20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

3.edycja konkursu malarskiego pod hasłem Szlakiem Podkarpacia

Fundacja Podkarpacka Akademia Rozwoju zaprasza do udziału w 3.edycji konkursu malarskiego pod hasłem Szlakiem Podkarpacia. Adresatami konkursu jesteście są dzieci, młodzież, studenci oraz dzieci i młodzież niepełnosprawna ucząca się na terenie całego województwa podkarpackiego.

 

Celem konkursu malarskiego pod hasłem Szlakiem Podkarpacia będzie odkrycie młodych talentów artystycznych, umocnienie poczucia tożsamości regionalnej dzieci, młodzieży i studentów z województwa podkarpackiego oraz zaktywizowanie ich do działań i doskonalenia umiejętności edukacji artystycznej w sferze kultury i promocji ich talentów.

 

Projekt konkursu malarskiego pod hasłem Szlakiem Podkarpacia wyłoni kolejne niezwykłe młode talenty artystyczne Podkarpacia, którzy poprzez swoją twórczość jako młodzi Ambasadorzy Kultury będą współkształtować
i promować europejskie oblicze regionu jako malowniczego zakątka pełnego wspaniałych krajobrazów, architektury, nieskazitelnej przyrody i kulturowej wielobarwności we wszystkich kolorach pór roku, a także popularyzowanie wiedzy o nim, jego historii i tradycji. Konkurs malarski ma pokazać również jak utalentowani młodzi artyści mieszkają na Podkarpaciu i jak unikalne jest postrzeganie przez nich regionu, w którym żyją. Poprzez swoje prace malarskie tworzyć będą szlaki Podkarpacia warte odwiedzenia przez turystów.

 

Spośród nadesłanych prac malarskich stanowiących ilustrację tematu konkursu, wyłonione zostaną najpiękniejsze, których reprodukcje zostaną wydane w formie pocztówek okolicznościowych pod hasłem Pocztówka z Podkarpacia, limitowanego kalendarza na 2014 rok oraz zakładek do książek. Pocztówki i kalendarz udostępnione zostaną mieszkańcom Podkarpacia przez Pocztę Polską oraz Gazetę Codzienną Nowiny, a zatem prace dzieci, młodzieży i studentów mają szansą znaleźć się w każdym niemal podkarpackim domu. Reprodukcje zwycięskich prac zostaną rozesłane do Prezydentów wszystkich krajów Unii Europejskiej, czołowych reprezentantów sfery publicznej, kulturalnej i gospodarczej w Polsce, a także krajów świata wskazanych przez laureatów konkursu. Zwycięskie prace wezmą również udział w warsztatach malarskich oraz plenerowej wystawie pokonkursowej w Rynku Głównym miasta Rzeszowa.

               

Uwieńczeniem konkursu będzie zorganizowana przez Fundację Trzecia Podkarpacka Gala Młodych Artystów, w czasie której nastąpi uroczyste wręczenie nagród autorom zwycięskich prac w obecności zaproszonych gości – przedstawicieli regionalnej i lokalnej władzy, świata kultury, polityki oraz mediów. Do udziału w Gali zaproszeni zostaną wszyscy uczestnicy konkursu.

               

Regulamin oraz formularz zgłoszenia do konkursu malarskiego pod hasłem Szlakiem Podkarpacia znajduje się na stronie internetowej Fundacji Podkarpacka Akademia Rozwoju WWW.FPAR.pl.

Na prace malarskie czekamy do 16 sierpnia 2013 roku.

JPGNULL (105,44KB)

JPGNULL (105,44KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 26-06-2013 12:24
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 09-07-2013 23:42