9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl laureatem konkursu Eden 2013

Podczas Dnia Ziemi 28 kwietnia br., Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej wręczyła dyplomy laureatom tegorocznej edycji Konkursu na Najlepszą Europejską Destynację Turystyczną - EDEN. Nagrodę główną otrzymało Miasto turystyczne – Twierdza Przemyśl.

Wyróżnieni zostali: Bory Tucholskie, Uroczysko Zaborek – miejsce z duszą, Beskidzka 5 oraz Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój. W tym roku nagradzaliśmy miejsca, które stworzyły sprzyjające warunki do korzystania, w pełni z oferty turystycznej, przez osoby z niepełnosprawnością, seniorzy i rodziny z dziećmi. Organizatorem konkursu jest Komisja Europejska przy współudziale Państw Członkowskich. W Polsce na poziomie krajowym organizatorem konkursu wewnętrznego jest Polska Organizacja Turystyczna przy współpracy z Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną. Celem konkursu jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju turystyki, usuwania barier hamujących ten rozwój, promowanie miejscowości i obszarów oferujących atrakcje w okresach posezonowych oraz kierowanie ruchu turystycznego do mniej znanych miejscowości turystycznych, włączenie miast i wzajemna współpraca między destynacjami wyłonionymi w drodze konkursu. 

NAGRODY:
Przemyśl ukaże się w filmie promocyjnym TV pt. „Nie ma jak Polska”, który będzie kręcony w dniach 9 – 10 maja w Przemyślu. Zwycięzcy przysługuje prawo posługiwania się tytułem „Najlepsze Europejskie Destynacje – EDEN, a także zostaje on włączony w sieć Najlepszych Europejskich Destynacji Turystycznych, promowanych m.in. za pośrednictwem portalu narodowego www.polska.travel oraz portalu poświęconego konkursowi www.edenpolska.pl.

Nagrodą dodatkową jest włączenie do działań promocyjnych POT w następującym zakresie: profesjonalna sesja zdjęciowa destynacji, kampania promocyjna w Internecie, promocja w mediach branżowych i konsumenckich, podróże studyjne dla dziennikarzy i blogerów, udział w imprezach promocyjnych organizowanych przez Polską organizację Turystyczną w kraju i za granicą, przygotowanie i dystrybucja materiałów promocyjnych (e-book), rekomendacja przez POT wśród przedsiębiorstw turystycznych prowadzących turystykę przyjazdową do Polski, zrzeszonych w Forum Turystyki Przyjazdowej, udział w konferencjach/ warsztatach, służących wymianie dobrych praktyk w sieci Najlepszych Europejskich Destynacji Turystycznych.

W tym roku Konkurs na Najlepsze Destynacje Turystyczne EDEN odbył się już po raz czwarty. Do tej pory motywem przewodnim były: „Turystyka i obszary chronione”, „Turystyka wodna”, „Rewitalizacja miejsc” a w tym roku „Turystyka dostępna”.

Skład Kapituły Konkursu na Najlepszą Europejską Destynację Turystyczną EDEN 2013: Teresa Hernik – Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ewelina Macierzyńska – Szwaja – Ministerstwo Sportu i Turystyki, Adela Prochyra – Fundacja Przyjaciół Integracji, Anna Kobus – podróżnik, fotograf, Tomasz Deroń – Fundacja „Poza Horyzonty", Justyna Jedlińska - Polska Organizacja Turystyczna, Anna Księżnik – Polska Organizacja Turystyczna.

Więcej informacji o konkursie: www.edenpolska.pl
 

Opublikował:  | Data publikacji: 07-05-2013 15:53
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 11-07-2013 13:13