16 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Edukacja i Sport

 • fot_W_Wolczyk_bukiet_1.jpeg Ekologicznie na scenie Zamku 18-10-2019 12:51

  Edukacja ekologiczna jest ważna dla nas wszystkich, jednak najlepiej świadomość konieczności ochrony naszego środowiska najlepiej rozwijać od najmłodszych lat. Urzędnicy z przemyskiego magistratu zajmujący się ochroną środowiska wiedzą to i dlatego po raz kolejny zaprosili najmłodszych przemyślan do udziału w spektaklu teatralnym, który w sposób zabawny, roztańczony i rozśpiewany uczy dzieci z przedszkoli i szkół co to jest ekologia, jak segregować śmieci, co robić aby nasze najbliższe otoczenie nie zostało skażone przez człowieka. A ten piękny, interaktywny spektakl pt. "Bukiet Kwiatów" na scenie Zamku Kazimierzowskiego zaprezentował krakowski Teatr Kultureska.

 • 3.jpeg Piękna złota jesień, a na Sanie… kajaki i mini jachty - Optimist 16-10-2019 10:23

  W ostatnią sobotę, 12 października br. na Przystani Wodnej starsi przemyślanie pływali kajakami, a najmłodsi łódkami szkoleniowymi Optimist. Mali i duzi maniacy sportów wodnych udowadniali, że znakomicie pływa się na żaglach pod prąd rzeką San. Radość z pływania w górę Sanu, kończyła się niestety na wysokości mostu kolejowego, bowiem pod nim występuje znaczne zwężenie rzeki, gdzie powstaje szybki i rwący nurt.

  Z wodnych atrakcji skorzystały także dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Przemyślu „Dom dla Dzieci i Młodzieży” z ul. Jasińskiego 1.

   

  Ponieważ polska złota jesień pogodowo nas rozpieszcza, a kolejna sobota (19 października) ma być równie piękna jak miniona, w imieniu Stowarzyszenia Róża Wiatrów zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta na Przystań Wodną. Już od godz. 12.00 czekać będą na Państwa kajaki (dla starszych) i łódki Optimist (dla najmłodszych).

   

  Mamy też drugą dobrą wiadomość:

  - Przystań Wodna wzbogaciła się także o dwa segmenty mobilnego pomostu pływającego zdobywając grant za 2. miejsce w konkursie Tesco "Decydujesz, pomagamy" oraz zbiórce publicznej, dzięki której zebrano brakującą kwotę na jego zakup – mówi Jacek Podwyszyński.

   

  - Za wsparcie i oddane głosy serdecznie dziękujemy. Teraz z łatwością można wejść i wyjść z kajaka, optimista lub pontonu. Mamy nadzieję że uda nam się dokupić kolejne segmenty – dodaje kapitan.

   

   

 • RoRSP_14.jpeg Nagrody dla rowerzystów 15-10-2019 12:16

  Przez cały wrzesień trwała zacięta rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której wzięli udział rowerzyści z 23 miast w Polsce. Przemyśl zdobył w tej zabawie bardzo dobre, piąte miejsce. 14 października Prezydent Wojciech Bakun spotkał się z najaktywniejszymi z przemyskich uczestników, przekazując podziękowania, gratulacje i nagrody dla najlepszych.

 • Turniej SM fot. A. Czereba (4).jpeg Podhalańczycy najlepsi! Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla powędrował do wojska 14-10-2019 11:04

  W ostatni piątek oraz sobotę (11 i 12 października br.) mundurowi z całej Polski mierzyli swoje siły na parkiecie hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 17. edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla dostarczyła wielbicielom futsalu wielu wrażeń. Imprezę zorganizowała Straż Miejska w Przemyślu przy współpracy z Komisją Wykonawczą Koła Przemyśl Związku Zawodowego Funkcjonariuszy oraz Pracowników Straży Miejskich i Gminnych.

  W wydarzeniu obok gospodarzy imprezy - Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna oraz komendanta Straży Miejskiej w Przemyślu Jana Genei, udział wzięli: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka, dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska, Radny Rady Miejskiej w Przemyślu Bartłomiej Barczak i Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu Janusz Łukasiewicz. Ponadto swoim drużynom kibicowali także: delegacja z Urzędu Miejskiego z Nowego Sącza w osobach Radnego Rady Miejskiej Jakuba Prokopowicza, Dyrektora Wydziału Sportu i Kultury Tomasza Baliczka oraz Komendanta Straży Miejskiej Ryszarda Wasiluka.

   

   

   

  Do sportowej rywalizacji przystąpiło łącznie 12 zespołów, które  podzielone zostały na dwie grupy. W  piątek, 11 października toczyła się walka w grupach, a dzień później (12 października) rozegrane zostały mecze finałowe. Spotkania były bardzo zacięte, a o wyniku meczu decydowały karne lub jedna bramka.

   

  Ostatecznie zwycięstwo w turnieju przypadło 5. Batalionowi Strzelców Podhalańskich z Przemyśla. Puchar Komendanta SM Przemyśl dla najlepszej Straży Miejskiej trafił zaś w ręce gospodarzy turnieju - Straży Miejskiej w Przemyślu.

   

  Miłym akcentem wydarzenia było wyróżnienie medalem ,,W 100. rocznicę Powołania Policji Państwowej’’ przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie za zasługi patriotyczne i działalność dla Zarządu NSZZP w Rzeszowie: Leszka Wajdy (Straż Miejska Przemyśl), Zygmunta Żurawskiego (Straż Miejska Przemyśl), Bartłomieja Zielińskiego  (Straż Miejska Warszawa), Dariusza Nowaka (Straż Miejska Tarnobrzeg), Adama Bogacza (BiOSG Przemyśl) i Przemysława Kocełło (BiOSG Przemyśl).

   

   

   

   

   

  Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i instytucjom dzięki którym turniej mógł zostać zorganizowany. Szczególne podziękowania składają wszelkim partnerom i darczyńcom za wsparcie materialne oraz pomoc przy organizacji turnieju, tj.: Urzędowi Miejskiemu w Przemyślu, Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu, Zakładom Usługowym ,,Południe’’ w Krakowie , Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Przemyślu, Fibris S.A., POSiR Przemyśl, Deichmann, Progres-Oświetlenie Małkowice, MCS Daniel, Zarządowi Oddziału NSZZ FSG BiOSG, Kadex-Computer, DAMlux Ł.Malicki, Ziaja dla Ciebie, Pizzerii ,,La Bamba’’, pd profit.

   

 • Turniej SM fot. A. Czereba (16).jpeg Mundurowi rywalizują o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla w halowej piłce nożnej 11-10-2019 21:03

  Już po raz 17. przedstawiciele służb mundurowych z całej Polski spotkali się na parkiecie hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Mickiewicza, aby rywalizować o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla w halowej piłce nożnej.

   

  Turniej rozpoczął się w piątkowy ranek, 11 października br. Do sportowej rywalizacji przystąpiło łącznie 12 zespołów, które w fazie eliminacyjnej podzielone zostały na dwie grypy, liczące po sześć drużyn. W grupie A zagrały reprezentacje: 1. Batalionu Czołgów Żurawica, 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich Przemyśl, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, 13. Dywizji Trałowców Gdynia, 34. Batalionu Lekkiej Piechoty Jarosław i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, natomiast w grupie B: 1. Regionalnego Ośrodka Dowodzenia i Naprowadzania Kraków-Balice, Straży Miejskiej Warszawa, Straży Miejskiej Nowy Sącz, Straży Miejskiej Tarnobrzeg, Prawników Przemyśl i Straży Miejskiej Przemyśl. Zespoły reprezentujące straże miejskie rywalizowały dodatkowo o Puchar Komendanta Straży Miejskiej w Przemyślu.

   

  Po rozegraniu kilku spotkań eliminacyjnych w piątkowe przedpołudnie, o godzinie 13.00 doszło do oficjalnego otwarcia imprezy, której dokonał Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun oraz komendant Straży Miejskiej w Przemyślu Jan Geneja. Gości było jednak znacznie więcej, a wśród nich m.in.: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka, dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska, Radny Rady Miejskiej w Przemyślu Bartłomiej Barczak i Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu Janusz Łukasiewicz.

   

   

  Pierwszego dnia turnieju zespoły rozegrały łącznie aż 30 meczów! Wszystko dlatego, że rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Do dalszej fazy awansowały po cztery najlepsze ekipy. Pozostałe zagrały o miejsca 9. – 12. Spotkania ćwierćfinałowe, półfinałowe i finał rozegrane zostaną jutro, czyli w sobotę, 12 października br. Początek wydarzenia o godzinie 8.00, a najważniejszy mecz rywalizacji, którego stawką będzie Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla odbędzie się o godzinie 12.20.

   

  Ciekawe, czy zagra w nim, broniąca tytułu mistrzowskiego, wywalczonego przed rokiem, drużyna Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Przemyśl? Aby to sprawdzić, warto przyjść do hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

   

  Wszystkich sympatyków halowej piłki nożnej serdecznie zapraszamy!

   

   

  Organizatoremi 17. Turnieju Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla jest Straż Miejska w Przemyślu przy współpracy z Komisją Wykonawczą Koła Przemyśl Związku Zawodowego Funkcjonariuszy oraz Pracowników Straży Miejskich i Gminnych.

 • srs.jpeg SRS Czuwaj vs. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Kto wygra? Przekonacie się w sobotę! 11-10-2019 15:56

  W najbliższą sobotę do Przemyśla zawita ekipa KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zespół, z którym przemyślanie mają tylko dobre wspomnienia. W trzech ostatnich sezonach wygrali wszystkie sześć meczów. Teraz również są zdecydowanym faworytem. Po pauzie w zeszły weekend (mecz z KSSPR Końskie przełożono na 14 grudnia br.) nasi chłopcy wyjdą na parkiet głodni wygranej. Liczą jednak na Państwa gorący doping!

   

   

  Zapraszamy serdecznie do hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Mickiewicza 30). 

  Do zobaczenia!

   

   

 • fot. A. Czereba (38).jpeg Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie. Dzień Edukacji Narodowej w Przemyślu 11-10-2019 01:01

  10 października br., na cztery dni przed polskim świętem oświaty i szkolnictwa wyższego – Dniem Edukacji Narodowej, w przemyskim magistracie odbyła się kameralna uroczystość, podczas której Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun oraz towarzyszący mu: Posłowie na Sejm RP Andrzej Matusiewicz i Marek Rząsa, Wiceprezydent Bogusław Świeży, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka, Radni RM Małgorzata Gazdowicz i Andrzej Berestecki, Sekretarz Miasta Dariusz Łapa, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM w Przemyślu Elżbieta Tarnawska wraz z pracownikami tegoż wydziału oraz z reprezentującą Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Barbarą Nowak, spotkali się z przedstawicielami grona pedagogicznego z nadsańskiego miasta.

 • badmionton (34).jpeg Kolejny triumf Gladiatorów! Badmintoniści wrócili z VII Podkarpackiego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych z workiem medali! 11-10-2019 09:09

  Młodzi Gladiatorzy triumfowali podczas VII Podkarpackiego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Ropczycach.

  10 października br. sześcioosobowa kadra Gladiatora wraz z trenerem Tomaszem Bandrowiczem wzięła udział w Podkarpackim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych. Najlepiej wypadli najmłodsi
  z Gladiatorów, którzy w swoich grupach sprawnościowych zdobyli złote medale. Oto jak przedstawiają się wyniki końcowe zawodników z Przemyśla:


  Złoty medal – Adam Maliczowski, Jakub Szpytman i Beata Wojdyła

  Srebrny medal – Katarzyna Wojdyła

  Brązowy medal – Iwona Wojdyła i Piotr Wojdyła

  Wszyscy zawodnicy, to uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu.

  Równolegle do zawodów dzieci odbył się turniej badmintona dla trenerów. Spośród wszystkich chętnych, którzy przystąpili do rywalizacji najlepszy okazał się trener z Przemyśla (Tomasz Bandrowicz), który w drodze po złoty medal pokonał trenerów ze Stalowej Woli i Mrowli.

   

  Zajęcia badmintona prowadzone są dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU w ramach projektu "Zdrowa i bezpieczna rodzina z Gladiatorem".
  Serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Dzieci i Młodzieży Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu, który sfinansował wyjazd na zawody.

 • Plakat Straż Miejska 2019 gł.jpeg XVII Turniej Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla - ZAPROSZENIE 08-10-2019 09:08

  W najbliższy piątek oraz w sobotę (11 i 12 października br.) wszystkich mieszkańców miasta, miłośników futsalu, małych i dużych kibiców - zapraszamy na 17. edycję Turnieju Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Wydarzenie organizowane jest przez Straż Miejską w Przemyślu przy współpracy z Komisją Wykonawczą Koła Przemyśl Związku Zawodowego Funkcjonariuszy oraz Pracowników Straży Miejskich i Gminnych.

   

 • Orlik (4).jpeg Mali wspaniali na przemyskim Orliku 07-10-2019 10:41

  Tak tłoczno dawno nie było na Orliku przy ul. Dworskiego 98. Pomimo aury, która raczej nie rozpieszczała, najmłodsi przemyślanie pokazali, że żadna zabawa nie cieszy tak, jak ta, która odbywa się na świeżym powietrzu. Na długo w pamięci zapadnie wszystkim piątek, 4 października, bo właśnie w tym dniu, tuż po godzinie 9.30, przemyskie przedszkolaki (blisko 400 maluchów!) zameldowały się na stadionie Juwenia. W wydarzeniu wzięły udział reprezentacje przedszkoli nr 2, 9, 19, 20 oraz Małe Betlejem, Mały Nazaret, Montessori, Jagódka oraz oddziałów przedszkolnych przy SP Kaszyce. Zabawę zainaugurował Piotr Huget, który tanecznym krokiem wprowadził dzieci w świat ruchu. Po rozgrzewce, maluchy przystąpiły do rywalizacji w następujących konkurencjach: wyścigi rzędów, przeciąganie liny, biegi na dystansie krótkim oraz maraton (wspólnie z wychowawcami). Imprezę zwieńczył turniej piłkarski.

  - Rywalizacja była bardzo zacięta i co najdziwniejsze, po trzech godzinach zaciętych bojów i podsumowaniu punktacji, okazało się, że każda z drużyn zdobyła tę samą ilość punktów. Dlatego też w tegorocznym Turnieju Mali Wspaniali jednogłośnie ogłosiliśmy remis, a na wiosnę maluchy znów przystąpią do rywalizacji. Wówczas rozstrzygniemy spór – powiedział organizator wydarzenia Henryk Łaskarzewski.

  Przedszkolaki zostały nagrodzone mini pucharkami (dla przedszkoli), a mali sportowcy otrzymali  medale, słodkie upominki i dyplomy pamiątkowe.  Na zakończenie imprezy rozegrano mecz pokazowy, w którym Mistrzynie Polski w piłce nożnej „Mamusiek” zmierzyły się z organizatorami Turnieju -  czyli wolontariuszami oraz trenerami UKS Orlik Przemyśl.

  - Wynik był odzwierciedleniem miażdżącej przewagi Mistrzyń Polski, które wygrały 2-1. Projekt Mali Wspaniali, który realizowaliśmy na przemyskim Orliku wspólnie z Fundacją Orły Sportu był jedynym na Podkarpaciu i jednym z dziesięciu, realizowanych w całej Polsce. Dzięki temu, że nasza praca jest dostrzegana, zostaliśmy wyróżnieni organizacją tak prestiżowej imprezy, a dzieci z Przemyśla mogły pobawić się na świeżym powietrzu, uśmiechając się bez końca – podsumował H. Łaskarzewski.

   

  - Trzeba wyraźnie powiedzieć, że tak duże przedsięwzięcia organizacyjnego nie udałoby się zrealizować bez wolontariuszy z Orlika Przemyśl.  Organizatorzy składają podziękowania dyrektorom i wychowawcom przedszkoli biorących udział w wydarzeniu, dzieciom i ich rodzicom, a także: dyrekcji CKZiU nr 1 w Przemyślu, działaczom i trenerom UKS Orlik Przemyśl, Fundacji Orły Sportu oraz Ministerstwu Sportu z Ministrem Bańką na czele. Nad całością przedsięwzięcia czuwały niezawodne „Mamuśki” z Orlika – podziękował trener.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl