10.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień dziecka na Oddziale Chorób Dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu

Dzięki kilkunastu osobom mali pacjenci Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu też mogli obchodzić Dzień Dziecka. W poniedziałek, 3 czerwca br. wolontariusze: członkinie Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu przygotowały niezwykłą niespodziankę pacjentom oddziału dziecięcego.

Dzięki zaangażowaniu w zbiórkę darów -  młodzieży Gimnazjum nr 5 w Przemyślu oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 w Birczy, jak również członków TPPiR po raz kolejny wyposażono świetlicę na Oddziale Chorób Dziecięcych w ogromną ilość pluszaków, bajki, puzzle, książki. Ozdobiono ściany oraz tablice korkowe.  Następnie wolontariuszki przeszły po oddziałach ze słodyczami, bajkami, balonami – rozdając je chorym dzieciom.
Dzień Dziecka organizowany jest w Wojewódzkim Szpitalu od trzech lat i stał się już wyjątkową szpitalną tradycją.
- Chcemy umilić chorym dzieciom pobyt w szpitalu i sprawić by choć na chwilę zapomniały
o niemiłych zabiegach, kroplówkach, gipsach i bólu powodowanym przez urazy czy choroby
– stwierdziła wolontariuszka - koordynator Przemyskiego Centrum Wolontariatu - sekcji Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu, mieszczącego się w Rynku 5 w Przemyślu.

Zaparszamy także do Galerii


 

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl