23 °C
×

Weronika Wyka złotą medalistką Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce

W poniedziałek 8 lipca br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla spotkał się ze złota medalistką Weroniką Wyka. Podczas spotkania, w którym udział wzięła również pani trener, Prezydent pogratulował Przemyslance doskonałego wyniku oraz życzył wielu kolejnych sukcesów.

W dniach 3-5 lipca na stadionie krakowskiego AWF–u przy pięknej słonecznej pogodzie rywalizowali reprezentujący 180 klubów najlepsi polscy juniorzy /roczniki 94-95/. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, pobito jeden rekord Polski i uzyskano kilka najlepszych wyników w Europie w tej kategorii wiekowej. Minima uprawniające do udziału w zawodach wypełniło pięcioro zawodników UKS „Tempo 5”. Kapitalny start zanotowała w biegu na 400mppł Wyka Weronika/94/, która w biegu eliminacyjnym poprawiła rekord życiowy /60,90sek/ i z najlepszym wynikiem awansowała do czwartkowego finału. Bieg finałowy był popisem Weroniki. Prowadząc od startu do mety z dużą przewagą nad rywalkami oraz nowym rekordem życiowym /60,48sek/ wywalczyła upragniony złoty medal. Trzeciego dnia mistrzostw podopieczna Marii Sugier wystartowała na 1500m. Niespodziewanie podjęła walkę o medal ostatecznie plasując się na czwartej pozycji ze stratą 0,12 sek. do trzeciego miejsca. Na wyróżnienie zasługuje start Piotra Koralewicza/trener Wojciechowski Leszek/ w rzucie oszczepem/800g/. Zajął wysokie 10 miejsce z nowym rekordem życiowym 59,53m. Pozostali nasi zawodnicy zanotowali następujące rezultaty: Kordys Katarzyna w biegu na 400mppł zajęła 18 lokatę z czasem 68,22sek, Podhalicz  Lech w biegu na 100m uplasował się również na 18 pozycji /11,12sek/ a biegu na 200m nie ukończył z powodu kontuzji. Kontuzja uniemożliwiła też ukończenie konkurencji Pawłowi Chabce w biegu na 3000m z przeszkodami.

Źródło: Krzysztof Sugier - UKS "TEMPO 5" Przemyśl