10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

”Bieszczadzkie Lato z Książką” - kiermasz książki, spotkania autorskie z pisarzami

Już po raz kolejny Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK jest współorganizatorem Bieszczadzkiego Lata z Książką, imprezy która ma na celu promocję czytelnictwa oraz kultury literackiej w regionie Podkarpacia.

W sobotę 8 czerwca 2013 roku zawita na Rynku Starego Miasta w Przemyślu jedna z ważniejszych imprez literackich na Podkarpaciu. Przez cały dzień odbywać będą się spotkania z autorami, prowadzone przez wybitnych dziennikarzy. W sytuacji malejącego zainteresowania książką i literaturą działania tego typu mają wyjątkowe znaczenie. 

Wydarzenie poprzedzi w piątek, 7 czerwca,  spotkanie z panem Grzegorzem Gaudenem, dyrektorem Instytutu Książki, które odbędzie się w Zamku Kazimierzowskim o godz. 13.00. 

PROGRAM

Piątek, 7 czerwca 2013 roku
13:00 – spotkanie z panem Grzegorzem Gaudenem, dyrektorem Instytutu Książki, Zamek Kazimierzowski

Sobota, 8 czerwca 2013 roku
10.00 – 18.00:
• festiwal książki na Rynku Starego Miasta z udziałem Wydawnictw:
Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski, Bellona, Dwie Siostry, G3, Grupa Wydawnicza Foksal, Księgarnia Bosz, Marginesy, Media Rodzina, Prószyński I S-Ka, Wydawnictwo Bosz, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Znak
• Inspiracje książką – konkursy i zabawy dla dzieci, Rynek Starego Miasta

10.30 – 17.00:
• Przyłapani na czytaniu – znani mieszkańcy Przemyśla czytają fragmenty swoich ulubionych książek, Rynek Starego Miasta

Spotkania z autorami:
10:00 – Spotkanie z Jerzym Iwaszkiewiczem i Markiem Przybylikiem zatytułowane Pamięć PRL-u – refleksja czy nostalgia? – prowadzenie Jerzy Kisielewski (Piwnica Artystyczna „Pod Niedźwiadkiem”)
10:00 – Spotkanie ze Stefanem Szczepłkiem zatytułowane Piłka, bramka, gol – prowadzenie Ryszard Niemiec (Klub Niedźwiadek)
10:00 – Spotkanie z Renatą Piątkowską zatytułowane O pisaniu dla dzieci i młodzieży – prowadzenie Piotr Dobrołęcki (Muzeum Historii Miasta Przemyśla)
11:00 – Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk zatytułowane W pogoni za idyllą – prowadzenie Tadeusz Górny (Zamek Kazimierzowski)
11:30Przemyśl – miasto magiczne. Schulzowskie klimaty w literaturze. Rozmowę z Wojciechem Grabowskim poprowadzi Piotr Dobrołęcki (Piwnica Artystyczna „Pod Niedźwiadkiem”)
11:30Historia i życie lepsze niż powieść – ze Sławomirem Koprem rozmawia Jerzy Kisielewski (Zamek Kazimierzowski)
14:00O języku polskim XXI wieku – z prof. Jerzym Bralczykiem rozmawia Jerzy Kisielewski (Piwnica Artystyczna „Pod Niedźwiadkiem”)
14:00Książka w kulturze współczesnej – dyskusja Pawła Potoroczyna z Piotrem Dobrołęckim (Muzeum Historii Miasta Przemyśla)
16:00Jak pisać dla młodzieży? Jak pisać dla dorosłych? – rozmowa Barbary Kosmowskiej z Piotrem Dobrołęckim (Piwnica Artystyczna „Pod Niedźwiadkiem”)
16:00Scenariusze życia i filmu – z Krystyną Sienkiewicz i Januszem Majewskim rozmawia Jerzy Kisielewski (Zamek Kazimierzowski)
17:00Literatura – między życiem a wyobraźnią – z Eustachym Rylskim rozmawia Tadeusz Górny (Piwnica Artystyczna „Pod Niedźwiadkiem”).”)

JPGNULL (511,56KB)

JPGNULL (1,39MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 05-06-2013 11:30
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 09-07-2013 23:42