9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Poznaliśmy laureatów Konkursu 20-lecia współpracy Przemyśl - Paderborn

Konkurs na pracę pisemną dotyczącą wpływu kontaktów partnerskich miast Polski i Niemiec na postrzeganie stosunków polsko-niemieckich przez indywidualne osoby ogłoszony w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia podpisania umowy partnerskiej między miastami Przemyśl a Paderborn został rozstrzygnięty, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce 13 czerwca br. w Urzędzie Miejskim podczas uroczystego spotkania jubileuszowego z udziałem gości z Paderborn.

Celem konkursu było promowanie przyjaznych stosunków polsko-niemieckich, kreowanie świadomości europejskiej i popularyzacji wiedzy na temat niemieckich miast partnerskich oraz wykazanie na podstawie osobistych doświadczeń, jak współpraca samorządu Przemyśla lub innych jednostek i instytucji w tym mieście z miastami niemieckimi wpływa na postrzeganie stosunków polsko – niemieckich przez indywidualne osoby.

Nagrodzono prace następujących autorów: Anny Sielskiej (I nagroda), Małgorzaty Korol (II nagroda) i Agnieszki Wójcik (III nagroda)

Publikacja prac na oficjalnej stronie internetowej Przemyśla. www.przemysl.pl  jest jedną z form wyróżnienia.

Organizatorzy dziękują uczestnikom za zaangażowanie i przystąpienie do konkursu. Wyrażają też słowa uznania dla środowiska II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, gdyż wszystkie prace nawiązywały do prowadzonej tam wymiany młodzieży.

Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi pracami:

 

I nagroda  II nagroda  III nagroda 
Anna Sielska  Małgorzata Korol  Agnieszka Wójcik

 

JPGNULL (1,89MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 25-06-2013 12:33
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 25-06-2013 13:01