11.8 °C
×

Udane wystepy zawodniczek MKS "Polonia" Przemyśl i UKS "Gimnazjum Nr 1" podczas rozgrywek wojewódzkich w siatkówce plażowej

Wielkim sukcesem dla zawodniczek MKS Polonia Przemyśl i UKS Gimnazjum Nr 1 zakończyły się rozgrywki wojewódzkie w siatkówce plażowej. W ciągu dwóch tygodni aż trzy nasze pary zdobyły medale mistrzostw województwa. Najpierw złoty medal, podczas zawodów juniorek zdobyła para Katarzyna Dergun i Sylwia Wolańska. Przemyślanki miały problem tylko w meczu finałowym z zawodniczkami Karpat Krosno, który wygrały 2:1. Pozostałe mecze dziewczęta wygrywały gładko po 2:0. Dzisiaj kolejne medale przyniosły zawody w kategorii kadetek. W gronie 12 najlepszych drużyn podkarpackiego dominowały przemyślanki. Po raz pierwszy w meczu finałowym mistrzostw województwa wystąpiły dwie przemyskie drużyny: Adrianna Łucka i Agnieszka Wajda przeciwko Magdzie Fudali i Katarzynie Pilch. Mistrzostwo zdobyła pierwsza z tych par, wygrywając po 2:0 wszystkie mecze w rozgrywkach. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki MKS Łańcut. Teraz dziewczęta czekają półfinały Mistrzostw Polski, które w tym roku odbywają się w ośrodku sportowym w Suchym Borze k/ Opola.

Źródło: Jan Buć