20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy na 8. Maraton Rowerowy Twierdza Przemyśl

Zegar nieubłaganie odlicza czas do kolejnego 8 Maratonu Rowerowego „Twierdza Przemyśl” na który serdecznie zapraszamy tych jeszcze nie zdecydowanych, zarejestrowanym dziękujemy za gotowość do startu. Dopinamy detale i czekamy na Was. Pogoda zamówiona, emocje i dobra zabawa gwarantowane. Serdeczne podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie i pomoc składamy na ręce naszych sponsorów, służb mundurowych, harcerzy, służb medycznych. Spotykamy się 27 kwietnia (sobota) na Placu Niepodległości - start o godz. 11.00.

 

Opis trasy 8 Maratonu TWIERDZA PRZEMYŚL – MTB 2013: dystanse MEGA 35 km i GIGA 65km

Start o 11.00 na Placu Niepodległości w centrum miasta, następnie wąskimi uliczkami jedziemy do drogi krajowej nr 28 prowadzącej w stronę Sanoka. Mijamy dolna stację wyciągu narciarskiego i po około 3 km skręcamy w lewo do drogi prowadzącej na Kruhel Wielki, gdzie czeka Nas ponad 2 km podjazd, początkowo po nowej drodze asfaltowej, następnie dziurawe pozostałości po asfalcie, a na sam koniec ok. 300 m w górę kamienistą drogą. Dojeżdżamy do rozjazdu tras, Hobby skręca w lewo, na szutrowy podjazd prowadzący pod Buk (tu nastąpi rozjazd trasy Mega i Giga).

Zawodnicy z Mega i Giga skręcają w prawo na zjazd drogą forteczną, która nazywana jest potocznie „Sto Zakrętów”, dosyć łatwy technicznie, bardzo widowiskowy odcinek trasy, który kończy wąskim wjazdem na mostek ( proszę tutaj o zachowanie szczególnej ostrożności). Zaraz za mostkiem zaczynamy podjazd (ok. 2 km) prowadzący do Fortu VII Prałkowce, początkowo krótki odcinek asfaltowy, następnie droga szutrowa, przechodząca w leśną drogę na górze z głębokimi koleinami. Na szczycie wzniesienia trasa odbija w lewo i singeltrackiem kierujemy się w dół (trasa prowadzi przez szańce twierdzy), pod koniec zjazdu (ok. 200 m przed szlabanem) skręcamy ostro w prawo i dość trudnym singieltackiem do drogi asfaltowej (zawodnicy proszeni są zwrócenie szczególnej uwagi na tym odcinku bo wyjeżdżając z lasu jesteście niewidoczni dla samochodów!!!!). Szosą pokonujemy około 800m i odbijamy lekko w prawo na leśną drogę szutrową, która wyprowadzi nas na górną Dybawkę. Trasa nadal biegnie drogą szutrową aż do Górnego Zalesia, na końcu podjazdu kierujemy się prosto przez zabudowania Zalesia, za ostatnią posesją droga szutrowa odbija w lewo i stromo w dół, trasa wyścigu natomiast prowadzi nas przez pola aż do trzeciej samotnie stojącej ambony myśliwskiej. Przy ambonie ( tu jest piękny widok) skręcamy w lewo i polną drogą zjeżdżamy do szosy łączącej Zalesie z Olszanami. Trasa prowadzi w lewo pod górę. Po 800m skręcamy w lewo i ostro pod górę, po 500m skręcamy w prawo i zjazdem wąwozem docieramy do wcześniej opuszczonej szosy. Jedziemy asfaltem pod górę ok. 1km, następnie trasa maratonu biegnie w prawo, najpierw łagodnie a potem ostro pod górę (na szczycie premia górska dla dystansów Mega i Giga oraz bramka z pomiarem czasu), po pokonaniu „ścianki” skręcamy w prawo i czeka nas długi zjazd do szosy w Rokszycach – ok. 2 km,  końcówka zjazdu to niebezpieczny moment, (jest stroma i kamienista i na dużej prędkości wyjeżdża się na odcinek asfaltowy. Miejsce gdzie należy zachować szczególną ostrożność!!!!) . Po zjeździe kierujemy się w lewo asfaltem do Bryliniec i do strefy bufetu.

Przy bufecie skręcamy w lewo i zaczynamy długi szutrowy podjazd (ponad 3 km), po którym, po ok. 5 km dojeżdżamy pod „Buk”, gdzie trasa Giga skręca w lewo w stronę tzw. „Stu Zakrętów”, zaczynając drugą pętlę, a trasa Mega prowadzi w dół w stronę mety. Po około 400 m skręcamy w lewo na ciekawy leśny singletrack, następnie zjazd w dół, po ok. 1 km zaczynamy podjazd (ok. 1 km) w stronę Zielonki, który kończy się wspaniałym widokiem na panoramę Przemyśla.

Następnie w dół, aż do krótkiego podjazdu na górną stację wyciągu narciarskiego. Tutaj skręcamy na stok, którego trasą kierujemy się w dół w stronę Parku Miejskiego, gdzie czeka Nas krótki, ale bardzo wymagający odcinek. Wyjeżdżamy z Parku, po czym wąskimi uliczkami kierujemy się w stronę mety, zlokalizowanej na Palcu Niepodległości.A teraz czas na posiłek regeneracyjny przygotowany w stołówce szkolnej i czas na zwiedzanie przemyskiej pięknej starówki.

Zawodnicy startujący na dystansie MEGA pokonują jedną pętlę, natomiast zawodnicy na dystansie GIGA dwa razy ten sam dystans.

Mapy i profile tras:

Mapa trasy HOBBY Profil trasy HOBBY

 

Mapa trasy MEGA Profil trasy MEGA

 

Mapa trasy GIGA Profil trasy GIGA

 

Pozostałe informacje na stronie Przemyskiego Towarzystwa Cyklistów: http://ptc.przemysl.pl/

​źródło: Przemyskie Towarzystwo Cyklistów

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 23-04-2013 13:20
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 06-03-2014 12:43