12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyślanie z medalami X Mistrzostw Europy Weteranów w piłce ręcznej

Przemyślanie z Medalami Mistrzostw Europy!

Od 14 do 16 czerwca we włoskim Brixen – Bessanone rozegrano X Mistrzostwa Europy Weteranów w piłce ręcznej. W pięciu kategoriach wiekowych (dwie kobiet i trzy mężczyzn) wystartowały czterdzieści trzy drużyny z dwunastu państw.

W Brixen nie zabrakło też  polskiego i przemyskiego akcentu. W kategorii +50 lat startowały trzy ekipy (Śląsk Polska, Szczecin Polska oraz Oldboys Bochnia), a w +45 - Śląsk Polska.

W drużynie Śląska + 50 występowali Kazimierz Wiśniowski oraz Marek Kalinowski, natomiast w drużynie Śląska + 45 Andrzej BatkoArtur Dudek i Antoni Kulik.

Polacy nie wracają z pustymi rękami, jako że starsi weterani Śląsk – Polska wywalczyli brązowy medal, pokonując w „małym finale” ekipę z Bochni 9:6. Szczecin zakończył rywalizację na ósmym miejscu, a Śląsk – Polska w kategorii +45 zajął miejsce jedenaste.

Świetnie zorganizowane zawody, wysoki poziom sportowy i medale. Skorzystaliśmy z zaproszenia drużyny  ze Śląska aby ich wesprzeć w walce o jak najwyższe cele. I w kategorii najstarszej nam się to udało. Do gry o złoty krążek zabrakło niewiele, zaledwie jednej bramki z Słowackim Martinem. Oprócz mnie i Marka Kalinowskiego  brązowe medale Mistrzostw Europy Masters wywalczyli: Gerd Golla, Wiesław Wronka, Marek Baron, Henryk Szymoś, Franciszek Świtalik, Andrzej Olszówka, Krzysztof Płonka, Marek Musiał, Marek Pawłowski, Andrzej Lasko, Marek Mazur, Ryszard Plinta oraz trenerzy: Marian Olszówka i Tadeusz Piątkowski - Kazimierz Wiśniowski

Medaliści X Mistrzostw Europy Masters:

Kobiety + 43
1. Smile Handball (Węgry)
2. Masters Star Brixen (Włochy)
3. ETO XXL (Węgry)

 Kobiety +33
1. Dorvan Masters (Włochy)
2. Angyalok Budapest (Węgry)
3. Sassari 1976 (Włochy)

 Mężczyźni +50
1. Budapest Old Boys (Węgry)
2. MHK Martin (Słowacja)
3. Silesia - Polska

 Mężczyźni +45
1. Budapest Old Boys
2. HC Viimsi (Estonia)
3. Italian Masters

 Mężczyźni +35
1. HC Meve (Ukraina)
2. Rosja
3. Kolding IF (Dania)

 

JPGNULL (91,88KB)

JPGNULL (131,91KB)

JPGNULL (139,45KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 20-06-2013 09:27
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 20-06-2013 09:31