12 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kultura

 • fotograficzny(1) gł.jpeg #rodzinneczytanie - weź udział w 5. edycji konkursu fotograficzego PBP 26-05-2020 15:27

  Konkurs adresowany jest do młodzieży ze szkół podstawowych (klas 6–8) i ponadpodstawowych oraz dorosłych mieszkańców miasta i powiatu przemyskiego.

 • drive-in-theater-5164482_1920.jpeg Prawdziwa gratka dla kinomaniaków! Rusza pierwsze kino samochodowe w Przemyślu 26-05-2020 12:57

  Wszystkich tęskniących za kinem przemyślan zapraszamy na pierwsze w naszym mieście samochodowe kino plenerowe.

 • doroczna_1.jpeg Doroczna Nagroda dla Rafała Błachuta 26-05-2020 09:38

  Doroczna Nagroda Miasta Przemyśla przyznawana jest w naszym mieście od wielu lat za wybitne działania w dziedzinie szeroko pojętej kultury:  dokonania twórcze, artystyczne i naukowe, ochronę dziedzictwa narodowego, upowszechnianie kultury, aktywizację życia kulturalnego mieszkańców oraz budowanie pozytywnego wizerunku miasta. Do grona laureatów tego prestiżowego wyróżnienia dołączył w tym roku (za rok 2019) Rafał Błachut - najbardziej rozpoznawalnym didżej przemyskiej sceny klubowej, twórca pomysłu wychodzenia z muzyką klubową w przestrzeń miejską. Nagrodę podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (25 maja) wręczyli wyróżnionemu wspólnie Prezydent Miasta Wojciech Bakun i Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka.

 • zamaskowany_swiat_pandemii_plakat_zapowiadajacy_2020_wstęp.jpeg Zamaskowany świat pandemii 21-05-2020 12:51

  Otaczająca nas przez ostatnie tygodnie rzeczywistość czasu pandemii jest tematem kolejnego konkursu przygotowanego przez Centrum Kulturalne w Przemyślu. Tym razem ta instytucja kultury zaprasza do udziału w nim amatorów fotografii. Celem konkursu "Zamaskowany świat pandemii" jest promocja twórczości fotograficznej i ukazanie  rzeczywistości  związanej  z aktualnymi  wydarzeniami związanymi  z pandemią Covid-19, ze szczególnym uwzględnienie powszechnie stosowanych elementów  służących ochronie zdrowia.

 • PLAKAT-na-str-20-05-2020-FOTO-PRZEMYSŁAW-CHORAZYKIEWICZ gł.jpeg Wystawa fotografii Przemysława Chorążykiewicza - ZAPROSZENIE 21-05-2020 11:01

  Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek zaprasza wszystkich miłośników lotnictwa, podniebnych widoków i wyjątkowych kadrów na wystawę fotografii Przemysława Chorążykiewicza. Galeria zdjęć dostępna jest od środy, 20 maja br. do 5 czerwca 2020 r. w murach Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Wstęp wolny.

 • kino samochodowe.jpeg Pierwsze kino samochodowe w Przemyślu 20-05-2020 08:42

  Kino samochodowe będzie działało dwa dni. Każdego wieczoru zostaną wyświetlone dwa filmy, na które będzie można zakupić bilety poprzez specjalnie stworzoną platformę sprzedażową.

   

 • czytać.jpeg Rekordowe zainteresowanie czytelników w filiach Przemyskiej Biblioteki Publicznej 20-05-2020 11:17

  Dziś rano (20 bm.) Przemyska Biblioteka Publiczna opublikowała na swojej stronie pewną, bardzo pozytywną informację... Wcale nie jesteśmy nią zaskoczeni, bowiem wiemy, że mieszkańcy naszego miasta, na pohybel ogólnopolskim statystykom, mówiącym o tym, że Polacy czytają coraz mniej książek, czytają ich (z każdym rokiem) coraz więcej!

  Tym bardziej z ogromną dumą poniżej przedstawiamy Państwu komunikat Przemyskiej Biblioteki Publicznej w Przemyślu. Nie ukrywamy, iż mamy nadzieję na więcej takich wiadomości. W związku z powyższym, wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli odwiedzić PBP, zachęcamy do wypożyczania książek (w budynku głównym biblioteki, lub w jednej jej z filii).

 • plakat JPII.jpeg Z wadowickiej ziemi do nieba. W 100–lecie urodzin Jana Pawła II 20-05-2020 09:22

  Centrum Kulturalne w Przemyślu włączyło się do świętowania rocznicy 100 lecia urodzin Jana Pawła II. W tym celu ta instytucja kultury zaprosiła mieszkających na Podkarpaciu poetów i artystów do przesłania swoich prac. Na apel odpowiedziało wielu twórców, czego efektem jest specjalna prezentacja on-line, zatytułowana "Z Wadowickiej ziemi do nieba". Można tam obejrzeć wiele pięknych prac plastycznych i poczytać wiersze specjalnie dedykowane naszemu Wielkiemu Rodakowi. Prezentacja multimedialna w formie do pobrania może stanowić także świetny materiał edukacyjny.

 • zamek-kazimierzowski.jpeg Zamek Kazimierzowski w Przemyślu otwiera swoje wrota dla zwiedzających 07-05-2020 13:27

  Z ogromną i nieukrywaną radością informujemy, że od najbliższego poniedziałku, 11 maja br. przemyski Zamek Kazimierzowski - po długiej przerwie spowodowanej wprowadzeniem w naszym kraju stanu pandemii koronawirusa SARS CoV-2 - znów otwiera swoje zacne progi dla zwiedzających.

 • wernisaż.jpeg Zapraszamy na wirtualne otwarcie wystawy „Z Księżyca na Marsa i dalej…” w ramach Dnia Amerykańskiego na Zamku Kazimierzowskim 18-05-2020 17:00

  18 marca br. na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu miał się odbyć DZIEŃ AMERYKAŃSKI, w ramach którego m.in. miała być otwarta wystawa fotografii NASA zatytułowana „Z Księżyca na Marsa i dalej…”. Zdjęcia pokazują wszystkie misje programu Apollo, dwunastu astronautów, którzy chodzili po Księżycu i przygotowania NASA do ponownych misji na Księżyc i dalej na Marsa.