13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wielki Jubileusz 20 lat współpracy Przemyśla z Paderborn. 14 – 16 czerwca 2013.

W sobotę i niedzielę (15 i 16 czerwca) zapraszamy do Rynku. Nasi niemieccy partnerzy chcą tym razem pokazać wielonarodowość Paderborn, przywiozą więc do Przemyśla kuchnię turecką i chińską. Smakoszy chińskiej herbaty przyrządzonej zgodnie z tradycyjnym rytuałem zapraszamy do klubu „Niedźwiadek”, a w chińskiej pagodzie będzie można napisać w języku Państwa Środka swoje nazwisko. Oczywiście nie zabraknie tradycyjnych przysmaków Paderborner Landfrauen i tamtejszego piwa

Na scenie zobaczymy i usłyszymy rytmy afrykańskie i latynoamerykańskie oraz tańce międzynarodowe w wykonaniu studentów uczelni z Paderborn.
Poza tym w sobotę dużo tańca: step, hip-hop, breakdance, a także teatr uliczny i wiele innych działań. Naszych gości wspomogą tancerze z Formacji A-Z i Zespół Pieśni i Tańca Przemyśl z tańcem historycznym.

W sobotni wieczór atrakcyjna niespodzianka dla fanów australijskiego zespołu rockowego AC/DC. Jego największe przeboje zagra znany na niemieckiej scenie zespół coverowy CHEAP DIRT.

W niedzielę Jubileusz łączymy z Galą Myśliwską. Oprócz wspomnianych wyżej atrakcji kulinarnych, pojawi się kuchnia myśliwska, zagrają Reprezentacyjna Orkiestra Myśliwska Leśniczaka oraz zespół myśliwski „Jagdhörnbläser”z Paderborn.

Wieczorem dwie muzyczne atrakcje. Trio ZABRINSKY z Paderborn, czyli znakomici muzycy (gitara, perkusja, saksofon, vocal) świetnie poruszający się w rytmach latynoskich i reaggae, tworzący na scenie niezapomniany show.
Druga propozycja to podróż sentymentalna w towarzystwie TRUBADURÓW.

Dodatkowe propozycje to wystawy: „Sztuka sakralna z Paderborn – Warsztat Cassau prezentuje” w Muzeum Archidiecezjalnym oraz „Paderborn – wielowątkowe oblicza miasta” w Piwnicy Artystycznej pod Niedźwiadkiem.

Godzinowy scenariusz już wkrótce. Nie może Cię zabraknąć w Rynku!

WCIĄŻ POTRZEBNI WOLONTARIUSZE!
Jeżeli chcesz sprawdzić się językowo i organizacyjnie, poznać nowych ludzi i spędzić czas przyjemnie i pożytecznie, zgłoś się koniecznie. Zasady można znaleźć poniżej.

Zapraszamy również do wspólpracy wystawców!

KARTA  ZGŁOSZENIA UDZIAŁU
w
Jubileuszu 20-lecia Współpracy Przemyśla z miastem Paderborn 

 

Prosimy na bieżąco sprawdzać nasze zapowiedzi w dziale "Jubileusz współpracy Przemyśla z Paderborn" lub w dziale "Aktualności".

Opublikował:  | Data publikacji: 16-05-2013 13:46
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 19-06-2013 15:46