9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezydent wyróżniony tytułem Samorządowy Menedżer Regionu

W środę 24 kwietnia br. podczas uroczystej gali finałowej Filarów Polskiej Gospodarki w Lublinie, Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla został wyróżniony Tytułem Samorządowy Menedżer Regionu. Wyróżnienia otrzymali również inni samorządowcy oraz przedsiębiorcy z terenu województwa podkarpackiego i lubelskiego. W ścisłej czołówce przedstawicieli podkarpackich samorządów znaleźli się między innymi Tadeusz Ferenc Prezydent Rzeszowa oraz Piotr Przytocki Prezydent Krosna. Gala zorganizowana w Lublinie była drugą z sześciu uroczystości, jakie odbędą się w całej Polsce.

Podczas wydarzenia wystąpił Pan Michał Markowski Główny Ekonomista Ministerstwa Skarbu Państwa. Podczas wystąpienia zaprezentował on ofertę Programu Inwestycje Polskie, która jest skierowana do samorządów. Z jednej strony, spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe może inwestować w projekty, jako udziałowiec strony prywatnej w formule partnerstwa prywatno-publicznego lub jako współudziałowiec spółek komunalnych. Natomiast drugi uczestnik Programu - BGK może udzielać kredytów i gwarancji samorządom oraz obejmować obligacje przychodowe emitowane przez spółki komunalne.

Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” i czołową firmę badawczą Millward Brown SMG/KRC. Jego celem jest wyłonienie firm i samorządów, których działalność ma szczególnie pozytywny wpływ na rozwój regionu. Istotną cechą rankingu jest fakt, iż zwycięzcy zostali wskazani przez lokalne władze.
 

JPGNULL (2,57MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 25-04-2013 12:08
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 06-03-2014 12:40