7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pierwsze certyfikowane trasy nordic walking otwarte

W niedzielę 7 lipca oficjalnie otwarte zostały dwie trasy nordic walking w naszym mieście. Koncepcję ich przebiegu wykonał Wydział Sportu i Turystyki UM, trasy zostały poza tym oznakowane, opisane na tablicach informacyjnych, a wreszcie certyfikowane Polską Federację Nordic Walking i włączone do bazy tras w Polsce. Na uroczyste otwarcie i pierwszy rajd nordic walking zaprosili mieszkańców Prezydent Miasta Przemyśla oraz Stowarzyszenie dla Przemyśla "Regia Civitas".

W pobliżu "Domku Ogrodnika", gdzie zaczyna się trasa "czerwona", w niedzielne popołudnie zebrała się spora grupa Przemyślan w różnym wieku . Zanim nastąpiło przecięcie wstęgi, Robert Bal, propagator spacerów z kijkami w naszym mieście, złożył podziękowania za pomoc w realizacji projektu m.in. Prezydentowi Robertowi Chomie, Dariuszowi Hopowi z Wydziału Sportu i Turystyki, a także Robertowi Szkółce oraz Andrzejowi Makara. Po długiej rozgrzewce pierwsi miłośnicy nordic walking ruszyli na prawie siedmiokilometrową trasę.

Trasa czerwona w formie pętli o długości prawie 7 km prowadzi z Parku Zamkowego przez Wzgórze Trzech Krzyży i Zniesienie, ulicami: Grochowską, Kruhelską, Sanocką do Parku Zamkowego.

Dłuższa i wymagająca dobrej kondycji fizycznej jest trasa czarna w formie pętli o długości 11,5 km. Zaczyna się ona na Osiedlu Kmiecie i prowadzi przez Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II, ulicami: 22 Stycznia, Bolesława Chrobrego, przez Winną Górę i Park Zasański, ulicami: Paderewskiego i Bielskiego do Osiedla Kmiecie. Trasy są oznakowane charakterystycznym „ludzikiem” z kijkami, ustawiono przy nich także sześć tablic z przebiegiem trasy, zestawami ćwiczeń i punktami pomiaru tętna.

JPGPierwsze certyfikowane trasy nordic walking otwarte

JPGPierwsze certyfikowane trasy nordic walking otwarte

JPGPierwsze certyfikowane trasy nordic walking otwarte

JPGPierwsze certyfikowane trasy nordic walking otwarte

Opublikował:  | Data publikacji: 09-07-2013 15:32
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 11-07-2013 13:13