23 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

,,Cała Polska czyta dzieciom”

4 czerwca 2013 r. w SP 11 w Przemyślu odbyło się XII spotkanie  w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” połączone z akcją ,,Dzieci Dzieciom”, w którym  uczestniczyły dzieci z klas I-III z SP 11, uczniowie ze świetlicy przy SP 4, uczniowie ze świetlicy przy
SP 15 oraz  dzieci ze  SOSW Nr 1.

Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania wiersza Juliana Tuwima pt.: ,,Lokomotywa” przez panią dyrektor SP 11 w Przemyślu Beatę Kosicką-Siwak i zaproszonych gości: panią Renatę Kochanowicz z Wydziału Edukacji, panią Małgorzatę Blicharską – Kierownika Dydaktycznego PCEN-u, panią Annę Sudoł ze Straży Ochrony Kolei, panią Małgorzatę Czechowską – Funkcjonariusza Policji, panią Krystynę Kosterkiewicz z Galerii BWA oraz pana Witolda Mulczyńskiego ze Straży Miejskiej.

Zgodnie z tradycją zaproszeni goście, nauczyciele i dzieci odczytali z podziałem na role wiersz Juliana Tuwima ,,Rzepka”. Narratorem był pan Witold Mulczyński funkcjonariusz Straży Miejskiej. Rola dziadka przypadła funkcjonariuszowi SOK, babcią była pani dyrektor Beata Kosicka-Siwak, natomiast w pozostałe postacie z wiersza wcielili się nauczyciele i uczniowie z SP 11. Wszyscy ,,tak się zawzięli, tak się nadęli, że nagle rzepkę trach wyciągnęli i strach powiedzieć co było dalej wszyscy na siebie poupadali”.

Następnie zaproszeni goście czytali inne wiersze J. Tuwima, a dzieci ze świetlic wystąpiły ze swoim programem w ramach akcji ,,Dzieci Dzieciom”. Uczniowie z SP 4 i z SP 11 recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Uczniowie z SP 15 zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Niesforny kotek”.

Imprezę przygotowały pani Małgorzata Banicka z SP 11, pani Małgorzata Sałamacha z SP15, pani Marta Oleszek z SP 4 oraz uczennice klasy V a z SP 11: Martyna Paradowska, Maja Tymczyszyn, Natalia Kijanka, Weronika Linczowska i Paulina Szkółka.

Po spotkaniu w SP 11 dzieci ze świetlic uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, gdzie Pani Nalan Sarkady przybliżała im bajki tureckie.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl