-11.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Bliżej historii…

Społeczność Gimnazjum nr 3 przyłączyła się do obchodów 70. rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Przedstawiciele wszystkich klas, w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, wzięli udział w lekcji muzealnej: „Dzieje miasta żydowskiego w Przemyślu”.

W trakcie zwiedzania uczestnicy zajęć zapoznali się z losami narodu żydowskiego w Przemyślu, obejrzeli ekspozycję muzealną poświęconą religijnym obrzędom,  rytualnym strojom, przedmiotom codziennego użytku oraz sztuce.

Kolejnym punktem obchodów rocznicy wybuchu powstania  było wyjście na Cmentarz Żydowski w Przemyślu. Uczniowie wzięli udział w żywej lekcji historii. Zapoznali się z żydowskimi tradycjami chowania zmarłych, oddawania im czci i szacunku za życia i po śmierci. Przy tablicy upamiętniającej tragiczne losy i śmierć przemyskich Żydów pozostawiono żonkile, symbol tegorocznych obchodów. Papierowe żonkile przypięli w tym dniu do ubrań wszyscy pracownicy szkoły i uczniowie.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl