13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Eliminacje regionalne rozgrywek piłki nożnej w ramach projektu "Orlik Polska" - relacja

Ogólnopolski piłkarski projekt Orlik Polska skierowany jest do jednostek samorządowych na terenie całego kraju. Sezon 2011 stworzył regionalne rozgrywki o Puchar Prezydenta/ Burmistrza/ Wójta z których to najlepsza drużyna mierzy się w finale Wojewódzkim, a następnie Ogólnopolskim. Celem jest dotarcie do jeszcze większej rzeszy sympatyków piłki nożnej.

Zaznaczyć należy, iż projekt skierowany jest do osób powyżej szesnastego roku życia w górę, oraz zainicjowany został jako pierwszy turniej Orlika kat. +16 jeszcze na przełomie roku 2009/10 Co ważne projekt ma charakter rywalizacji drużyn amatorskich. Rok 2012 to debiut w kategorii wiekowej +35 – Oldbojów. Wyzwania sportowe to nasza pasja. Rozwój potrzebuje sportu – sport potrzebuje rozwoju. W Ogólnopolskim kalendarzu imprez sportowych projekt „Orlik Polska” już zawitał. Zwycięzca danego Miasta, czy Gminy otrzyma przepustkę do turnieju Wojewódzkiego walcząc w nim o awans do rozgrywek finałowych tzw. Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Orlika. Wielki finał sezonu 2011 rozegrany został w turnieju dwudniowym w stolicy Polski Warszawie na Dzielnicach Wilanów & Targówek. Rok później gospodarzem, było miejsce koordynatorów projektu tj. Gmina Chełmiec (Małopolska). Koordynatorzy projektu „Orlik Polska” nie generują zysków z tego tytułu. Z piłkarskiego doświadczenia stwierdzić można, iż drogą do sukcesu jest nie sama organizacja, ale i realizacja rozgrywek.

Eliminacje regionalne w naszym mieście odbyły się na boisku "Orlik" przy ul. Dworskiego. Organizatorem turnieju był Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Przemyślu, a koordynatorem był Pan Henryk Łaskarzewski. Mecze rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych "+16" i "+35", a zwycięzcy wywalczyli awans do finałów wojewódzkich.

Wyniki:
kat. "+16"

1. Orły Górskiego

2.  Orły Fergusona
3.  Prawnicy

 

kat. "+35"
1. Este-Lar
2. 5 BPS
3.


Najlepszy bramkarz: Adam Domaradzki
Najlepszy strzelec: Grzegorz Rozputyński
Najlepszy zawodnik: Mateusz Łazor

 

Źródło: Henryk Łaskarzewski

Opublikował:  | Data publikacji: 20-08-2013 08:08
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 20-08-2013 08:24