16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wakacje w Świetlicy Socjoterapeutycznej „Perspektywa”

Wakacje w Świetlicy Socjoterapeutycznej  „Perspektywa”

       Świetlica socjoterapeutyczna Perspektywa prowadzona przez Caritas AP jako jedyna placówka        w mieście otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 – 20:00. Świetlica organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz zapewnia wyżywienie w postaci śniadania i obiadu.
       Wychowawcy pracujący w świetlicy starają się zapewnić młodym ludziom atrakcyjne spędzenie czasu wolnego. Podopieczni chętnie biorą udział w różnych formach aktywności organizowanych zarówno na terenie placówki, jak i w plenerze.
       W ramach poznawania swojego miasta wychowankowie odwiedzili Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Wieże Zegarową wraz z Archikatedrą. Odbył się także pieszy rajd do Ostrowa, gdzie dzieci zapoznały się w lokalnej Pracowni Fajki „Mr. Bróg” z techniką jej wyrobu.
       W ramach zajęć sportowo-rekreacyjnych dzieci spędzają czas na miejskiej pływalni oraz korzystają z Orlika przy SP nr 16 w Przemyślu. Zajęcia sportowe prowadzone są także na terenie placówki w postaci aerobiku, oraz licznych turnieji (bilard, tenis stołowy, piłkarzyki, hokej stołowy). Starsza młodzież korzysta również z siłowni.
       Młodzież wraz z wychowawcami tworzą grupę turystyczno-historyczną – „Perspektywa na fortach”. Celem grupy jest poznanie historii oraz zwiedzenia jak największej ilości fortów Twierdzy Przemyśl.      Do tej pory na mapie naszych wędrówek odznaczyliśmy: Fort III Łuczyce, Fort VIII  Łętownia, Fort X Orzechowce, Fort XV Borek w Siedliskach, Fort VII Prałkowce, oraz pozostałości wewnętrznego pierścienia Twierdzy Przemyśl. W planach grupy jest zwiedzenie wszystkich dostępnych fortyfikacji. Relacje z wyjazdów można śledzić na stronie społecznościowej. Organizowane są także piesze rajdy krajoznawcze Pogórza Przemyskiego. Ostatnie takie wyjście wiodło trasą czternasto kilometrową Przemyśl – Rokszyce przez górę Heliach, wyjście zakończyło się wspólnym ogniskiem i kąpielą w rzece Olszanka.
       Młodsza grupa równie chętnie uczestniczy w pieszych wędrówkach kończących się wspólnym piknikiem, grillowaniem i zabawami w plenerze. Pobliski Kopiec Tatarski, plac zabaw w Parku Miejskim, Rynek Starego Miasta to tylko niektóre miejsca odwiedzone przez dzieci.
       Jeżeli aura nie sprzyja, młodzież uczestniczy w zajęciach w świetlicy: plastycznych, rękodzielniczych, muzycznych(śpiew, nauka gry na gitarze), kulinarnych, komputerowych. Dużym powodzeniem cieszy się akcja kino letnie, w ramach której odbywają się projekcje filmów i kreskówek.
       W miesiącu sierpniu świetlica przewiduje kontynuację rozpoczętych akcji oraz zapoczątkowanie nowych, ciekawych, pełnych niespodzianek atrakcji. Świetlica stara się uatrakcyjnić czas wolny dzieci         i młodzieży, aby mogły z Perspektywą spojrzeć na wakacje.

                                                                                      mgr Justyna Staszewska
                                                                                                  wychowawca

 

                  

JPGSiedliska - Fort XV "BOREK"

JPGAerobik

JPGSiedliska - Fort XV "BOREK"

JPGŁuczyce - Fort III

JPGRynek Starego Miasta

JPGRynek Starego Miasta

JPGPrałkowce - Fort VII

JPGMuzeum Historii Miasta Przemyśla

JPGŁętownia - Fort VIII

JPGZajęcia na basenie

JPGŁętownia - Fort VIII

JPGZajęcia plastyczne

JPGKopiec Tatarski

JPGWieża Zegarowa

JPGOstrów - Pracownia Fajek

JPGRokszyce - Rajd

JPGKopiec Tatarski

JPGOrzechowce - Fort X

Opublikował:  | Data publikacji: 30-07-2013 12:32
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 14-05-2014 11:44