9.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wojewódzka Spartakiadia Niewidomych o „Puchar Podkarpacia” - relacja

Wojewódzka Spartakiadia Niewidomych  o „Puchar Podkarpacia”

W dniach 24 – 26.05.2013r. w Przemyślu odbyła się Wojewódzka Spartakiada Niewidomych o „Puchar Podkarpacia” w zawodach uczestniczyło 77 osób z terenu Województwa Podkarpackiego. Impreza dofinansowana została z środków Zarządu Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, Gminy Miejskiej Przemyśl, PCPR w Przemyślu PCPR w Krośnie oraz Stalowej Woli. W ramach Spartakiady rozegrano zawody w takich dyscyplinach jak:

  • Szachy – hotel „Albatros” sędzia Marian Lorenc,
  • Warcaby stupolowe– hotel „Albatros” sędzia Stanisław Mazur,
  • Wioślarstwo halowe Ośrodek Rehabilitacji Społecznej Przemyskiego Klubu „Podkarpacie” sędzia Ewa Lekowska,
  • Showdawn(tenis stołowy dla niewidomych) – Ośrodek Rehabilitacji Społecznej Przemyskiego Klubu „Podkarpacie” sędzia Małgorzata
    Zubik - Borysławska,  
  • Strzelectwo laserowe – hotel „Albatros” sędzia Jerzy Andrejko
    i Czesław Kwiatkowski,
  • Kręgle – bowling.- Klub Japa sędzia Jolanta Sabaj.  

Przeprowadzona Wojewódzka Spartakiada Niewidomych o „Puchar Podkarpacia” poza walorami sportowymi i sprawdzianem przygotowań zawodników do startów w sezonie sportowym 2013r. miała olbrzymie znaczenie w rehabilitacji społecznej Podkarpackich niewidomych.

Wyniki pierwszych trzech miejsc w poszczególnych dyscyplinach sportowych:

  • Szachy

I miejsce – Henryk Krynicki – Ustrzyki Dolne

II miejsce – Józef Cebula - Mielec

III miejsce – Antoni Szczurek - Przemyśl

 

  • Warcaby stupolowe

I miejsce – Andrzej Jagieła - Rzeszów

II miejsce – Zenon Sitarz - Boguchwała

III miejsce – Tadeusz Niemczak - Łańcut

 

  • Wioślarstwo halowe

I miejsce – Dariusz Mądro - Straszęcin

II miejsce – Piotr Dynda - Przemyśl

III miejsce – Jan Ochałek - Bieździadka

 

  • Showdawn

I miejsce – Adam Kielar - Kielnarowa

II miejsce – Przemysław Knaź - Medyka

III miejsce – Magdalena Kielar - Przemyśl

 

  • Strzelectwo laserowe

Pistolet:

I miejsce – Adam Kielar - Kielnarowa

II miejsce – Jan Ochałek - Bieździadka

III miejsce – Barbara Łuczyszyn - Przemyśl

 

Karabin:

I miejsce – Adam Kielar - Kielnarowa

II miejsce – Barbara Łuczyszyn - Przemyśl

III miejsce – Krzysztof Paszyna - Wrocanka

 

Dwubój:

I miejsce – Adam Kielar - Kielnarowa

II miejsce – Barbara Łuczyszyn - Przemyśl

III miejsce – Jan Ochałek - Bieździadka

 

  • Kręgle – bowling

I miejsce – Marcin Naróg - Łańcut

II miejsce – Piotr Dynda - Przemyśl

III miejsce – Barbara Łuczyszyn - Przemyśl

 

W załączeniu znajdują się zdjęcia.

Źródło: Stanisław Sęk

 

DOTNULL