4.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kapitan Henryk Jaskuła przekazał materiały o rejsie dookoła świata

Prawie 33 lata mija od powrotu jachtu "Dar Przemyśla" i jego Kapitana Henryka Jaskuły z rejsu dookoła świata, który rozpoczął się i zakończył w gdyńskim porcie. W lutym bieżącego roku Kapitan został uhonorowany za to osiągnięcie i całokształt dokonań statuetką Super Kolosa.

Po tej uroczystości przemyski żeglarz postanowił przekazać na ręce Prezydenta Miasta materiałów, dokumentów i dowodów opisujących samotny rejs, w tym niewydana publikacja pt. "Obrona konieczna". W jego imieniu materiały na ręce Prezydenta Roberta Chomy Pan Wojciech Pieprzny, podczas spotkania w przemyskim Magistracie w dniu 8 maja. Kapitan Henryk Jaskuła zwracając się w liście do Prezydenta podkreślił, że "Biblioteka Urzędu Miasta Przemyśla to jedna z kilkunastu kas pancernych na świecie, w której lokuję materiały, dowody i dokumenty z rejsu solo non stop dookoła świata Gdynia - Gdynia".

 

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl