6 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Edukacja i sport

 • BOCCE.jpeg 10. Podkarpacki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych 18-04-2019 14:00

  W środę, 22 maja br. w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się Jubileuszowa 10. edycja Podkarpackiego Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych, w którym swoje umiejętności zaprezentują reprezentanci podkarpackich Klubów Olimpiad Specjalnych.

   

   

  Ideą imprezy jest popularyzacja Bocce jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Olimpiadach Specjalnych. Jest ona również znakomitym pretekstem do podsumowania efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i zajęć dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w latach 2018-2019.

   

   

   

  X Podkarpacki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych rozpocznie się o godzinie 9.15 w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. A. Mickiewicza 30)

  Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i kibicowaniu naszym zawodnikom.

  Wstęp na imprezę – wolny.

   

   

  Harmonogram Turnieju:

   

  08:00 – 08:30

  Przyjazdy i rejestracja ekip

   

  08:30 – 09:00

  Odprawa techniczna

   

  09:15 – 15:30

  Ceremonia Otwarcia i rozpoczęcie rozgrywek

   

  12:00 – 13:00

  Obiady

   

  15:30 – 16:00

  Ceremonia Dekoracji, Ceremonia Zamknięcia i wyjazdy ekip

   

   

  Organizatorami wydarzenia są: Olimpiady Specjalne Podkarpackie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Gladiator” Przemyśl.

 • piknik 3.jpeg 23. Piknik Naukowy pod hasłem „My i Maszyny” 18-04-2019 12:35

  Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio zapraszają do udziału w 23. edycji Pikniku Naukowego "My i Maszyny"

 • maraton.jpeg Już za chwilę 15.Maraton Rowerowy Twierdza Przemyśl! 16-04-2019 12:47

  Zostało jeszcze tylko 10 dni do wielkiego rowerowego święta. Jubileuszowy 15. Maraton Rowerowy TWIERDZA PRZEMYŚL odbędzie się już w sobotę 27 kwietnia!

  Trasa maratonu Twierdza Przemyśl jest przystępna dla każdego. Mimo, że nie jest to najłatwiejsza trasa cyklu, to jej pokonanie nie przysparza trudności nawet początkującym rowerzystom. Impreza, która od lat cieszy się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród cyklistów-amatorów odbywać się będzie na czterech dystansach:

  Giga - 65 km

  Mega – 38,4 km

  Hobby – 31, 5 km

  oraz

  Family – 9,9 km

  W ubiegłym roku w maratonie wystartowało ponad 700 zawodników z Polski i z zagranicy, a sam maraton zyskał miano największej kolarskiej imprezy w regionie. Czy tym razem organizatorzy pobiją kolejny rekord?  J

  Zgodnie z tradycją, zawodnicy startować będą z Placu Niepodległości. Zapraszamy!

   

  Więcej informacji na temat 15. Maratonu Rowerowego TWIERDZA PRZEMYŚL znajdziecie na stronie: www.cyklokarpaty.pl

   

  Organizatorem imprezy jest: Przemyskie Towarzystwo Cyklistów

  Współorganizator: Urząd Miejski w Przemyślu

  Sponsor główny: PGNiG

   

 • DSC_0109.jpeg XXIX Ogólnopolskie Zawody Matematyczne Szkół Ponadgimnazjalnych dla Niesłyszących i Słabosłyszących 17-04-2019 14:59

  W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 7 szkół z całej Polski: z Krakowa, Przemyśla, Raciborza, Sławna, Warszawy – Łucka, Warszawy – Placu Trzech Krzyży i Wejherowa.

  W  piątek 12 kwietnia 2019 r. do Przemyśla przybyły wszystkie drużyny, po czym zakwaterowano uczestników. Po obiedzie goście mieli możliwość zwiedzić nasze piękne miasto (Wieżę Zegarową - Muzeum Fajek, Zamek, Katedrę). O godzinie 18 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie XXIX Ogólnopolskich Zawodów Matematycznych z udziałem Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Przemyślu Pani Elżbiety Tarnawskiej. Na zakończenie dnia młodzież uczestniczyła w Konkursie wiedzy o  miastach uczestników Zawodów, a opiekunowie odbyli spotkanie organizacyjne. 

                                                                                   

  W sobotę rano  przeprowadzono XXIX Ogólnopolskie Zawody Matematyczne  w trzech  kategoriach: dla uczniów klas I, dla uczniów klas II, dla uczniów klas III i IV. Po obiedzie Komisje Sprawdzające zajęły się poprawą prac, a pozostali uczestnicy pojechali na tor saneczkowy. O godzinie 17 odbyło się uroczyste zakończenie XXIX Ogólnopolskich Zawodów Matematycznych. Ogłoszono wyniki rywalizacji indywidualnej i zespołowej, wręczono nagrody i dyplomy. Po uroczystej kolacji dla uczniów i ich opiekunów młodzież miała jeszcze okazję na wspólne spędzenie czasu (zabawy integracyjne), a nauczyciele                     na wymianę doświadczeń i rozmowy.

  Zawody matematyczne umożliwiły uczniom nie tylko poszerzenie wiedzy matematycznej, ale również wzięcie udziału w życzliwej rywalizacji, odczuwanie satysfakcji i radości                        z sukcesu, poznanie historii i ciekawych miejsc w Przemyślu oraz nawiązanie nowych przyjaźni w środowisku młodzieży z dysfunkcją słuchu. 

  Dzięki hojności sponsorów organizatorzy mogli nagrodzić laureatów oraz wszystkich uczestników Zawodów.

 • DSC_0045.jpeg Wyśpiewać marzenia 17-04-2019 09:41

  „Wszystkie drogi prowadza do Rzymu” to powiedzenie jest aktualne od ponad trzech tysięcy lat i nigdy się nie zdezaktualizuje.

  RZYM-Wieczne Miasto, którego monumentalność zabytków i architektura nie przestaną zadziwiać kolejnych pokoleń ludzi całego świata. W historię tego pięknego miasta wpisuje się również Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny „Vox Iuventum”, który  w dniach 19-24.03.2019 r. gościł w Rzymie!!! W październiku 2018 roku dyrygent Piotr Szelążek otrzymał propozycję wykonania oprawy muzycznej wraz z przemyskim chórem,  podczas Mszy Św. przy Grobie Św. J.P.II w Bazylice Św. Piotra!! Mieliśmy zaśpiewać  w przeddzień rocznicy śmierci Jana Pawła II-Papieża –Polaka. To niezwykłe wyróżnienie dla przemyskiego chóru, dla młodzieży, której nauka Ojca Św. Jana Pawła II jest drogowskazem.

 • zapowied_PiW z.jpeg IX Wojewódzki Przegląd Twórczości Nieprofesjonalnej ,,Patrząc i Widząc" 18-04-2019 09:44

  Prace konkursowe dostarczać można do 15 maja br.

 • plakat_zapowied_A4_poziom.jpeg IV Wojewódzki Przegląd Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych „Fame” 18-04-2019 09:31
 • Roztańczona wiosna zapowiedź A4 poziom.jpeg XIII Wojewódzki Przegląd Taneczny "Roztańczona Wiosna" 18-04-2019 09:24
 • Piosenka plakat zapowiedź 2019.jpeg VIII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecęcej i Młodzieżowej 18-04-2019 09:20
 • fot. Damian Kanikuła (1).jpeg Dialog obywatelski o Polsce i Europie w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej 17-04-2019 13:15

  Z udziałem Witolda Naturskiego - zastępcy dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl