13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Bank BGŻ dba o bezpieczeństwo młodych rowerzystów.

Już po raz drugi uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Orląt Przemyskich i po raz pierwszy uczniowie Gimnazjum nr 3 w Przemyślu wezmą udział w programie edukacyjnym „Jeżdżę z Głową”. Szkoły znalazły się w prestiżowym gronie 90  gimnazjów, których uczniowie, przy wsparciu Prezydenta Miasta Przemyśla Pana Roberta Choma i Komendanta Miejskiej Policji w Przemyślu Pana Krzysztofa Pobuta będą szerzyć wartości takie, jak: odpowiedzialność, rozwaga i wzajemny szacunek na drodze.

Realizowany w niemal 100 miejscowościach rocznie od 2012 r. program ”Jeżdżę z Głową” stawia sobie za cel promocję bezpieczeństwa na drodze oraz propagowanie wiedzy na temat obowiązujących przepisów ruchu drogowego wśród młodzieży szkolnej z mniejszych miejscowości.

Gimnazjaliści uczestniczący w programie, dzięki zaangażowaniu nauczycieli przy wsparciu policji, pogłębiają swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Następnie dzielą się ważnymi informacjami z rówieśnikami, młodszymi kolegami i wszystkimi mieszkańcami swoich miejscowości. Niejednokrotnie wraz z lokalnymi władzami proponują społecznie istotne  zmiany.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Przemyślu to priorytet naszych działań. Dlatego razem z Panem Prezydentem Robertem Choma i Komendantem Miejskiej Policji Panem Krzysztofem Pobuta budujemy koalicję na rzecz bezpieczeństwa w naszej miejscowości – powiedział Wojciech Górski Dyrektor Oddziału Operacyjnego Banku BGŻ w Przemyślu. Choć gimnazjaliści to wymagający odbiorcy, to warto w nich inwestować. Pierwsza edycja pozwala nam mieć pewność, że i uczniowie naszych szkół staną się ambasadorami bezpiecznych zachowań na drodze. Zawsze mogą też liczyć na naszą pomoc.
W ubiegłym roku, dzięki młodym ekspertom ruchu drogowego z naszego Miasta – uczniom Gimnazjum nr 1 im. Orląt Przemyskich, ich zaangażowaniu w tworzenie koalicji na rzecz bezpieczeństwa, program dotarł do ponad 30 000 osób. Bezpieczeństwo na lokalnych drogach stało się tematem priorytetowym nie tylko mieszkańców, ale także lokalnych władz i mediów. W realizację programu zaangażowani są pracownicy Banku BGŻ z blisko 100 oddziałów z całej Polski, w tym Oddział Operacyjny w Przemyślu.

Więcej informacji na temat programu na stronie www.jezdzezglowa.pl.

Opublikował:  | Data publikacji: 19-04-2013 12:12
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 06-03-2014 12:40