-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wyjazd Comenius

Nowe, niezwykłe doświadczenia zbierali nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 im Henryka Jordana podczas kolejnej wizyty w ramach programu Comenius, tym razem Olbii na Sardynii. Czworo uczniów klas szóstych Klaudia Jaszyk, Katarzyna Morawska, Kacper Górka i Sebastian Ożga mieszkało we włoskich rodzinach i uczęszczało przez tydzień do miejscowej szkoły. Niewiele niestety pomogła tym razem znajomość angielskiego, wykorzystywano więc inne środki komunikacji, a porozumienie z bardzo otwartymi i żywiołowymi włoskimi rówieśnikami nie sprawiało problemu. Wizyta w Olbii była trzecim spotkaniem projektu „Europe in our minds, Europe in our lives”, w którym razem z przemyską „jedenastką” uczestniczyli nauczyciele i uczniowie z Bułgarii, Hiszpanii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Oprócz pobytu w szkole i pracy nad projektem goście mogli uczestniczyć w ważnych wydarzeniach lokalnych m.in. w święcie patrona miasta św Simplicio, spotkać się z burmistrzem Olbii, popróbować miejscowej kuchni, poznać kulturę tradycje Sardynii i zwiedzić Castelsardo, Costa Smeralda , gdzie swoją piękną willę na premier Silvio Berlusconi  oraz stolicę wyspy Cagliari.

Szkoła Podstawowa nr 11 w Przemyślu jest liderem w pozyskiwaniu Funduszy Europejskich. Program Comenius realizowany jest w szkole od 2006 roku stwarzając możliwość uczestniczenia w wizytach studyjnych, spotkaniach Comeniusa wszystkim nauczycielom i grupie najlepszych uczniów. Dzięki Stowarzyszeniu „Aktywna Jedenastka” , którego członkami są nauczyciele, rodzice i uczniowie szkoła pozyskuje pieniądze na realizację dodatkowych zajęć i zakup cennego sprzętu. Nauczyciele chętnie korzystają z funduszy unijnych w celu dokształcania: duża grupa nauczycieli uczęszcza na lekcje języka angielskiego, a koordynator projektu Comenius Małgorzata Łupicka otrzymała grant na kurs metodyczny na Malcie w ramach projektu Mobilności Szkolnej Kadry Edukacyjnej.

W przyszłym roku szkoła planuje wyjazdy do szkoły podstawowej w Burgas Bułgarii i Groningen w Holandii, W maju 2014 roku szkoła będzie gospodarzem spotkania.

JPGNULL (152,17KB)

JPGNULL (152,17KB)

JPGNULL (160,30KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 10-06-2013 08:00
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 10-06-2013 08:02