-2 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Edukacja i sport

 • Leżajsk (1).jpeg Puchar Świętego Mikołaja przyjechał do Przemyśla!!! 14-12-2018 12:07

  UKS Orlik znów tryumfuje. Tym razem młodzi piłkarze szturmem zdobyli Leżajsk.

 • library-488690_960_720.jpeg Przemyska Biblioteka Publiczna nieczynna okresie świątecznym 12-12-2018 15:26

  Wszystkich miłośników słowa pisanego korzystających z zasobów Przemyskiej Biblioteki Publicznej uprzejmie informujemy, iż w okresie świątecznym, tj. w dniach od 24 do 26 grudnia oraz 31 grudnia br. Przemyska Biblioteka Publiczna będzie nieczynna.

  Zapraszamy w dniach 27 i 28 grudnia oraz po świętach.

 • DSCN8151.jpeg Światowy Dzień Pluszowego Misia 12-12-2018 11:51

  25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu przez cały listopad trwał Konkurs Literacki „Mój miś”. Uczniowie klas od I do VIII napisali wiele pięknych opowiadań, których bohaterami były misie. Celem konkursu  było kształcenie literackie w zakresie tworzenia opowiadań twórczych, integracja oraz dobra zabawa. Uczniowie ochoczo przystąpili do pracy. Powstały prace o wielkich walorach zarówno literackich jak i artystycznych. Jedne historie były zabawne, inne wzruszające.

 • 20181109_093937.jpeg Uroczystość zorganizowana z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości 11-12-2018 07:46

  9 listopada 2018 roku z okazji 100 – lecia odzyskania Niepodległości, wystąpił zespół „Płomyczki” działający w Przedszkolu nr 9, zorganizowany w ramach Przemyskiej Akademii Talentów.

 • Olek B (1).jpeg UKS Aktywna Piątka najlepsza w kategorii U9 na Ogólnopolskim Turnieju Badmintona – Podkarpacki Cup 2018 10-12-2018 13:38

  8 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół w Żyrakowie rozegrany został ostatni (z czterech) Ogólnopolskich Turniejów Dzieci, Żaków i Młodzików Młodszych z cyklu Podkarpacki CUP 2018. W turnieju wzięli udział zawodnicy z województw: świętokrzyskiego, opolskiego, śląskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

   

  Podczas imprezy Przemyśl reprezentował siedmioletni Aleksander Bandrowicz - zawodnik UKS Aktywna Piątka Przemyśl, który na co dzień prowadzony jest przez trenerów Dariusza Stańko i Tomasza Zawalskiego. Młody przemyślanin, w ostatnim, sobotnim turnieju w znakomitym stylu pokonał największe nadzieje polskiego badmintona zajmując zaszczytne, pierwsze miejsce. W sumie w najmłodszej grupie rywalizowało 15 zawodników z 5 województw. W całym cyklu turniejów Olek aż trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, zaś raz uplasował się na drugim miejscu. Tym samym badmintonista z Przemyśla został najlepszym zawodnikiem całego turnieju w klasyfikacji generalnej w kategorii U9.

   

  UKS Aktywna Piątka jest obecnie jedynym klubem w nadsańskim grodzie, który reprezentuje miasto na najwyższym stopniu rozgrywek w Polsce - w Ekstraklasie.


  W dniach 17-20 stycznia klub będzie organizatorem największej imprezy badmintonowej w Europie – Victor Polish Junior oraz Victor Polish Youth, na którą przybędą zawodnicy z różnych zakątków świata.


  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 • dziady (1).jpeg Dziady.II w wykonaniu uczniów II LO finałem projektu "Teatr dla młodych, młodzi dla teatru" 10-12-2018 12:36

  29 listopada na scenie Zamku Kazimierzowskiego został wystawiony spektakl Dziady.II. Był on finałem projektu "Teatr dla młodych, młodzi dla teatru", w którym brała udział młodzież przemyskich szkół (II LO, I LO, Gimnazjum MORAWA). Na scenie zobaczyliśmy grupę teatralną II LO. Dla niektórych uczniów był to debiut na dużej, profesjonalnej scenie Zamku Kazimierzowskiego.

  Spektakl został poprzedzony prelekcją Pani Moniki Maciewicz, pedagoga, edukatorki teatralnej, pisarki, autorki książki "Wiedma". Multimedialna prelekcja dotyczyła obrzędu dziadów. Zostały w niej ukazane dziady zarówno na historycznych grafikach, jak i na zdjęciach z grodów (Osada Słowiańska Stobierna) gdzie do dziś w ramach działalności grup rekonstrukcyjnych odbywają się te obrzędy. Była to ciekawa lekcja historii, podczas której dowiedzieliśmy się wiele o obrzędzie opisanym przez Adama Mickiewicza w części II "Dziadów". 

  W spektaklu można było usłyszeć śpiew grupy śpiewaczej śpiewu białego z Przemyśla oraz posłuchać granej na żywo muzyki w wykonaniu Pani Anety Mistelskiej - gong, tankdrum, misy, z Space of Healing Sound.  Na scenie zaprezentowali się:  Patrycja Cichocka, Katarzyna Deręgowska, Aleksandra Gawlik, Gabriela Głuszko, Gabriela Jaszczyszyn, Adrian Kamiński, Kamila Kocaj, Martyna Korniat, Gabriela Majewska, Katarzyna Paryża, Jakub Philipp, Dominika Piotrowska, Julia Słociak, Anna Sowula, Agnieszka Szymaszek oraz Michał Zabłocki.

  30 listopada spektakl, po szybkiej korekcie ruchu scenicznego, został zaadaptowany do wyjątkowej przestrzeni księgarni "Kontrabanda Literacka". Zebrana licznie publiczność mogła w tej specjalnie przygotowanej na ten wieczór scenerii podziwiać uczniów II LO. Młodzież oklaskiwali przyjaciele, nauczyciele, rodzice oraz przemyska publiczność. Wielką niespodziankę młodym aktorom i organizatorom zrobił aktor rzeszowskiego Teatru Maska, Pan Kamil Dobrowolski, który przyjechał specjalnie na spektakl, aby zobaczyć efekt ponadmiesięcznej pracy na scenie.

  Projekt "Teatr dla młodych, młodzi dla teatru" został zrealizowany przez przemyski Teatr S.A.N. w partnerstwie ze Stowarzyszeniem KREATYWNA POZYTYWKA z Przemyśla. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Pani Renaty Nowakowskiej Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Pracowników instytucji za pomoc przy realizacji projektu.

  Organizatorzy projektu

 • srs czuwaj_8_grudnia.jpeg Mecz piłkarzy ręcznych o pierwsze miejsce 08-12-2018 10:56

  Piłkarze ręczni SRS Czuwaj Przemyśl zmierzą się dzisiaj (8 grudnia) w pojedynku z liderem tabeli SPR PWSZ Tarnów. Stawką meczu rozpoczynającego się o godz. 19.00 w Hali POSiR jest pierwsze miejsce w tabeli grupy C I ligi piłki ręcznej.

 • 9CAB36BA-22DC-40AD-835F-4DA47121AC9B.jpeg Uczniowie Słowaka wystawiają Mickiewicza. 07-12-2018 10:15

  Tak ambitnego przedsięwzięcia, jak wystawienie III części arcydramatu narodowego wieszcza  Adama Mickiewicza pt. „Dziady”, podjęła się grupa młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Wybór repertuaru nie był przypadkowy, ale dokonany ze względu na jego patriotyczną wymowę. W tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a realizacja właśnie tego dzieła wydała się idealnym dowodem wdzięczności młodego pokolenia dla bojowników o wolność naszej ojczyzny.

 • lodowisko.jpeg Rusza sztuczne lodowisko! 06-12-2018 13:15

  Dzisiaj (6 grudnia) od godziny 16.00 do 21.00 testujemy za darmo lodowisko przy ul. Sanockiej. Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji podobnie jak w ubiegłym roku oferuje przemyślanom lodowisko mobilne zainstalowane na dawnym obiekcie. Cennik, harmonogram działania w kolejnych dniach sezonu oraz wszelkie inne informacje mogą państwo znaleźć na stronie https://posir.pl/posir/sztuczne-lodowisko/

   

 • 100 chórzystów na 100 lecie odzyskania niepodległości 06-12-2018 10:10

  Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu informuje, że w dniu 25 listopada 2018 r. odbył się koncert „100 chórzystów na 100 lecie odzyskania niepodległości” pt. „Z Maryją ku Niepodległej”, gdzie jednym z wykonawców był chór naszej szkoły „Amantis Cantare” prowadzony przez wybitnego przemyskiego dyrygenta Piotra Szelążka – naszego nauczyciela

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl