9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Visit Przemyśl - nowy portal turystyczny i aplikacja na smartfony i tablety

Przedstawiamy Państwu nowoczesny, zintegrowany system informacji turystycznej Miasta Przemyśla skierowany zarówno do turystów jak i mieszkańców Przemyśla.


Nasz system składa się z:


- portalu turystycznego - dostępnego z poziomu przeglądarek internetowych (zastosowanych w komputerach stacjonarnych,  ale też w wersji „lajt” w urządzeniach mobilnych typu laptop, tablet czy smartfon) – docelowo działający również w infokioskach,
- aplikacji mobilnej dedykowanej urządzeniom mobilnym (tablet/smartfon), dostępnej na najpopularniejsze systemy operacyjne (Android i iOS).

Oba te narzędzia mają nieść informacje i aktualności głównie turystyczne, kulturalne, bieżące wydarzenia kulturalne/turystyczne i ich zapowiedzi, aktualną i pełną bazę teleadresową (atrakcje turystyczne, baza hotelarska i gastronomiczna, organizatorzy imprez, informacja turystyczna, obiekty turystyczne/sportowe/rekreacyjne, itp.).


Stanowić mają atrakcyjną pod względem graficznym i zastosowanych technologii wizytówkę miasta, a co najważniejsze – najpełniejszą bazę danych o Mieście dla turystów, poprzez dostępność ich w:


- przeglądarkach internetowych,
- urządzeniach mobilnych,
- infokioskach.


z możliwością zaplanowania pobytu w Przemyślu czy spędzenia wolnego czasu (terminarz) wraz ze wskazaniem lokalizacji danego obiektu/wydarzenia na mapie oraz trasy do tego punktu (nawigacja).


Nasza strona widnieje pod adresem:

www.visit.przemysl.pl


Aplikację na urządzenia mobilne można pobrać ze strony www.visit.przemysl.pl lub poprzez zeskanowanie telefonem/smar fonem fotokodu zamieszczonego na materiałach informacyjnych, tabliczkach, naklejkach, których dystrybucję przeprowadzimy na terenie miasta.

System dostępny jest w dwóch językach: polska i angielska wersja językowa.


Aplikacja jest dostosowana do różnych rozdzielczości ekranowych dostępnych w urządzeniach mobilnych (laptop/smar fon/tablet).

Obiekty znajdujące się w naszym systemie zostały podzielone według przejrzystych kategorii (np. gastronomia, noclegi, kultura i sztuka, sport i rekreacja), dzięki którym w łatwy sposób można odnaleźć informacje gdzie można w Przemyślu coś zjeść, gdzie przenocować, jak spędzić czas wolny czy zaplanować weekend.


Znajdziecie tu Państwo informacje o naszych zabytkach, muzeach, miejscach wartych odwiedzenia a także wiele informacji praktycznych takich jak komunikacja i transport, apteki i pomoc medyczna, adresy urzędów pocztowych, instytucji, biur turystycznych czy bankomatów. To wszystko sprawia, że strona jak i aplikacja staje się praktycznym informatorem zarówno dla turystów jak i mieszkańców Przemyśla.


Praktyczny PLANER umożliwia użytkownikowi wybór interesującej go atrakcji poprzez dodanie odpowiedniego obiektu/wydarzenia do kalendarza i zaplanowanie np. weekendowego pobytu w Przemyślu.


Obiekty zostały opatrzone opisem, danymi teleadresowymi, większości przypadków również zdjęciami  a ich lokalizację ułatwia wskazanie ich pozycji na dołączonej do każdego obiektu mapie. Dzięki opcji „pokaż trasę” nasza aplikacja wskaże drogę do wybranego obiektu.


Portal i aplikacja są na bieżąco aktualizowane i wzbogacane o nowe treści (np. opisy zabytków czy tras turystycznych). Użytkownik aplikacji w każdej chwili ma możliwość pobrania aktualnej jej wersji (np. z najświeższymi informacjami o imprezach kulturalnych, sportowych i turystycznych). Równocześnie aplikacja będzie powiadamiać raz w miesiącu o możliwości aktualizacji.


Aplikacja działa zarówno w trybie online jak i offline. Po pierwszym pobraniu aplikacji dostęp do Internetu, sieci WiFi czy transmisji danych sieci komórkowej jest wymagany tylko w przypadku pobrania aktualizacji lub korzystania z nawigacji, która wskaże drogę do wybranego miejsca.


Informacja dla branży turystycznej, noclegowej, gastronomicznej i organizatorów wydarzeń kulturalnych, sportowych i turystycznych:


Przygotowując nasz system dołożyliśmy wszelkich starań, by w momencie uruchomienia zawierał on jak najbardziej aktualne dane.
Aby powyższe narzędzia mogły spełniać swoją rolę pełnego i aktualnego przewodnika po naszym Mieście konieczna jest bieżąca aktualizacja umieszczanych tam danych (np. daty i opis wydarzeń kulturalnych, dane teleadresowe obiektów noclegowych i gastronomicznych).

 

Zapraszamy do współpracy przy współtworzeniu systemu informacji turystycznej.

Właścicielom pubów, kawiarni, restauracji, hoteli, itd. dajemy możliwość uzupełnienia tych danych zupełnie bezpłatnie. 

Możecie Państwo przesłać nam aktualne dane teleadresowe, opis zachęcający do odwiedzenia Państwa lokalu (jeżeli Państwo chcecie aby opis znalazł się również w wersji angielskiej to prosimy o przesłanie przetłumaczonego tekstu). Jako, że tworzony system umożliwia zilustrowanie opisu obiektów grafiką prosimy o przesłanie dobrej jakości i atrakcyjnych zdjęć obiektów (np. budynku, wnętrz restauracji czy hotelu).


Organizatorów koncertów, wystaw, wernisaży, rajdów turystycznych, imprez plenerowych, wydarzeń kulturalnych, sportowych i turystycznych zachęcamy do przesyłania informacji, programów imprez, plakatów.


Kontakt:
Wydział Promocji
Urzędu Miejskiego w Przemyślu
e-mail: pr@um.przemysl.pl

Przemysław Grządziel

JPGPrzemyśl mobilny. Zintegrowany system informacji turystycznej. (478,12KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Aplikacja na telefony/smartfony/tablety z Androidem. (333,56KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Aplikacja na telefony/smartfony/tablety z Androidem. (249,96KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Aplikacja na telefony/smartfony/tablety z Androidem. (370,15KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Aplikacja na telefony/smartfony/tablety z Androidem. (314,46KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Aplikacja na telefony/smartfony/tablety z Androidem. (209,91KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Aplikacja na telefony/smartfony/tablety z Androidem. (349,57KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Aplikacja na telefony/smartfony/tablety z Androidem. (286,54KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Zintegrowany system informacji turystycznej. (416,73KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Zintegrowany system informacji turystycznej. (453,70KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Zintegrowany system informacji turystycznej. (377,88KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Zintegrowany system informacji turystycznej. (405,94KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Aplikacja na telefony/smartfony/tablety z Androidem. (365,10KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Zintegrowany system informacji turystycznej. (488,50KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Zintegrowany system informacji turystycznej. (418,77KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Aplikacja na telefony/smartfony/tablety z Androidem. (344,20KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Aplikacja na telefony/smartfony/tablety z Androidem. (306,45KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Zintegrowany system informacji turystycznej. (537,66KB)

JPGPrzemyśl mobilny. Aplikacja na telefony/smartfony/tablety z Androidem. (269,26KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 28-06-2013 13:20
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 07-03-2014 12:29