5 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kultura

 • Vanessa_6.jpeg Ostatki na Zamku – Vanesa Harbek – Tanga Argentyńskie 26-02-2020 14:51

  Vanesa Harbek na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpiła 25 lutego ze znakomitym zespołem w składzie: Krzysztof Brzeziński – instrumenty klawiszowe, Łukasz Gorczyca – gitara basowa, Tomek Dominik – perkusja. Koncert uświetnił występ pary sportowego tańca towarzyskiego klasy B Arkadiusz Winiarczyk i Wiktoria Rupar ze Szkoły Tańca „A-Z” Aleksandry Sołgi. Był jeszcze jeden bardzo miły akcent tego wieczoru – tort, który „wjechał” na scenę na koniec koncertu. Okazją do tego były 44. urodziny basisty Łukasza Gorczycy (kompozytora większości utworów prezentowanych podczas koncertu), który świętował ten dzień w naszym mieście.
   

 • Edyta Geppert (10).jpeg Edyta Geppert świętowała w Przemyślu jubileusz 35-lecia pracy artystycznej 26-02-2020 12:08

  Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.

 • usa.jpeg Dzień amerykański na Zamku Kazimierzowskim - ZAPROSZENIE 26-02-2020 07:59

  „Z Księżyca na Marsa i dalej…”, Wystawa fotograficzna zdjęć NASA z misji Apollo i programu Artemis z okazji 50. rocznicy lądowania na Księżycu oraz występ krakowskiego duetu gitarowo-wokalnego Dudzik/Salus to tylko wybrane propozycje programu realizowanego w ramach absolutnie wyjątkowego wydarzenia na Zamku Kazimierzowskim. Dzień amerykański pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna już w środę, 18 marca br.  Zapraszamy!

 • zamek.jpeg Klaudiusz Baran & Con Affetto najpiękniejsze tanga Astora Piazzolli – koncert dedykowany wszystkim kobietom – ZAPRASZAMY! 24-02-2020 10:30

  Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek zaprasza Panie i… Panów na wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością najpiękniej uzupełni wręczane w tym dniu kwiaty i czekoladki.  Niezwykła fuzja „męskiego” brzmienia bandoneonu oraz „kobiecej” siły żeńskiego kwartetu smyczkowego, czyli Klaudiusz Baran & Con Affetto w najwspanialszych tangach Astora Piazzolli to koncert dedykowany wszystkim kobietom. Zapraszamy!

 • Kryciński_wstęp.jpeg Spotkanie autorskie ze Stanisławem Krycińskim 24-02-2020 14:46

  Kontrabanda Literacka (Asnyka 6) zaprasza na kolejne spotkanie autorskie, tym razem ze Stanisławem Krycińskim. Inżynier chemik, a z zamiłowania historyk i krajoznawca, zaprasza nas do poznania drugiej części opowieści o Pogórzu Przemyskim, opisującej północno-zachodnią część tej krainy, m.in. takie miejscowości jak Bircza, Ulucz, Piątkowa, Pawłkokoma czy Żohatyn. To 450 stron, mnóstwo map i unikalnych fotografii. Spotkanie już 5 marca o godzinie 17.00 w Kontrabandzie Literackiej.

   

 • Vanesa Harbek gł..jpeg Ostatki na Zamku: Vanesa Harbek – Tanga Argentyńskie. Zapraszamy! 17-02-2020 13:59

  Jej koncerty to muzyka w najlepszym wykonaniu, taniec i dobra zabawa, budzi zachwyt w większości krajów Europy, Ameryki Północnej i Południowej.

 • DŻEM gł..jpeg The best of DŻEM w hali POSiR! Zapraszamy na koncert z okazji 40-lecia zespołu! 08-01-2020 11:54

  Czy wiecie, że jeden z największych (jeśli nie największy…?!) zespołów bluesowo-rockowych w Polsce świętuje właśnie swoje czterdziestolecie…? Tak! Kultowy DŻEM ma już 40 lat!

 • kawaleria 1.jpeg Nad Wisłokiem, Sanem i Szkłem – zaproszenie na promocję książki Jerzego Majki 24-02-2020 12:27

  W imieniu Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej serdecznie zapraszamy Państwa na promocję książki Jerzego Majki "Nad Wisłokiem, Sanem i Szkłem. Walki 10 Brygady Kawalerii płk. Maczka we wrześniu 1939 roku." Książka jest kolejnym wydawnictwem w nowej serii: Biblioteczka historyczna Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

   

   

   

 • 123 1.jpeg „30 lat jak jeden koncert…” – RAZ, DWA, TRZY na Zamku! 18-02-2020 11:10

  Choć do 28 marca jeszcze daleko, to już dziś warto zaznaczyć tę datę w swoim kalendarzu. Tego dnia bowiem, na scenie przemyskiego Zamku Kazimierzowskiego pojawią się ONI…

 • plakat-raz_dwa_trzy_wstęp.jpeg Artystyczny marzec na Zamku 10-02-2020 14:44

  Luty szybko mija, a w marcu na przemyślan spragnionych rozrywki na najwyższym poziomie Przemyskie Centrum Kultury i Nauki przygotowało różnorodną i bogatą ofertę kulturalną. Zaczniemy już 8 marca w Dniu Kobiet najpiękniejszymi tangami Astora Piazzoli, a w kolejne marcowe dni czeka nas jeszcze m.in. lubiany gatunek teatralny, czyli komedia, trochę folku w wydaniu zespołu Oreada, spektakl poetycko - muzyczny i wydarzenie, które z pewnością zapełni zamkową salę widowiskową po brzegi - jubileuszowy koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

|
|
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl