2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wyjaśnienie w sprawie obchodów rocznicy powstania warszawskiego

W związku z zarzutami kierowanymi pod adresem Prezydenta Miasta Przemyśla, a dotyczącymi braku udziału przedstawicieli władz Miasta na uroczystościach w dniu 1 sierpnia 2013 o godz. 17.00 pod Pomnikiem Orląt Przemyskich, pragniemy poinformować, że organizatorzy uroczystości nie zaprosili Prezydenta Miasta na te uroczystości, nie był nam również znany program obchodów. Komenda Hufca ZHP, pismem z dn. 22 lipca br. zwróciła się jedynie z prośbą o udekorowanie pomnika Orląt Przemyskich flagami państwowymi oraz włączenie syren alarmowych o godz. 17.00 i prośba ta została zrealizowana.
W tym samym dniu przemyska delegacja wyjeżdżała do partnerskiego miasta Paderborn, dlatego na prośbę Przewodniczącego Rady, będącego również członkiem delegacji, przedstawiciele samorządu w godzinach porannych złożyli wiązankę kwiatów i odmówili modlitwę za Bohaterów poległych i pomordowanych.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl