10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Warsztaty architektoniczne Architektour 2013

Od 23 do 27 kwietnia w Przemyślu odbywa się czwarta edycja międzyuczelnianych warsztatów architektonicznych Architektour 2013. Warsztaty patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma. Prezentacja wykonanych prac i podsumowanie warsztatów odbędzie się w sali narad Urzędu Miejskiego w dniu 27 kwietnia o godz. 13.00.

Czwarta edycja międzyuczelnianych warsztatów architektonicznych Architektour, organizowanych przez Samorząd Studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, przy współpracy ze studentami Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, ma na celu połączyć ze sobą na kilka dni różne Wydziały Architektury.

Wydarzenie o charakterze interdyscyplinarnym w sposób innowacyjny pobudza do twórczego myślenia, rozwija umiejętność pracy w zespole oraz integrację studentów. Jest to doskonały sposób na rozwijanie pasji w atmosferze innej niż standardowe zajęcia na uczelni. Idea warsztatów wychodzi naprzeciw potrzebie rozwijania się uczestników, w twórczej atmosferze z mocnym akcentem na praktyczne ujęcie zagadnienia poruszanego w projekcie.

Organizatorzy chcą, aby uczestnicy zapamiętali warsztaty jako miejsce, gdzie nawiązali ciekawe znajomości, zainspirowali się do działania, docenili pracę w grupie, a równocześnie poszerzyli swoje horyzonty.

Co roku celem warsztatów jest inne polskie miasto. Dzięki temu każda edycja to nowe otoczenie i nowe wyzwania. Warsztaty gościły już w Kołobrzegu i w Malborku, a w tym roku wybrali się aż do Przemyśla.

W warsztatach bierze udział 110 uczestników z całej Polski, a wśród tegorocznych prowadzących – poza wykładowcami uczelni biorących udział w wydarzeniu – będą m.in. Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa z WWAA oraz Bartosz Haduch z Narchitektura. W trakcie warsztatów studenci zmierzą się z problemami przekazanymi przez miasto.

 

źródło: Architektour 

JPGWarsztaty w imieniu Prezydenta Miasta otworzyła Pani Ryszarda Gnus Dyrektor Generalny Urzędu Miejskiego w Przemyślu (fot. R. Porada) (1 010,28KB)

JPGWarsztaty w imieniu Prezydenta Miasta otworzyła Pani Ryszarda Gnus Dyrektor Generalny Urzędu Miejskiego w Przemyślu (fot. R. Porada) (1,09MB)

JPGNULL (64,25KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 23-04-2013 14:10
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 06-03-2014 12:40