9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pierwsze certyfikowane trasy nordic walking otwarte

W niedzielę 7 lipca oficjalnie otwarte zostały dwie trasy nordic walking w naszym mieście. Koncepcję ich przebiegu wykonał Wydział Sportu i Turystyki UM, trasy zostały poza tym oznakowane, opisane na tablicach informacyjnych, a wreszcie certyfikowane Polską Federację Nordic Walking i włączone do bazy tras w Polsce. Na uroczyste otwarcie i pierwszy rajd nordic walking zaprosili mieszkańców Prezydent Miasta Przemyśla oraz Stowarzyszenie dla Przemyśla "Regia Civitas".

W pobliżu "Domku Ogrodnika", gdzie zaczyna się trasa "czerwona", w niedzielne popołudnie zebrała się spora grupa Przemyślan w różnym wieku . Zanim nastąpiło przecięcie wstęgi, Robert Bal, propagator spacerów z kijkami w naszym mieście, złożył podziękowania za pomoc w realizacji projektu m.in. Prezydentowi Robertowi Chomie, Dariuszowi Hopowi z Wydziału Sportu i Turystyki, a także Robertowi Szkółce oraz Andrzejowi Makara. Po długiej rozgrzewce pierwsi miłośnicy nordic walking ruszyli na prawie siedmiokilometrową trasę.

Trasa czerwona w formie pętli o długości prawie 7 km prowadzi z Parku Zamkowego przez Wzgórze Trzech Krzyży i Zniesienie, ulicami: Grochowską, Kruhelską, Sanocką do Parku Zamkowego.

Dłuższa i wymagająca dobrej kondycji fizycznej jest trasa czarna w formie pętli o długości 11,5 km. Zaczyna się ona na Osiedlu Kmiecie i prowadzi przez Wybrzeże Ojca Św. Jana Pawła II, ulicami: 22 Stycznia, Bolesława Chrobrego, przez Winną Górę i Park Zasański, ulicami: Paderewskiego i Bielskiego do Osiedla Kmiecie. Trasy są oznakowane charakterystycznym „ludzikiem” z kijkami, ustawiono przy nich także sześć tablic z przebiegiem trasy, zestawami ćwiczeń i punktami pomiaru tętna.

JPGPierwsze certyfikowane trasy nordic walking otwarte (2,33MB)

JPGPierwsze certyfikowane trasy nordic walking otwarte (1,45MB)

JPGPierwsze certyfikowane trasy nordic walking otwarte (1,83MB)

JPGPierwsze certyfikowane trasy nordic walking otwarte (2,17MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 09-07-2013 15:32
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 11-07-2013 13:13