2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sesja popularnonaukowa w 70. rocznicę rzezi wołyńskiej

Prezydent Miasta Przemyśla i Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie zapraszają na sesję popularnonaukową związaną z 70. rocznicą rzezi wołyńskiej. Sesja odbędzie się w dniu 8 czerwca w sali narad Urzędu Miejskiego - początek godz. 11.00.

Program:

Ewa Siemaszko

Wołyń 1943. Traumatyczna pamięć.

dr Andrzej Zapałowski 

Echa ludobójstwa na Wołyniu i ich wpływa na sytuację w rejonie Przemyśla

ks. dr Henryk Borcz

Ukraińscy nacjonaliści wobec duchowieństwa rzymskokatolickiego diecezji przemyskiej w latach 1939 0- 1947

Artur Brożyniak 

Próba realizacji przez OUN - UPA czystki etnicznej na terenie Bieszczadów i Pogórza Przemyskiego w 1944r. 

Dyskusja

Sesja popularnonaukowa jest częścią obchodów mających upamiętnić ofiary nacjonalistów ukraińskich, zamordowane na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1943 - 1944. Informujemy, że w dniu 14 lipca 2013r. o godz. 10.00 w Archikatedrze Przemyskiej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pomordowanych na Wołyniu.

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl