7 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kultura

 • dominik_bukowski_quartet_gł.jpeg Z cyklu CK JAZZ: Dominik Bukowski Quartet "Transatlantyk" 22-10-2019 13:15

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa 30 października o godzinie 19:00 do klubu Piwnice Centrum Kulturalnego w Przemyślu na koncert zespołu Dominik Bukowski Quartet. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu CK JAZZ.

   

   

  Projekt „Transatlantyk” to próba wyrażenia poprzez muzykę jazzową emocji i doświadczeń związanych z polską emigracją. Smutek połączony z radością, nadzieja, strach czy tęsknota przedstawione są w poszczególnych utworach, specjalnie napisanych dla tego projektu. Poruszony jest tu również problem twórcy na emigracji, jego zmagania się z procesem tworzenia na obcej ziemi, co ilustrują cytaty pisarzy takich jak Witold Gombrowicz czy Sławomir Mrożek. W repertuarze znajduje się kompozycja Andrzeja Panufnika p.t. „Dreamscape”, o dzisiejszej emigracji opowiada także troje Polaków, którzy wyjechali z różnych przyczyn z kraju. W jednym z utworów opiszą własne emocje i przeżycia.

  Zapraszamy!

   

   

   

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu.  Bilety w cenie 20 zł.

   

   

 • 25-10-2019-śpiewamyy-polskie-piosenki-plakacik3_840_x_800.jpeg „Śpiewamy Polskie Piosenki” – przeboje Anny Jantar, Andrzeja Zauchy, Moniki Brodki, Kayah czy Grażyny Łobaszewskiej na scenie przemyskiego Zamku 21-10-2019 15:44

  „Śpiewamy Polskie Piosenki” w wykonaniu studentów Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego to kolejna z wielu interesujących propozycji kulturalno-rozrywkowych Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek.

   

  Już w piątek, 25 października br. o godzinie 19.00 ze sceny Zamku Kazimierzowskiego wybrzmią największe hity znanych, polskich wykonawców. Program „Śpiewamy Polskie Piosenki” zawiera zarówno kompozycje współczesne, jak i te nieco starsze. Słuchacze będą mieli niepowtarzalną okazję przypomnieć sobie wiele wspaniałych, polskich kompozycji. Tego wieczoru na zamkowej scenie zabrzmią największe przeboje gwiazd polskiej muzyki popularnej, m in.: Anny Jantar, Andrzeja Zauchy, Moniki Brodki, Kayah czy Grażyny Łobaszewskiej. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: „Czas nas uczy pogody”, „W korcu maku”, „Co zrobimy z tą miłością”, „Do diabła z przysłowiami”, „Nas nie rozdzieli”.

  Występ studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego to przedsięwzięcie, które jest efektem podpisanego porozumienia o współpracy pomiędzy Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, a Wydziałem Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Każdy koncert jest opracowywany przez studentów pod czujnym okiem wykładowców klasy wokalistyki i wykonawstwa instrumentalnego. Jest to jeden z wielu koncertów, z którymi studenci pojawiają się na scenach Podkarpacia i nie tylko.

   

   

  Serdecznie zapraszamy!

  Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego – WSTĘP WOLNY - Bezpłatne wejściówki do odbioru w siedzibie PCKiN ZAMEK, Al. XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1, tel. 16 678 50 61 w. 23 – liczba miejsc ograniczona. 

   

   


  Koncert „Śpiewamy Polskie Piosenki” to występ utalentowanych studentów kierunku „Jazz i muzyka rozrywkowa” Uniwersytetu Rzeszowskiego. Rzeszowscy studenci wokalistyki zaprezentują utwory z repertuaru polskich kompozytorów i autorów tekstów przy akompaniamencie kolegów z klasy instrumentalnej tego kierunku. Ideą koncertu jest promocja dorobku artystycznego polskich wykonawców.

   

 • Sztywny Pal Azji (15).jpeg Sentymentalny powrót do lat 80. – Sztywny Pal Azji kolejną gwiazdą Artystycznej Jesieni na Zamku 21-10-2019 11:50

  Sztywny Pal Azji to legenda polskiej muzyki rockowej, która największą popularność zyskała w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Pierwszy sukces odniosła na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku, gdzie zespół prezentował styl popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Grupa zakwalifikowała się do „złotej dziesiątki”, a piosenka „Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później premierę miała debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Europa i Azja”. Największe przeboje pochodzące z tego albumu, „Spotkanie z...” oraz „Wieża radości, wieża samotności” bardzo szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego.

  Akustyczny koncert w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego pokazał, że zespół wciąż jest wielki. Wyśmienita forma muzyków udzieliła się widowni, która w znakomity sposób odbierała, a właściwie współtworzyła klimatyczny, pełen pozytywnej energii koncert. Wspólne śpiewanie, oklaski na stojąco i bisy pokazały,  że przemyska publiczność też jest w świetnej formie. Tego wieczoru moc była w każdym zamkowym zakątku. Kto nie był niech żałuje.

  Niebanalne teksty artykułowane szczerym przekazem, bogactwo dźwięków, nowe aranżacje największych przebojów zespołu stworzyły niepowtarzalny klimat przywracając niektórym wspomnienia z lat szkolnych. Sztywny Pal Azji zaprezentował również nowe piosenki. Były one swoistą, „aromatyczną przyprawą” do tego wspomnieniowego, muzycznego tortu.

  Skład zespołu:
  Leszek Nowak - vocal, piano
  Jarosław Kisiński - gitara, chórki
  Paweł Nazimek - bas
  Zbyszek Ciaputa - perkusja
  Wojtek Wołyniak - gitara, klawisze, samplery
  Krystian "Carlos" Różycki - gitara, chórki, instr. perkusyjne

  Tomasz Beliński
  Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
  fot. Tomasz Beliński

 • fot_W_Wolczyk_mural_18.jpeg Nowy mural w Muzeum Historii Miasta 20-10-2019 17:34

  18 października zakończył się projekt "Przemyśl to z Marianem" realizowany przez Stowarzyszenie Kreatywna Pozytywka razem z uczniami przemyskich szkół średnich w ramach programu Bardzo Młoda Kultura - podkarpackie 2019-2021 i dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury. Zwieńczeniem projektu był finał, który odbył się na ulicach Przemyśla i w Muzeum Historii Miasta, a efekt może oglądać każdy mieszkaniec i turysta odwiedzający arkady kamienicy Brzykowskiej będącej siedzibą Muzeum. To tam można zobaczyć mural wykonany metodą mozaiki ceramicznej przez Stowarzyszenie Kreatywna Pozytywka razem z młodzieżą.

 • ZADUSZKI 2019 w PCKiN ZAMEK GŁ.jpeg Zamkowe Zaduszki – muzyczne wspomnienie tych, co odeszli…- ZAPROSZENIE 04-10-2019 12:25

  Organizowane co roku przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek Zaduszki Muzyczne, jak żadne inne wydarzenie kulturalne, doskonale wpisują się w towarzyszący nam każdej jesieni, pełen wspomnień i refleksji czas. I dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w tym szczególnym wydarzeniu. Tym razem, w ramach „listopadowych wspominków” na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu wystąpią dla Państwa:

   

  30 października (środa) o godzinie 19.00 – Jack Moore (Szymon Pejski, Bogdan Topolski, Łukasz Gorczyca i Tomek Dominik) w koncercie: Gary Moore Tribute Band

   

  3 listopada (niedziela) o godzinie 19.00 – Muzycy kwartetu Proforma: Przemysław Lembicz i Marcin Żmuda w koncercie poświęconym pamięci Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Zbigniewa Łapińskiego – zatytułowanym „Raj”.

   

  8 listopada (piątek) o godzinie 19.00 – High Definition Quartet w składzie: Mateusz Śliwa, Piotr „Pianohooligan” Orzechowski, Alan Wykpisz, Grzegorz Pałka i Igor Boxx, zagrają jazzową interpretację II części polskiego dramatu narodowego – „Dziady” Adama Mickiewicza.

   

  15 listopada (piątek) o godzinie 11.00 oraz 18.00 – Teatr Wierszalin z Supraśla wystawi spektakl na podstawie III części „Dziadów” Adama Mickiewicza, pt. „Dziady – Noc Druga”.

   

  22 listopada (piątek) o godzinie 19.00 na deskach przemyskiego Zamku w koncercie Mike Greene Band, wystąpią: Mike Greene, David Price oraz Przemek Cioch. Ich koncert zwieńczy tegoroczne Zaduszki Muzyczne na Zamku Kazimierzowskim.

   

   

  Serdecznie zapraszamy!

   

   

   

 • Wieczorne rozmowy o sztuce.jpeg Wieczorne rozmowy o sztuce. Niezależność formy - o rzeźbie XX wieku – ZAPROSZENIE 17-10-2019 14:12

  Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu zaprasza na 59. spotkanie  w ramach wieczornych rozmów przy sztuce. Podczas wydarzenia Grażyna Niezgoda przedstawi prelekcje multimedialną poświęconą niezależności formy / rzeźbie XX wieku.

   

  wtorek – 22 października br. – godzina 17.00 - Galeria Sztuki Współczesnej (ul. Tadeusza Kościuszki 3)

  - wstęp wolny -

   

   

  Niezależność formy - o rzeźbie XX wieku
  Przy całej swej perfekcji technicznej i wystudiowanym pięknie, oficjalnie uznawana i nagradzana akademicka rzeźba z końca XIX wieku stała się nie do wytrzymania. Zajmowała się ona głównie postacią ludzką - najczęściej aktem, czasem jeszcze przedstawiała zwierzęta. Posługiwała się jedynie marmurem i brązem, a tematykę czerpała przede wszystkim z antyku - wszystko szlachetne i wzniosłe - tylko nuda powtarzanych rozwiązań i banał tematyki odległej od rzeczywistością dusił
  wszelką ciekawość.

   

  Wieczorne rozmowy o sztuce to projekt cyklicznych spotkań artystów, krytyków i historyków sztuki z publicznością. Jego celem jest otwarta dyskusja o wybranych aspektach sztuki, analiza pojedynczego dzieła, przesłania, konstrukcji, materii czy warsztatu, a także promocja wydawnictw i wydarzeń artystycznych.

   

 • heart-1776746_960_720.jpeg Artystyczna Jesień na Zamku - kalendarz imprez Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki "Zamek" 11-09-2019 14:17

  Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek każdego roku, wraz z pojawieniem się w parku pierwszego żółtego liścia, zaskakuje nas świeżymi pomysłami na miłe jesienne wieczory, wypełnione wachlarzem interesujących wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

   

  Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z kalendarzem imprez Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Jesteśmy pewni, że poniższa propozycja zaspokoi nawet najbardziej wymagających.  

   

  Zatem… Zachęcamy! Polecamy! Zapraszamy!

   

 • Anna Bikont(1)_wstęp.jpeg Anna Bikont w przemyskiej bibliotece 17-10-2019 09:17

  Przemyska Biblioteka Publiczna oraz Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie autorskie z Anną Bikont, dziennikarką, reporterką i pisarką, autorką kilkunastu książek, m.in. Pamiątkowe rupiecie, przyjaciele i sny Wisławy Szymborskiej (1997, wraz z Joanną Szczęsną) oraz Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu (2006, także z Joanną Szczęsną).

 • dsp_plakat_gł.jpeg 25. Doroczne Spotkanie Poetów - ZAPROSZENIE 17-10-2019 08:06

  W czwartek, 24 października zapraszamy wszystkich miłośników rymowanych strof na jubileuszowe – 25. Doroczne Spotkanie Poetów. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00 w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu (ul. Stanisława Konarskiego 9). Wstęp wolny.

   

   

  W tym roku swoje wiersze nadesłało aż 94 poetów.

   

  Doroczne Spotkanie Poetów to forum otwarte dla wszystkich piszących „do szuflady” oraz dla tych, którzy mogą pochwalić się nagrodami, publikacjami, własnymi tomikami poezji.

   

  Uczestnikami są amatorzy z terenu województwa podkarpackiego, których pasją jest twórczość poetycka, a pokłosiem każdego spotkania jest tomik poezji wydrukowany przez organizatorów specjalnie z tej okazji. Organizowana co roku impreza jest “świętem” słowa pisanego i mówionego, podczas której ludzie w różnym wieku, z różnorodnym bagażem doświadczeń spotykają się, aby podyskutować, zaprezentować swoją twórczość i zawrzeć nowe przyjaźnie.

   

   

  Zapraszamy!

   

 • pazdziernika-2019-plakat-Sztywny-P gł.jpeg Legenda polskiego rocka akustycznie - Sztywny Pal Azji już w październiku na Zamku Kazimierzowskim! Zapraszamy! 18-09-2019 14:03

  W imieniu Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek zapraszamy wszystkich fanów starego, dobrego, polskiego rocka na koncert jednego z najpopularniejszych reprezentantów rodzimej sceny muzycznej – zespołu Sztywny Pal Azji. Twórcy takich przebojów, jak „Spotkanie z…” oraz „Wieża radości, wieża samotności” zagrają dla Państwa (akustycznie) 19 października o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl