30 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kultura

 • fot_G_Karnas_18948.jpeg 14. Święto Fajki – ZAPRASZAMY! 14-06-2019 08:04

  Już od ponad 150 lat powszechnie wiadomo, iż pewne Stare Królewskie Miasto, jak Rzym leżące na siedmiu wzgórzach, nie tylko z malowniczych widoków słynie. W owym mieście bowiem w niepozornych warsztatach, dzieją się rzeczy niezwykłe… Przemyscy rzemieślnicy – fajkarzami zwani, tworzą fajki, jakie trudno opisać słowami. Na całym świecie fajczarze, kolekcjonerzy i koneserzy wiedzą doskonale, że takich fajek, jakie powstają w grodzie nad Sanem, nie kupią nigdzie. Wcale…

 • Opera Świętojańska (4).jpeg Opera Świętojańska – muzyczno-magiczne zwieńczenie trzydniowych obchodów Święta Zamku Kazimierzowskiego 26-06-2019 11:04

  Na zakończenie trzydniowego ŚWIĘTA ZAMKU KAZIMIERZOWSKIEGO odbył się koncert „Opera Świętojańska – muzyka i magia”, czyli noc, kiedy muzyka ma niezwykłą moc... Noc Świętojańska zwana wcześniej Nocą Kupały to święto nie tylko sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie, ale zawierające też pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie. Obchodzone w okresie letniego przesilenia, było świętem jedności, połączenia ognia i wody, urodzaju, miłości i radości, pełnym magii i wróżb.

 • Powitanie Lata (37).jpeg Powitanie Lata – Dzień Otwarty Zamku Kazimierzowskiego w ramach Święta Zamku Kazimierzowskiego 26-06-2019 09:41

  Lato kojarzy się z dniami wolnymi od pracy, piękną pogodą i wypoczynkiem, natomiast Dzień Otwarty Zamku Kazimierzowskiego to przede wszystkim program artystyczny. Połączenie tych dwóch przestrzeni przyjemnych doznań zaowocowało świetną zabawą dla wszystkich.  

 • po drugiej stronie czasu.jpeg Po drugiej stronie czasu… - czyli pierwszy wernisaż fotografii w Kontrabandzie Literackiej – ZAPRASZAMY! 25-06-2019 10:45

  Wszystkich miłośników fotografii zapraszamy na wernisaż zdjęć autorów bloga Pan Wąs - Industrial Przewodnik.

   

  Nietuzinkowi autorzy oraz zwykłe–niezwykłe sytuacje uchwycone okiem aparatu… A jeśli dodamy do tego absolutnie wyjątkowe miejsce – czyli przemyską Kontrabandę Literacką to znaczy, iż warto rzucić wszystko i wybrać się na ul. Asnyka 6, by zobaczyć tę wystawę!

   

  Zapraszamy!

  Po Drugiej Stronie Czasu

  czwartek – 27 czerwca br. – godzina 18.00

   

 • spotkania na pograniczu gł.jpeg Spotkania na pograniczu. Koncert, pokazy, warsztaty… - ZAPRASZAMY! 24-06-2019 15:23

  W sobotę, 6 lipca br. w Domu Ukraińskim mieszczącym się przy ul. Tadeusza Kościuszki 5 odbędzie się koncert pt. "Spotkania na pograniczu". Podczas wydarzenia zaprezentują się ludowe zespoły taneczne i wokalne z Polski i Ukrainy.

   

  Imprezie towarzyszyć będą pokazy wypalanki Katarzyny Hojsak oraz wycinanki Darii Aloszkinej. Dodatkową atrakcją będą warsztaty wyplatania wianków i wycinanki.

   

  Na koncert zapraszamy o godzinie 16:00, natomiast warsztaty rozpoczną się już o godzinie 11:00. Do zobaczenia!

 • lowiecka_gł.jpeg „...szumią knieje...” Z tradycji myśliwskich wczoraj i dzisiaj - zaproszenie na wernisaż 25-06-2019 08:06

  Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej oraz Towarzystwo Łowieckie Ziem Wschodnich serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy „...szumią knieje...” Z tradycji myśliwskich wczoraj i dzisiaj. Wernisaż odbędzie się 29 czerwca 2019 roku w budynku głównym Muzeum o godzinie 14.00.

 • TPI.jpeg Jesteście gotowi na Tydzień Pozytywnych Inicjatyw? 21-06-2019 10:13

  Tego lata na przemyskim Rynku będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Już od 1 lipca przez cały tydzień w mieście nas Sanem trwać będzie Tydzień Pozytywnych Inicjatyw. Spotkania, wydarzenia, koncerty, kino plenerowe i ważne rozmowy – to tylko promil z szeregu atrakcji przygotowanych przez organizatora - stowarzyszenie Generacja Plus. Zresztą… Zobaczcie sami!

 • I Noc Bluesowa (28).jpeg I Zamkowa Noc Bluesowa - czyli „Simple Music Team” i Goście w ramach Święta Zamku Kazimierzowskiego 24-06-2019 08:58

  Organizatorem I Zamkowej Nocy Bluesowej było Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, natomiast gospodarzem koncertu, który na długo zapadnie w pamięci wszystkim przybyłym był przemyski zespół SIMPLE MUSIC TEAM. Grupa powstała cztery lata temu i od razu zdobyła uznanie nie tylko przemyskich miłośników bluesa. Zagrali już kilkadziesiąt świetnie przyjętych koncertów. Ukoronowaniem dotychczasowej działalności zespołu jest płyta „Nasz prywatny blues”. Autorami muzyki i tekstów są członkowie zespołu oraz Bożena Dzwonek i Jan Miszczak. Na początku roku chluba naszego miasta zdobyła nagrodę publiczności w jubileuszowej 10. edycji radiowego plebiscytu „Werbel” Polskiego Radia Rzeszów. Zespół tworzą: Aneta Walus, Janusz Rajtmajer, Ireneusz Rybienik, Edward Kuczera, Witold Morawski, Wacław Prosiecki i Tomasz Sum.

  Niepowszedni koncert wyjątkowego zespołu, który prowadził Jaromir Barański uświetnili szczególni zaproszeni goście: Mili Morena /Kuba/, Ewelina Cassette, Piotr Nowak, Marek Stryszowski, Adam Kawończyk, Tadeusz Leśniak, zespół Fortet, Stanisław Kłos, Andrzej Opak, Wiesław Fac, Andrzej Jachimecki. Grupa przyjaciół, którzy cenią się i szanują wzajemnie, stworzyła wspaniałe widowisko muzyczne. Ze wzajemnego poszanowanie i atencji do muzyki mogło powstać tylko jedno – ŚWIETNY KONCERT.  Tak też się stało. Nawet niesprzyjająca pogoda, która wymusiła zmianę lokalizacji koncertu z dziedzińca zamkowego na salę widowiskową nie mogła tego zmienić.

  Tomasz Beliński
  Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
  fot. Tomasz Beliński

 • IMG_0740.jpeg 2. Przemyska Rewolucja Literacka - czyli kulturalna bomba na rozpoczęcie wakacji 21-06-2019 13:10

  „Tu nie będzie rewolucji!” - śpiewał w niedzielę frontmen zespołu 1984, którego występ wieńczył drugą edycję trzydniowego festiwalu zatytułowanego… Przemyska Rewolucja Literacka.

 • Adam Erd 1.jpeg Koncert ku pamięci Adama Erda 21-06-2019 09:01

  Wszystkich przyjaciół, znajomych (i nie tylko) serdecznie zapraszamy na koncert nieodżałowanego muzyka, dziennikarza, zapalonego działacza na rzecz kultury, absolutnie wybitnego stroiciela instrumentów - Adama Erda.  

  W najbliższą niedzielę, 23 czerwca w Towarzystwie Muzycznym (Rynek 5) zagrają dla Niego oraz dla Państwa:

  Andrzej Bednarski - fortepian

  oraz kwartet w składzie:

  Marcin Ślusarczyk - saksofon
  Seb Bernatowicz - fortepian, syntezatory
  Dobrosław Jabłoński - bas
  Przemek Cioch – perkusja

   

  Zapraszamy.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl