OO. Franciszkanów – gdzie spoczywają relikwie patrona naszego Miasta św. Wincentego – połączona z procesją ulicami starówki rozpoczęła to wyjątkowe wydarzenie. (756,58KB)

JPGPrzy Placu Niepodległości zaprezentowali się muzycy z Krakowa, Przemyśla i Lwowa. (822,90KB)

JPGNa scenie rozpoczął się cykl koncertów, wystąpili: Zespół „Dusza we Mgle”, Monika Kuszyńska z Zespołem oraz Kasia Kowalska z Zespołem. (594,93KB)

JPGWydarzeniami towarzyszącymi tegorocznej Wincentiadzie był między innymi mecz piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Rozegrany został on w sobotni ranek na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego „POLONIA” Przemyśl. Zwycięzcą tego spotkania była drużyna przemyskiego samorządu, która pokonała prawników 2 punktami wygrywając 4:2. (1,75MB)

JPGNa scenie rozpoczął się cykl koncertów, wystąpili: Zespół „Dusza we Mgle”, Monika Kuszyńska z Zespołem oraz Kasia Kowalska z Zespołem. (599,88KB)

JPGNa scenie rozpoczął się cykl koncertów, wystąpili: Zespół „Dusza we Mgle”, Monika Kuszyńska z Zespołem oraz Kasia Kowalska z Zespołem. (596,89KB)

JPGŚwięto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013Święto Patrona Miasta Przemyśla św. Wincentego – Wincentiada 2013 (649,72KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 28-08-2013 12:48
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-01-2014 20:39