1.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spacer po Parku Lubomirskich Przemyśl - Bakończyce

W dniu 26 maja 2013 r., z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu SEKCJA NAUK PRZYRODNICZYCH, odbyła się wycieczka - "Spacer po Parku Lubomirskich  Przemyśl - Bakończyce". Przewodnikami wycieczki byli państwo Halina i Krzysztof Stadnik (przewodnicy PTTK), którzy omówili historię cmentarza żydowskiego przy ulicy Słowackiego oraz fortyfikacje z okresu I i II wojny światowej na terenie dzielnicy Bakończyce. Następnie grupa przeszła do Parku Lubomirskich. W czasie spaceru Tadeusz Misiak (przyrodnik, członek TPN) pokazywał i omawiał ciekawe rośliny oraz drzewa.
Na terenie Parku Lubomirskich państwo Stadnikowie przedstawili historię rodu Lubomirskich, pałacu, parku oraz historię jednej z najstarszych szkół rolniczych po 1944 roku. Równocześnie pan Tadeusz Misiak opowiadał historię założenia parku oraz pokazywał drzewa krajowe i obcego pochodzenia między innymi: brzozę czarną, topolę białą, orzecha czarnego, cisa pospolitego, iglicznie trójcieniową i inne ciekawe okazy ze świata roślin.   
Na zakończenie wycieczki była wspólna fotografia na tle pałacu Lubomirskich, oraz zostały wręczone kartki przyrodnicze ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu, Sekcja Nauk Przyrodniczych.  

Grzegorz Poznański organizator wycieczk
Przewodniczący Sekcji Nauk Przyrodniczych TPN w Przemyślu


Zapraszamy także do Galerii
                                                          

JPGUczestnicy wycieczki po Parku Lubomirskich

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl