-1 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Edukacja i Sport

 • boks.jpeg Boks w międzynarodowym wydaniu wraca do Przemyśla 16-01-2020 14:37

  Nasze miasto ma duże tradycje w widowiskowej dyscyplinie, którą jest boks. Po reaktywacji szkółki bokserskiej już na początku lutego br. czeka nas duży, międzynarodowy turniej pięściarski. O jego organizacji i założeniach 14 stycznia br. z Prezydentem Miasta Przemyśla Wojciechem Bakunem rozmawiali przedstawiciele Zarządu Podkarpackiego Związku Bokserskiego - Andrzej Niedziałek i Jarosław Nić.

   

 • badminton_1.jpeg Rozpoczął się PZU Victor Polish Junior 16-01-2020 14:00

  W przemyskiej hali sportowej rozpoczęła się trzecia edycja PZU Victor Polish Junior, jednego z największych w Europie międzynarodowych turniejów badmintonowych (16-19 stycznia br.). 300 zawodników z 18 krajów bierze udział w przemyskim i rozpoczynającym się dzień później w Medyce PZU Polish Youth. Impreza odbywa się dzięki UKS Aktywna Piątka, którą w tym roku wsparł nowy sponsor, czyli PZU, a także Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Urząd Miejski w Przemyślu oraz Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

   

 • integracyjna_olimpiada_sportowa.jpeg V Integracyjna Olimpiada Sportowa 15-01-2020 12:58

  Największa integracyjno - sportowa impreza w mieście i województwie odbędzie się 28 stycznia br. (09:00 – 15:00) w Hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jej organizatorem jest UKS Gladiator Przemyśl Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Nr 1 w Przemyślu. W tej edycji weźmie udział 100 zawodników i 30 wolontariuszy z przemyskich szkół. Impreza sfinansowana ze środków Fundacji PZU w ramach projektu "Zdrowa i bezpieczna rodzina z Gladiatorem", a swoim patronatem objął ją Prezydent Miasta Wojciech Bakun.

 • Konkurs na Prezentacje_wstęp.jpeg Konkurs na Prezentację Multimedialną „Wolność to wybór” 15-01-2020 09:27

  Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego ogłasza dziewiątą edycję Konkursu na Prezentację Multimedialną. W tym roku konkurs poświęcony został tematowi „Wolność to wybór”. Organizatorzy zakładają, że podstawą twórczej interpretacji tematu będą teksty kultury.  Termin dostarczenia prac został wydłużony do 31 stycznia 2020 r.

 • PZU VPJ.jpeg Już za tydzień jedna z największych badmintonowych imprez na świecie - PZU Victor Polish Junior! Zapraszamy! 09-01-2020 14:24

  Trzecia edycja tych międzynarodowych zawodów badmintonowych już po raz kolejny zgromadzi najlepszych zawodników z najodleglejszych zakątków świata.

 • ferie_3.jpeg Aby ferie zimowe były bezpieczne 13-01-2020 16:32

  Dzieci i młodzież z przemyskich szkół korzystają z pierwszego dnia ferii zimowych. A gdzie można je najlepiej i najaktywniej spędzić, jeżeli na sztucznym lodowisku? Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zaproponował młodym przemyślanom dwa turnusy zimowiska, postanowił jednak przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych. 13 stycznia na sztucznym lodowisku przy ul. Sanockiej odbyła się akcja „Bezpieczne ferie 2020 pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla” zorganizowana wspólnie z Komendą Miejską Policji w Przemyślu, a wspierana przez Stowarzyszenie linia 102.

 • posir zimowisko gł.jpeg Ferie z POSiR-em – Kolorowo, zdrowo, na sportowo! Zapraszamy! 10-01-2020 09:44

  Już za kilka godzin najmłodsi mieszkańcy Przemyśla rozpoczynają dwutygodniowe ferie zimowe. Jakie atrakcje czekają na dzieci, które spędzają ferie w mieście? Wśród bogatej oferty wielu przemyskich stowarzyszeń, szkół językowych i innych, specjalne atrakcje dla naszych najmłodszych przygotował również Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 • books-2863724_1920.jpeg Przyjdź do biblioteki i odbierz bezpłatną wyprawkę czytelniczą dla swojego dziecka 08-01-2020 13:54

  Z przyjemnością informujemy, że od 1 stycznia 2020 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej kontynuowana jest akcja Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, która ma na celu zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. W ramach akcji w Dziale dla Dzieci i Młodzieży i w filiach PBP można odbierać wyprawki czytelnicze dla osób urodzonych w latach 2014–2017.

 • Superczytelnik gł.jpeg Weź udział w konkursie „Superczytelnik ferii 2020” 03-01-2020 13:06

  W imieniu Przemyskiej Biblioteki Publicznej zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Superczytelnik ferii 2020”.

 • kalendarz.jpeg Kalendarz styczniowych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej 03-01-2020 08:29

  Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą styczniowych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.  

   

|
|
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl