9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podsumowanie pierwszego dnia obchodów 20-lecia współpracy Przemyśl-Paderborn

W piątek 14 czerwca br. w Przemyślu rozpoczęły się uroczystości dla uczczenia 20 lat współpracy partnerskiej Miast Paderborn w Niemczech oraz Przemyśla. Prezydent powitał przybyłych gości z Niemiec podczas spotkania w sali obrad przemyskiego ratusza i zaprosił do aktywnego uczestnictwa w święcie. W spotkaniu udział wzięli również myśliwi z Polski i Stanów Zjednoczonych, którzy zaprosili wszystkich do udziału w niedzielnej Gali Myśliwskiej. 
W piątkowe popołudnie o godz. 16.00 wszyscy spotkali się w Muzeum Diecezjalnym na otwarciu okolicznościowej wystawy, sztuki sakralnej pod tytułem: „Sztuka sakralna z Paderborn – warsztat Cassau prezentuje”. O prezentowanych dziełach opowiadał Pan Bernd Cassau ich autor i twórca, właściciel warsztatu, w którym powstało wiele prezentowanych i używanych w całej Europie przedmiotów o charakterze sakralnym. 
Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce po otwarciu wystawy. Podczas ponownego spotkania w przemyskim ratuszu Heinz Paus Burmistrz Paderborn oraz Robert Choma Prezydent Przemyśla podpisali aneks do umowy partnerskiej w ten sposób wyrazili chęć dalszej współpracy pomiędzy naszymi Miastami. Dwie dekady współpracy podsumowali prezesi Towarzystw Przyjaźni Przemyśl-Paderborn Karl Ernst Neuman oraz Leszek Krzywoń. Wręczone zostały również nagrody w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność konkursie. Otrzymały je: Anna Sielska, Małgorzata Korol oraz Agnieszka Wójcik. Celem konkursu było promowanie przyjaznych stosunków polsko-niemieckich, kreowanie świadomości europejskiej i popularyzacja wiedzy na temat różnych obszarów współpracy pomiędzy Przemyślem, a Paderborn. Pierwszy dzień zakończył koncert kwartetu smyczkowego Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu. 
 

JPGWręczone zostały również nagrody w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność konkursie. Otrzymały je: Anna Sielska, Małgorzata Korol oraz Agnieszka Wójcik. (522,12KB)

JPGWręczone zostały również nagrody w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność konkursie. Otrzymały je: Anna Sielska, Małgorzata Korol oraz Agnieszka Wójcik. (446,48KB)

JPGW piątkowe popołudnie o godz. 16.00 wszyscy spotkali się w Muzeum Diecezjalnym na otwarciu okolicznościowej wystawy, sztuki sakralnej pod tytułem: „Sztuka sakralna z Paderborn – warsztat Cassau prezentuje”. O prezentowanych dziełach opowiadał Pan Bernd Cassau ich autor i twórca, właściciel warsztatu, w którym powstało wiele prezentowanych i używanych w całej Europie przedmiotów o charakterze sakralnym. (536,78KB)

JPGPrezydent powitał przybyłych gości z Niemiec podczas spotkania w sali obrad przemyskiego ratusza i zaprosił do aktywnego uczestnictwa w święcie. (866,80KB)

JPGPrezydent powitał przybyłych gości z Niemiec podczas spotkania w sali obrad przemyskiego ratusza i zaprosił do aktywnego uczestnictwa w święcie. (743,33KB)

JPGPodczas ponownego spotkania w przemyskim ratuszu Heinz Paus Burmistrz Paderborn oraz Robert Choma Prezydent Przemyśla podpisali aneks do umowy partnerskiej w ten sposób wyrazili chęć dalszej współpracy pomiędzy naszymi Miastami. (518,69KB)

JPGPrezydent powitał przybyłych gości z Niemiec podczas spotkania w sali obrad przemyskiego ratusza i zaprosił do aktywnego uczestnictwa w święcie. (893,15KB)

JPGW piątkowe popołudnie o godz. 16.00 wszyscy spotkali się w Muzeum Diecezjalnym na otwarciu okolicznościowej wystawy, sztuki sakralnej pod tytułem: „Sztuka sakralna z Paderborn – warsztat Cassau prezentuje”. O prezentowanych dziełach opowiadał Pan Bernd Cassau ich autor i twórca, właściciel warsztatu, w którym powstało wiele prezentowanych i używanych w całej Europie przedmiotów o charakterze sakralnym. (564,24KB)

JPGOficjalne rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce po otwarciu wystawy. (480,96KB)

JPGW piątkowe popołudnie o godz. 16.00 wszyscy spotkali się w Muzeum Diecezjalnym na otwarciu okolicznościowej wystawy, sztuki sakralnej pod tytułem: „Sztuka sakralna z Paderborn – warsztat Cassau prezentuje”. O prezentowanych dziełach opowiadał Pan Bernd Cassau ich autor i twórca, właściciel warsztatu, w którym powstało wiele prezentowanych i używanych w całej Europie przedmiotów o charakterze sakralnym. (487,57KB)

JPGOficjalne rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce po otwarciu wystawy. (662,01KB)

JPGPodczas ponownego spotkania w przemyskim ratuszu Heinz Paus Burmistrz Paderborn oraz Robert Choma Prezydent Przemyśla podpisali aneks do umowy partnerskiej w ten sposób wyrazili chęć dalszej współpracy pomiędzy naszymi Miastami. (604,98KB)

JPGOficjalne rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce po otwarciu wystawy. (614,34KB)

JPGOficjalne rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce po otwarciu wystawy. (476,19KB)

JPGW piątkowe popołudnie o godz. 16.00 wszyscy spotkali się w Muzeum Diecezjalnym na otwarciu okolicznościowej wystawy, sztuki sakralnej pod tytułem: „Sztuka sakralna z Paderborn – warsztat Cassau prezentuje”. O prezentowanych dziełach opowiadał Pan Bernd Cassau ich autor i twórca, właściciel warsztatu, w którym powstało wiele prezentowanych i używanych w całej Europie przedmiotów o charakterze sakralnym. (618,13KB)

JPGOficjalne rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce po otwarciu wystawy. (493,45KB)

JPGW spotkaniu udział wzięli również myśliwi z Polski i Stanów Zjednoczonych, którzy zaprosili wszystkich do udziału w niedzielnej Gali Myśliwskiej. (696,88KB)

JPGPrezydent powitał przybyłych gości z Niemiec podczas spotkania w sali obrad przemyskiego ratusza i zaprosił do aktywnego uczestnictwa w święcie. (843,25KB)

JPGPodczas ponownego spotkania w przemyskim ratuszu Heinz Paus Burmistrz Paderborn oraz Robert Choma Prezydent Przemyśla podpisali aneks do umowy partnerskiej w ten sposób wyrazili chęć dalszej współpracy pomiędzy naszymi Miastami. (515,40KB)

JPGWłodarze Miast podczas spotkania (526,55KB)

JPGOficjalne rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce po otwarciu wystawy. (552,13KB)

JPGDwie dekady współpracy podsumowali prezesi Towarzystw Przyjaźni Przemyśl-Paderborn Karl Ernst Neuman oraz Leszek Krzywoń. (448,68KB)

JPGW spotkaniu udział wzięli również myśliwi z Polski i Stanów Zjednoczonych, którzy zaprosili wszystkich do udziału w niedzielnej Gali Myśliwskiej. (720,75KB)

JPGW piątkowe popołudnie o godz. 16.00 wszyscy spotkali się w Muzeum Diecezjalnym na otwarciu okolicznościowej wystawy, sztuki sakralnej pod tytułem: „Sztuka sakralna z Paderborn – warsztat Cassau prezentuje”. O prezentowanych dziełach opowiadał Pan Bernd Cassau ich autor i twórca, właściciel warsztatu, w którym powstało wiele prezentowanych i używanych w całej Europie przedmiotów o charakterze sakralnym. (462,14KB)

JPGOficjalne rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce po otwarciu wystawy. (433,88KB)

JPGW spotkaniu udział wzięli również myśliwi z Polski i Stanów Zjednoczonych, którzy zaprosili wszystkich do udziału w niedzielnej Gali Myśliwskiej. (778,77KB)

JPGWręczone zostały również nagrody w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność konkursie. Otrzymały je: Anna Sielska, Małgorzata Korol oraz Agnieszka Wójcik. (557,61KB)

JPGPodczas ponownego spotkania w przemyskim ratuszu Heinz Paus Burmistrz Paderborn oraz Robert Choma Prezydent Przemyśla podpisali aneks do umowy partnerskiej w ten sposób wyrazili chęć dalszej współpracy pomiędzy naszymi Miastami. (601,18KB)

JPGOficjalne rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce po otwarciu wystawy. (513,24KB)

JPGDwie dekady współpracy podsumowali prezesi Towarzystw Przyjaźni Przemyśl-Paderborn Karl Ernst Neuman oraz Leszek Krzywoń. (578,25KB)

JPGOficjalne rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce po otwarciu wystawy. (688,30KB)

JPGOficjalne rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce po otwarciu wystawy. (539,95KB)

JPGPrezydent powitał przybyłych gości z Niemiec podczas spotkania w sali obrad przemyskiego ratusza i zaprosił do aktywnego uczestnictwa w święcie. (670,16KB)

JPGW piątkowe popołudnie o godz. 16.00 wszyscy spotkali się w Muzeum Diecezjalnym na otwarciu okolicznościowej wystawy, sztuki sakralnej pod tytułem: „Sztuka sakralna z Paderborn – warsztat Cassau prezentuje”. O prezentowanych dziełach opowiadał Pan Bernd Cassau ich autor i twórca, właściciel warsztatu, w którym powstało wiele prezentowanych i używanych w całej Europie przedmiotów o charakterze sakralnym. (535,48KB)

JPGOficjalne rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce po otwarciu wystawy. (480,09KB)

JPGW piątkowe popołudnie o godz. 16.00 wszyscy spotkali się w Muzeum Diecezjalnym na otwarciu okolicznościowej wystawy, sztuki sakralnej pod tytułem: „Sztuka sakralna z Paderborn – warsztat Cassau prezentuje”. O prezentowanych dziełach opowiadał Pan Bernd Cassau ich autor i twórca, właściciel warsztatu, w którym powstało wiele prezentowanych i używanych w całej Europie przedmiotów o charakterze sakralnym. (481,61KB)

JPGW piątkowe popołudnie o godz. 16.00 wszyscy spotkali się w Muzeum Diecezjalnym na otwarciu okolicznościowej wystawy, sztuki sakralnej pod tytułem: „Sztuka sakralna z Paderborn – warsztat Cassau prezentuje”. O prezentowanych dziełach opowiadał Pan Bernd Cassau ich autor i twórca, właściciel warsztatu, w którym powstało wiele prezentowanych i używanych w całej Europie przedmiotów o charakterze sakralnym. (539,57KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 17-06-2013 13:30
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 19-06-2013 15:46